galatasaray 2000-2001 sezonu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Merhaba renktaşlar,
Maziye gidelim hem duygulanalım hemde neyi doğru, neyi yanlış yapmışsız analiz edelim istedim..

Şuan için ikişer sezon arayla kadro ve puan durumlarını paylaşacağım.

Bunlar üstünden anılarımızı tazeleyip, keşkelerimizi ifade edelim. Diğer taraftar rakipler ne yapmış, bu başlıklar altında geniş bir analiz edelim.

Takım: Galatasaray
00/01 Sezon Şampiyonu: Fenerbahçe (76 puan) | İkinci Galatasaray (73 puan)
99/00 Şampiyonu: Galatasaray (79 puan) | İkinci Beşiktaş (75 puan)
Teknik Direktör: Mircea Lucescu
Kadro:
123123.JPG

İlk 11 :
GS01.jpg

Giden Oyuncular:
2323.JPG

Gelen Oyuncular:
gelen.png

Ligin Gol Kralı :
OKAN YILMAZ (23 Gol) Bursaspor
MARIO JARDEL (22 Gol) Galatasaray

Süper Lig Puan Durumu :

3123.JPG

Avrupa Arenası:
Galatasaray
2- 1 Real Madrid (Super Kupa)

Galatasaray 2-2 FC St. Gallen (Ücüncü Tur)
FC St. Gallen 1-2 Galatasaray (Ücüncü Tur Rövanş)

Galatasaray 3-1 Monaco (Grup D)
Sturm Graz 3-0 Galatasaray (Grup D)
Galatasaray 3-2 Glasgow Rangers (Grup D)
Glasgow Rangers 0-0 Galatasaray (Grup D)
Monaco 4-2 Galatasaray (Grup D)
Galatasaray 2-2 Sturm Graz (Grup D)

Milan 2-0 Galatasaray (Grup 2)
Galatasaray 1-0 Paris SG (Grup 2)
Galatasaray 1-0 Dep. La Coruña (Grup 2)
Dep. La Coruña 2-0 Galatasaray (Grup 2)
Galatasaray 2-0 Milan (Grup 2) Aslan Zoru Sever:cool:
Paris SG 2-0 Galatasaray(Grup 2)

Galatasaray 3-2 Real Madrid (Ceyrekfinal Ilk Mac)
Real Madrid 3-0 Galatasaray (Ceyrekfinal Rövans Mac)

Süper Lig Kritik Puan Kayıpları,
27. Hafta Yimpaş Yozgatspor 4-2 Galatasaray
31. Hafta Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
32. Hafta Galatasaray 1-2 Ankaragücü

İlk Sezon analiz konusu olduğu için biraz acemiliklerim olmuş olabilir. Beğenirseniz katkılarınız ile devamını hazırlayabiliriz. :hat:

Javier Irrureta vardı efsane deportivo kadrosunun başında.

İkinci tur grupları eşleşmelerinden sonra Irrureta "Bu gruptan Galatasaray ve biz çıkarız" demesiyle gönlümü kazanmıştı. Sonrasında da "Bizim taraftarımız asla Galatasaray taraftarı gibi olamaz. Kimse böyle bir taraftar grubu önünde oynamak istemez" şeklinde bir demeci olmuştu. İkinci söylediğimi bizzat duymadım şehir efsanesi de olabilir.

Transferlerden Bülent Akın'ı Lucescu'ya Hagi'nin önerdiğine dair söylentiler çıkmıştı.

Transfer Komitesi Üyesi Necdet Yılmaz, ‘‘Galatasaray yöneticisi Mehmet Cansun, Bülent'i Hagi'nin istediğini söyledi. Hagi, Teknik Direktör Lucescu'ya baskı yapmış. Galatasaray bu nedenle parayı düşünmeden işi bitirdi’’ dedi.

Çok iyi bir sezon geçirmiş olmamıza rağmen benim aklıma kazınan sezon bir sonrakiydi. İkinci turda Liverpool-Roma ve Barcelona'yla eşleşmiş son maçta ofsayttan yediğimiz golle kaybetmiş ve elenmiştik. Çok şanssızdık, Roma'dan son dakikalarda yemiştik beraberlik golünü Nou Camp'ta 2-0 öne geçip 2-2'ye engel olamamıştık.

O dönem Deportivo bildiğin Barca futbolu oynuyordu.Djalminha efsaneydi.Forvetleri de aynı şekilde.Ne güzel günlerdi geleni gideni tokatlıyorduk.Şimdi Schalke’li gruplarda patates oluyoruz.

Javier Irrureta vardı efsane deportivo kadrosunun başında.

İkinci tur grupları eşleşmelerinden sonra Irrureta "Bu gruptan Galatasaray ve biz çıkarız" demesiyle gönlümü kazanmıştı. Sonrasında da "Bizim taraftarımız asla Galatasaray taraftarı gibi olamaz. Kimse böyle bir taraftar grubu önünde oynamak istemez" şeklinde bir demeci olmuştu. İkinci söylediğimi bizzat duymadım şehir efsanesi de olabilir.

Transferlerden Bülent Akın'ı Lucescu'ya Hagi'nin önerdiğine dair söylentiler çıkmıştı.

Çok iyi bir sezon geçirmiş olmamıza rağmen benim aklıma kazınan sezon bir sonrakiydi. İkinci turda Liverpool-Roma ve Barcelona'yla eşleşmiş son maçta ofsayttan yediğimiz golle kaybetmiş ve elenmiştik. Çok şanssızdık, Roma'dan son dakikalarda yemiştik beraberlik golünü Nou Camp'ta 2-0 öne geçip 2-2'ye engel olamamıştık.

5 beraberlik aldığımız grup değil mi

CL’de Istanbuldaki maçlarda Psg, Milan, Rangers, Monaco, Real Madrid ve o dönemin La liga sampiyonu Deportivo’yu ipe dizmistik. O sezon bir tek Sturm Graz puan alabilmisti bizden Sami Yende su meshur 2-2 biten maçta.

Ligde ise Kocaeli ve Samsun gibi takimlara Sami Yende yenilmistik. Bizi sampiyonluktan eden maçlardan sadece bir kaçiydi bunlar. Diger maçlari da sizler yazmissiniz zaten.

5 beraberlik aldığımız gruptu değil mi
Aynen 5 beraberlik 1 mağlubiyet. Son maçı kazansak çıkıyorduk. Liverpool deplasmanında yaradana ve mondragona sığınmıştık adamlar kaleyi abluka altına almışlardı bir hamann bir gerrard.
Gruba bakar mısınız? 1 galibiyetle birinci çıkabilirdik. Gerçek bir ölüm grubu.

. gurup.jpg

Hepsi bir yana o senenin favori sahnesi ve repliği Güntekin Onay'a ait bana göre. Roma deplasmanında dayak yediğimiz saniyelerde gerçekleşmişti:
1:29'a alalım

Üst Alt