futbolu bıraktığına en çok üzüldüğünüz futbolcular - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
cok severdim deisleri, marcell janseni de cok severdim uzun boyu ve hiziyla soldan yardirirdi o da erken birakti. bir de kaptan simon rolfes ayriydi benim icin
Jansen şu an Hamburg kulübünde başkanlık yapıyor, Rolfes de tam bir işçi tipinde orta sahaydı ben de severdim kendisini. O da galiba Leverkusen da menajerlik yapıyor. Adam akıllı, gol çizgisi teknolojisi üreten firmaya ortak oldu Bundesliga da.

Almanlar eski oyuncularına yönetim veya teknik heyette yer buluyorlar, biz ise hiç beceremiyoruz bunu. Hele hele yönetimsel boyutta eski futbolculara hiç şans tanınmıyor.

sent via GSC

Jansen şu an Hamburg kulübünde başkanlık yapıyor, Rolfes de tam bir işçi tipinde orta sahaydı ben de severdim kendisini. O da galiba Leverkusen da menajerlik yapıyor. Adam akıllı, gol çizgisi teknolojisi üreten firmaya ortak oldu Bundesliga da.

Almanlar eski oyuncularına yönetim veya teknik heyette yer buluyorlar, biz ise hiç beceremiyoruz bunu. Hele hele yönetimsel boyutta eski futbolculara hiç şans tanınmıyor.

sent via GSC
evet abi jansen başkandı orada :) rolfes hem işçi hem de topu kaybetmeyip çok iyi dağıtırdı 0 gösteriş 100/100 fayda adamı kaptanlık çok yakısıyodu ona. almanların topcuları da birikimli abi bizden ümit özat falan cıkıyo türkü vs :D

evet abi jansen başkandı orada :) rolfes hem işçi hem de topu kaybetmeyip çok iyi dağıtırdı 0 gösteriş 100/100 fayda adamı kaptanlık çok yakısıyodu ona. almanların topcuları da birikimli abi bizden ümit özat falan cıkıyo türkü vs :D
Birikimden ziyade kendilerini futbol dışında da geliştiriyor adamlar.

Mesela Oliver Kahn Üniversite okumuştu futbolu bıraktıktan sonra. Bu sene yönetim kuruluna dahil ettiler, Rummenige den sonra yönetim kurulu başkanı yapacaklar 2 sene sonra.

Peki bizim topçular napıyor futbolu bıraktıktan sonra? Armut piş ağzıma düş diye bekliyor büyük çoğunluk.

Başka bir örnek vereyim, Klose futbolu bıraktıktan sonra Alman futbol federasyonunda özel bir antrenör programına katılıp antrenörlük lisansı yaptı. Bayern U17 takımında antrenörlüğe başladı ve şu an A takımda yardımcı antrenörlük için düşünülüyor.

sent via GSC

Üst Alt