# Gabriel Muresan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Gabriel Muresan

muresan.jpg

G.Saray’ın son gözdesi

Galatasaray, geçen sezon Romanya Liginin en iyi ön liberosu seçilen Gabriel Muresan'ın peşine düştü. Sarı-Kırmızılı ekibin...

Galatasaray, geçen sezon Romanya Liginin en iyi ön liberosu seçilen Gabriel Muresan'ın peşine düştü. Sarı-Kırmızılı ekibin Arjantinli oyuncusu Cluio'nun eski takımı Cluj'da forma giyen 29 yaşındaki oyuncu için G.Saray'ın 2 milyon euro bonservis bedeli ödemeye hazır olduğu bildirildi. Cadu için Cluj ile temasta bulunan G.Saray'ın Muresan için de teklif götürmeye hazırlandığı bildirildi.

29 yaşında ve 1,88 boyundaki oyuncu, Sadece Romanya'da değil, Avrupa'da da haklı bir üne sahip. Mevkisinin en iyilerinden biri olarak kabul edilen Muresan, 2007 yılından beri Cluj forması giyiyor

Fotomac.com.tr / 24.01.2011 17:10

Cevap: # Gabriel Muresan

Basında ortasaha için öyle isimler yazıldıki..Biglia,Kallström,Bradley,Romanyadan kim gelse bu saatten sonra burun kıvırılır;)Ah ulan Ah bari Bradleyi alsak..Gladbach küme düşecek gibi.

bence yaratıcı da gerek. arda olmayınca çok zorlanıyoruz. emre yapmaya çalışıyor ama daha genç culio ise çok farklı bir özellikte her ikiyönüde süper oynuyor ama defanslada uğraşmaktan ince paslar atmak kolay ol muyor....... aslında misi bu takımda çok iyi olur yanındakiler onu daha anlayabilen kişiler olacaktı keşke affetselerdi yada olmasa bu olay resmen adam güme gitti 2 3 maç o ara kazansak bu olmayacaktı..........

Yaratıcılık illa 10 numara ya da açık gerekmez bence yapacagımız şey basit ama sorun biraz Hagi'de aşırı defansif ve sağlamcı biraz da korkak.

Yani şöyle, elinde ne kadar begenmesek de Aydın varken, Barış'ı hala sağ açık oynatıyorsa, ki dokuluyordu, 1-0 iken skoru korumak için Kazım'ı çıkarıp Sarp'ı oyna sokmaya niyetleniyorsa sıkıntı normal biraz.

Elinde dmc-mc olarak Cana, Culio ve Yekta varken sakatlık, ceza durumları gibi zorunlu haller dışında Barış, sarp ve Ayhan'ı oynatmamak kadronun yaratıcılıgını kesinlikle attıracaktır. Hagi Culio ve Yekta'ya ofansif görevler veriyor, yahu onlar iç oyuncuları bırak defans yapsın ileri geri oynasın, hucum işini Kazım'a Arda'ya, Pino'ya bırak. Haydi bu maçlık sakatlar vardı ama koca ilk yarı işlemeyen sag kanadı görmek cok mu zordu? Olmadı İnsua'yı mc oynatırdım ya da Aydın'ı sağ açık, ama ne sarp'ı sokardım ne de Barış'ı sahada tutardım. Baskılı oynadık eyvallah ama gol dışında kaç net pozisyonumuz vardı? Pekala berabere bitebilirdi maç.

Bu adam on libero-dmc gibi gozukuyor. Romanya liginin degerli oyuncularından biri ama Cana'yla ortusuyor gibi mevki olarak bakalım, keşke Radoi gelse. Radoi Romanya'nın Gerard'ı lakap olarak bence Romanya'nın Popescu'su.

Bu haberi yapmak çok zor olmamalı.Gir internete Romanyanın en gözde oyuncularını bul yarına Galatasaray alacak diye haberini yap.Ne güzel iş valla.

Yaratıcılık illa 10 numara ya da açık gerekmez bence yapacagımız şey basit ama sorun biraz Hagi'de aşırı defansif ve sağlamcı biraz da korkak.

Yani şöyle, elinde ne kadar begenmesek de Aydın varken, Barış'ı hala sağ açık oynatıyorsa, ki dokuluyordu, 1-0 iken skoru korumak için Kazım'ı çıkarıp Sarp'ı oyna sokmaya niyetleniyorsa sıkıntı normal biraz.

Elinde dmc-mc olarak Cana, Culio ve Yekta varken sakatlık, ceza durumları gibi zorunlu haller dışında Barış, sarp ve Ayhan'ı oynatmamak kadronun yaratıcılıgını kesinlikle attıracaktır. Hagi Culio ve Yekta'ya ofansif görevler veriyor, yahu onlar iç oyuncuları bırak defans yapsın ileri geri oynasın, hucum işini Kazım'a Arda'ya, Pino'ya bırak. Haydi bu maçlık sakatlar vardı ama koca ilk yarı işlemeyen sag kanadı görmek cok mu zordu? Olmadı İnsua'yı mc oynatırdım ya da Aydın'ı sağ açık, ama ne sarp'ı sokardım ne de Barış'ı sahada tutardım. Baskılı oynadık eyvallah ama gol dışında kaç net pozisyonumuz vardı? Pekala berabere bitebilirdi maç.

Bu adam on libero-dmc gibi gozukuyor. Romanya liginin degerli oyuncularından biri ama Cana'yla ortusuyor gibi mevki olarak bakalım, keşke Radoi gelse. Radoi Romanya'nın Gerard'ı lakap olarak bence Romanya'nın Popescu'su.

Popescu zaten Romanya'lı. Yanlış bir cümle olmuş. Diğer analizlerinde bence yanlış.

Cana stoperde çok daha verimli oynuyo milli takımında bu pozisyona zaten aşina. Mümkünse devam etsin orda.

Üst Alt