Galatasaray 112 Yaşında


151712_a481d52e26af4e0d803e3c649482e18d.jpeg


Galatasaray Spor Kulübü’nün 112. kuruluş yıl dönümü töreni Galatasaray Lisesi’nde yapıldı.

Tören, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mutafa Kemal Atatürk, vatan uğruna yaşamlarını yitirmiş kahraman şehitlerimiz, kulübümüzün ölümsüz kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen ile aramızdan ayrılan tüm Galatasaraylıların kutsal anıları için yapılan saygı duruşu ile başladı. Ardından İstiklal Marşı ve Galatasaray Marşı okundu.

Daha sonra kürsüye gelen Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek törenin açılış konuşmasını yaptı. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Divan Başkanım, saygıdeğer Galatasaraylılar. Hanımefendiler, beyefendiler. Sevgili sporcularımız ve değerli medya mensupları.

Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmektir. Burada, bu çatı altında ‘Bir Ekim Günü' bu sözlerle bir ışık yakıldı. Öyle bir ışık ki 112 yıldır yolumuzu aydınlatıyor. Bir edebiyat dersinde mütevazı bir biçimde 1905’te kurulan bu kulüp benden önceki 35 başkan ve yönetim kurullarının çabalarıyla büyüdü ve bir dünya markası haline geldi. Bu asil renkler ülkemizin dünya üzerindeki sesi, nefesi, gururu oldu. Olmaya da devam ediyor. Nitekim Ali Sami Yen Bey’in de amacı ve isteği tam tamına buydu.

Bugünkü yönetim kulübü kuruluş amaçlarına uygun bir biçimde daha ileri götürüp daha büyük başarılara imza atmak için çalışıyor. Daha önceki başkanlar ve yönetim kurulları gibi ben ve arkadaşlarım da aynı yolda hizmet ediyoruz ve edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Lisesi’nin 150. Kuruluş yıl dönümü kurumları için yine buradaydık. Eğitim kurumlarıyla, dernekleriyle, cemiyetleriyle, spor branşlarıyla bugüne kadar gösterdik ki bizim kadar köklü bir yapısı olan birbirine sımsıkı bağları olan başka bir kulüp yok.

Herkesin huzurunda Ali Sami Yen Bey’e bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizlere miras olan bu kulüp ilelebet ayakta kalacak. Kuruluşumuzun 112. yılında birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Ne mutlu Galatasaraylıyım diyene. Yaşasın Galatasaray!”

Tören, en kıdemli üye 2683 sicil numaralı Fazıl Göknar’ın yaş kütüğüne 112. yıl plaketini çakmasıyla devam etti.

Ardından 50 yıllık üye olma onuruna erişen kulüp Divan üyelerine berat ve madalyalarını vermek üzere Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar kürsüye geldi. İrfan Aktar yaptığı konuşmada “Bütün Galatasaraylıları hatırlatmak için söylüyorum. Galatasaray Spor Kulübü bir semt kulübü değildir. Bir kültür ocağından doğduğu için değişik bir yapısı vardır. Galatasaray’ın büyük bir ailesi var. Bu ailenin içinde de şu içinde bulunduğumuz 150 yıllık Türkiye’nin çağdaş eğitimine istikamet veren Galatasaray Lisesi, Galatasaray Üniversitesi, Galatasaray İlköğretim Okulu, Galatasaray iki ayrı vakfı, Galatasaray Lisesi’nden mezun olanların kurduğu dünyanın çeşitli yerlerindeki dernekleri ve bu ailenin en büyük temsilcisi Galatasaray Spor Kulübü doğmuştur. Galatasaray bugün bir dünya markası bir dev haline geldiyse bu Galatasaray Ailesi ve camianın eseri olmuştur. Karşılıklı sevgiye, saygıya dayanışmaya dayanan bir düzenimiz vardır” derken daha sonrasında 50 yıllık üye olma onuruna erişen Abdullah Ebussuudoğlu, Cengiz Kuban, Kemal Atay, Murat Aydan, Nurettin Koçak, Atilla Durukan, Orhan Karaveli, Semih Haznedaroğlu, Feridun As, Dağhan Baydur, Silva Tengizman, Salih Özçakır ve Metin Sarıer’e beratları ile madalyalarını takdim etti.

2016-2017 sezonunda Galatasaray Spor Kulübü’nün tüm sportif şubelerde elde ettiği başarıların okunması ve kupaların takdim edilmesiyle tören devam etti. Kupaları Sergiler Sorumlusu Çağlar Şavkay’a Galatasaray Spor Kulübü Balkan Yardımcısı Eşref Alaçayır teslim etti.

Galatasaray Spor Kulübü’nün 112. Kuruluş yıl dönümü töreni, Geleneksel Galatasaray Pilavı etkinliği ile sona erdi.

galatasaray.org

GSCimbom Portal
 
Tuvaletini yapabiliyor muymuş

Yaşlılık hali alaya almak yakışmaz ama şunu söylemek lazım ki Galatasaray'da hakim güç artık gençler olmalı! Ali Sami Yen gibi gençler olmasa bu kulüpte yoktu şuan yaşlılara çok takılıp kalmamak gerekiyor onların ihtiyaçları artarken hedefleri azalıyor belli yaştan sonra :red:
 
Yeni bir meteor yagmuru lazim bizdeki dinazorlardan kurtulmak icin.

Akademik,genc,vizyoner yoneticileri gormek istiyorum artik.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt