galatasaray 2000-2001 sezonu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Aynen 5 beraberlik 1 mağlubiyet. Son maçı kazansak çıkıyorduk. Liverpool deplasmanında yaradana ve mondragona sığınmıştık adamlar kaleyi abluka altına almışlardı bir hamann bir gerrard.
Gruba bakar mısınız? 1 galibiyetle birinci çıkabilirdik. Gerçek bir ölüm grubu.

. Ekli dosyayı görüntüle 38035

Hepsi bir yana o senenin favori sahnesi ve repliği Güntekin Onay'a ait bana göre. Roma deplasmanında dayak yediğimiz saniyelerde gerçekleşmişti:
1:29'a alalım

Şimdi olsa 1 puan süpriz 3 puan mucize olur böyle bir grup için.Barca’dan yediğimiz gol ofsayttı galiba.Eğer maçları karıştırmıyorsam.

96-00 başlangıcında üç yabancı transferine bakalım.Taffarel o dönem dünyanın en iyi kalecisi ve Brezilya milli takımı kaptanı olarak geldi.Hagi zaten anlatmaya gerek yok Barcelona’dan geldi.Popescu’da aynı şekilde Barcelona’dan ve takımının kaptanı olarak geldi.Şimdi Belhanda,Feghouli,Fernando vs o dönemki oyuncuların yanında vasat bile sayılmazlar.Şu an kadromuzda bir tane üst sınıf oyuncu yok,ama maaşlar hep o seviyelerde.Takımın avrupada patlaması kadar doğal bir şey yok.

Bu takimin butunlugunu bulmak imkansiz gibi birsey.
Bizim oyuncular zaten nerdeyse bakmadan pas veren bir ekipti.
oyun kontrollunu hucum yaparkende savunmada kontra oynarkende ayni seviyede olan bir ekipti.
Yilmayan orta sahamiz ve cok kisa alanda pas trafigimiz .... 5-6 oyuncumuz kolay kolay 2-3 mevkide oynuyordu. Giren cikani aratmiyan seviyde bir ekip ve tam anlamiyla bir makine idi.

O gunlerde 15-16 yasi ve ustu olanlar o futbolumuzu gordukten sonra ..sanirim sadece o "super final play off" sacmalaginda bir defa daha yasadi.

cok ama gercekten cok ozledim o futbolumuzu.

Ulan deplasmanda 38 puan toplayıp da şampiyon olamamak nedir yaw?Son 2 sezondur deplasmanda 26 puan toplayıp şampiyon olduk iç saha sayesinde.Bu sezonda ise iç sahada 35 toplamışız.

O sezon içerde Avrupa'da yendiğimiz ekipler:

Fransa şampiyonu Monaco
İskoçya şampiyonu Rangers
İspanya şampiyonu Deportivo
PSG
Milan
Real Madrid

Bu sezon içerde ligde yenildiğimiz ekipler:

Samsun
Denizli
Kocaeli
Ankaragücü

bir de Fb beraberliği var.

Sen Avrupa'da dünya devlerine karşı namağlup ol ama gel ligde içerde zurnaca takımlara yenil.Tamamen 4 yılın zafer sarhoşluğu ve gevşeklikten gitmiş bu şampiyonluk.Yoksa tarihimizin en iyi kadrosunun 80 aşağı toplaması mümkün değil.Şu içerdeki 4 maçtan birini alsak veya Fb'yi yensek şampiyonduk.O sezon normal averajın uygulandığı son sezondu.Yazık olmuş.

622ab1d53d2.png

d6825339c17.png

2b052e5b403.png

Zaten Aziz Yıldırım da Mustafa Denizli'ye ''bu takımı sen mi şampiyon yaptın'' diyerek sezonun özetini ortaya koymuştu. Teşvik primleri, Saraçoğlu deplasman tribünündeki samanlı boklu ağırlama, 3-0'dan 4-3'lük Antep maçı derken 2010-11'in de aksine neredeyse sene boyunca çalışan bir Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe vardı. Ki bu sezon da biz şampiyon olsaydık Aziz hem 5 sene şampiyonluk görememiş, hem de dünyanın en yaşlı kadrosuna milyonlar sermiş olacaktı. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de Inter'e bedavaya gitmek için bir taraflarını yırtan 2 oyuncu, Jardel'i yemek için her şeyi yapan yerliler ve Fener'in tüm pisliklerine göz yuman geçici yönetim vardı. Buna rağmen Lucescu'nun müthiş becerileriyle 3 kulvarda laf olsun diye değil, hakikaten deli gibi mücadele etmemize rağmen son haftalara kadar kovalamıştık şampiyonluk yarışını. Zaten sonraki sezon 10 tane kiralık ve vasat oyuncuyla hem şampiyon olarak, hem de Türk spor tarihinin görüp görebileceği en zor ŞL grubundan ofsayt golle elenerek rüştünü ispatlamıştı. Esasında sırf şu sezon bile Okan Buruk'un bir daha Galatasaray'ın kapısından girmemesi için yeter sebeptir. Bir diğer çıkarılacak sonuç da onca zorluğa, çalınan şampiyonluğa ve sırtında gezen kovulma iddalarına karşı 2 yıl boyunca Galatasaray'da neredeyse her şeyi başaran Lucescu'yu postalayıp çok sevdiğim Fatih Terim'i, daha Uefa kupası sarhoşluğundan çıkamadan kulübe getiren Canaydın ve onun gibi liseci gerici yöneticiler.

Bana bakarak hayvan gibi rap rap rapaiç tezahüratını söyleyen koşuyollu bilmemne çocuğunu hasanpaşaya kadar arabayla kovalamıştım.Vay dünya vay.Şimdi asla böyle bişey yapmazdım.Zaten ilerleyen yıllarda rekabet de bitti.

Ulan deplasmanda 38 puan toplayıp da şampiyon olamamak nedir yaw?Son 2 sezondur deplasmanda 26 puan toplayıp şampiyon olduk iç saha sayesinde.Bu sezonda ise iç sahada 35 toplamışız.

O sezon içerde Avrupa'da yendiğimiz ekipler:

Fransa şampiyonu Monaco
İskoçya şampiyonu Rangers
İspanya şampiyonu Deportivo
PSG
Milan
Real Madrid

Bu sezon içerde ligde yenildiğimiz ekipler:

Samsun
Denizli
Kocaeli
Ankaragücü

bir de Fb beraberliği var.

Sen Avrupa'da dünya devlerine karşı namağlup ol ama gel ligde içerde zurnaca takımlara yenil.Tamamen 4 yılın zafer sarhoşluğu ve gevşeklikten gitmiş bu şampiyonluk.Yoksa tarihimizin en iyi kadrosunun 80 aşağı toplaması mümkün değil.Şu içerdeki 4 maçtan birini alsak veya Fb'yi yensek şampiyonduk.O sezon normal averajın uygulandığı son sezondu.Yazık olmuş.

622ab1d53d2.png

d6825339c17.png

2b052e5b403.png

@Sarper Yıldırım bu sezon hakkında yorumun ne?(ciddili posttur)

2001 şampiyonluğuna diyecek pek bir şey yok,tamamen avaralığa haybeye giden şampiyonluk ama 2001'de olsak 2002'de olamazdık bence.2002'de kısıtlı kadroyla müthiş kenetlenmeyle motivasyonla şampiyon olmuştuk.Eğer 3. yıldızı 2001'de taksak bence 2002 sezonu 2016 gibi olabilirdi mesela.O açıdan ben çok bir kayıp görmüyorum ama 5 sene üst üste yapmak daha hoş olurdu tabi.

Asıl konuya gelirsek,geçen eski sezonlara bakıyordum da bu konu aklıma geldi,deplasmanda 38 falan toplayıp da şampiyon olamayan çok takım var. (2005 Trabzonspor,2006 Fenerbahçe vb.) Zaten deplasman lideri olan takımların şampiyonluk yüzdesi pek yüksek değil.1995'ten bu yana 25 sezonda 12 kez şampiyon olabilmiş deplasman lideri olan takım.İç sahada ise bu rakam 18 kez enteresan bir şekilde.Ancak çok enteresan bir veri,1999'da Beşiktaş'ın deplasmanda tam 43 puan toplayıp (Ki muhtemelen 1995'ten bu yana en iyi deplasman performansı bu,daha iyisini hiç hatırlamıyorum.) şampiyon olamamasını görünce ufak çaplı bir şok yaşamadım değil.Bjk'nin bizim 4 sene şampiyonluğumuzda gayet iyi olduğunu,şanssızlıklarının hep bir şekilde bizim arkamızda kalmalarından olduğunu çok net hatırlıyordum da böyle birsürü istatistiklere sahip olduklarını yeni gördüm.Mesela yine aynı zaman diliminde en iyi averaj Bjk'nin,1997'de +62 averaj yapmışlar.Ama 1999'da olduğu gibi yine 2. olmuşlar.2000'de herifler 12 maç üst üste kazanmış (Ki bu da 1995'ten bu yana rekordur muhtemelen.) ikinci yarıda 44 puan yapmışlar mesela,UEFA Kupası ayağına şampiyonluk gidebilirmiş eğer ilk yarıda 11 puan fark yapmasak.Ki o sene bir de ikinci yarıdaki Bjk maçında Halilagic'in geri pasını Fevzi ayağının altından kaçırmıştı da fark 6'da kalmıştı.12 maçlık galibiyet serilerini sona erdiren maç da o maç mesela.O maçı alsalar durum 13/13 olacaktı ikinci devrede onlar için,herifler ciddi ciddi 17/17 yapabilirmiş ikinci devrede.

fb antep maçı vardı 3 0 dan 4 3 olan şikenin kralı oldu antep li oyuncuların yaptığı hatalar

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şampiyonlar Ligi'nde de bir 0-3'ten 4-3 yaktı bizi o sezon.2. gruplarda biz Milan'ı içerde 2-0 yenerken Deportivo da içerde PSG'ye 0-3 kaybederken 4-3 kazanmıştı geriden gelerek.Deportivo kazanamasa liderliği garantiliyorduk.Bizim önümüzde lider olan Deportivo'ya Leeds United gelmişti.Bize de Real.Düşün artık gerisini. :(

Türkiye Kupası'nda da Kadıköy'de Fb'ye 4 gol atıp elendik.Çok enteresan bir sezondu,böylesine bir sezonu tek kupa alamadan kapamak.Benfica'nın 2012-2013 sezonuna benziyor,onlar da bütün kulvarları böyle dramatik bir şekilde kaybetmişti.

2001 şampiyonluğuna diyecek pek bir şey yok,tamamen avaralığa haybeye giden şampiyonluk ama 2001'de olsak 2002'de olamazdık bence.2002'de kısıtlı kadroyla müthiş kenetlenmeyle motivasyonla şampiyon olmuştuk.Eğer 3. yıldızı 2001'de taksak bence 2002 sezonu 2016 gibi olabilirdi mesela.O açıdan ben çok bir kayıp görmüyorum ama 5 sene üst üste yapmak daha hoş olurdu tabi.

Asıl konuya gelirsek,geçen eski sezonlara bakıyordum da bu konu aklıma geldi,deplasmanda 38 falan toplayıp da şampiyon olamayan çok takım var. (2005 Trabzonspor,2006 Fenerbahçe vb.) Zaten deplasman lideri olan takımların şampiyonluk yüzdesi pek yüksek değil.1995'ten bu yana 25 sezonda 12 kez şampiyon olabilmiş deplasman lideri olan takım.İç sahada ise bu rakam 18 kez enteresan bir şekilde.Ancak çok enteresan bir veri,1999'da Beşiktaş'ın deplasmanda tam 43 puan toplayıp (Ki muhtemelen 1995'ten bu yana en iyi deplasman performansı bu,daha iyisini hiç hatırlamıyorum.) şampiyon olamamasını görünce ufak çaplı bir şok yaşamadım değil.Bjk'nin bizim 4 sene şampiyonluğumuzda gayet iyi olduğunu,şanssızlıklarının hep bir şekilde bizim arkamızda kalmalarından olduğunu çok net hatırlıyordum da böyle birsürü istatistiklere sahip olduklarını yeni gördüm.Mesela yine aynı zaman diliminde en iyi averaj Bjk'nin,1997'de +62 averaj yapmışlar.Ama 1999'da olduğu gibi yine 2. olmuşlar.2000'de herifler 12 maç üst üste kazanmış (Ki bu da 1995'ten bu yana rekordur muhtemelen.) ikinci yarıda 44 puan yapmışlar mesela,UEFA Kupası ayağına şampiyonluk gidebilirmiş eğer ilk yarıda 11 puan fark yapmasak.Ki o sene bir de ikinci yarıdaki Bjk maçında Halilagic'in geri pasını Fevzi ayağının altından kaçırmıştı da fark 6'da kalmıştı.12 maçlık galibiyet serilerini sona erdiren maç da o maç mesela.O maçı alsalar durum 13/13 olacaktı ikinci devrede onlar için,herifler ciddi ciddi 17/17 yapabilirmiş ikinci devrede.

Evet 2001'de olsak 2002'de olamayabilirdik doğru diyorsun ama 2000-01 bence bir Türk takımı için tarihin en iyi kadrosu.Çok yazık olmuş.Mesela aynı şeyi şunda da düşünüyorum 2011'de Fb yerine Trabzon şampiyon olsa belki biz de gevşeyecektik ve 2012 ve 2013 şampiyonlukları gelmeyecekti.Yine de kalite önceki sezona göre bir tık düşse de 2002 kadrosunda da az buz isimler yoktu.6 sene üst üste şampiyon olma ihtimalimiz de az değildi diye düşünüyorum.

99'da Bjk'nin deplasmanda 43 puan toplayıp şampiyon olamaması da ilginmiş.Ben de 96-97 ve 97-98 sezonlarını inceliyorum son zamanlarda.Ikına Ikına zar zor olmuşuz resmen.Laleciler patates,deplasmanlarda yine kötüyüz.Mesela 97-98'de deplasmandaki ilk 5 maçımızda 2 beraberlik 3 mağlubiyet alıyoruz.İlk deplasman galibiyetimizi anca 11.haftada alabiliyoruz.Zaten bu sezon Fb'nin 9 puan gerisine düşmüşüz 16.haftada.96-97 sezonunda 4 büyüklerin hepsi 25. haftada yarışın içinde.26.haftada Trabzon,27.haftada Bjk,28.haftada da Fb kopuyor.

Şurada bir post yazdım.Bu sezon 96-97 sezonuna benzer bir yarış bekliyorum bu sezon.

Haber - Spor Toto Süper Lig Fikstürü 17 Temmuz'da Çekilecek

2001de ŞL'de final oynamalıydık, ligi de almalıydık. Tarihte en çok yaklaştığımız sezondu.

Gerçi takımı içten bitiren şerefsizler ve Ankaragücü hocası gibi yavşaklar olmasa hepsi olabilirdi.

Üst Alt