Galatasaray 3-5-2'de Umut Vaat Ederken 4-3-3'te Neden Düşüş Yaşıyor? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bi ara chelsea ve city nin estirdiği 3 4 3 ü oynamalıyız bence

Muslera
Luyindama.. Donk.. Marcao
Şener.. Nzonzi.. Lemina.. Nagatomo
Emor.. Falcao.. Andone

Bu kadronun mevcut hali ile herhangi bir formasyonda başarılı olma ihtimali yok.
Nagatomo, Mariano, Belhanda..
Bu üçü de bitik, posaları çıkmış (bana kalırsa sonuncu çöl bedevisi futbolcu bile değil ama takım kazanınca o da idare ediyordu) derhal kurtulmak lazım.
Sağlam 2 ofansif bek ve 1 orta saha ile Babel dahi kendini toparlar sanıyorum.

Son 2 sezonun son 10 haftasına detaylıca baktım. Son düzlükte hiç mağlup olmadan, çoğu maçı farklı yenerek, 1.'nin bilmem kaç puan arkasından atağa geçip şampiyonluğu eze eze aldığımız maçlardaki tüm kadroları inceledim. Hepsinde ya 4-1-4-1 oynamışız ya da 4-2-3-1 oynamışız. 4'lü defansın önünde Donk ve Fernando, onların önünde Belhanda ya da Ndiaye, kanatlar Onyekuru ve Feghouli ve tek forvet.
Şimdi ne değişti de sistemi değiştiriyorsunuz? Fernando ve Ndiaye gitti Nzonzi, Seri ve Lemina geldi. Onyekuru gitti Babel ile Andone geldi.
Buna göre geçen sezonların en çok kazanan sisteminden vazgeçmememiz gerekir.

Muslera
Şener Luyindama Marcao Nagatomo
Donk Nzonzi
Feghouli Belhanda Andone
Falcao

Duran top,hücum organizasyonunu bosverin doğru düzgün tac kullanamıyoruz.Ozellikle bu kanat oyuncularıyla devreye kadar yarıştan kopmazsak büyük başarı.35'lik iki bekle ancak bu kadar olur.

Kaç kere yazdık eldeki kadronun oynayacağı sistem diziliş belli. Terimin en sevdiği sistem 433 mevcut futbolcularla oynanamıyor. Oynayacakları sistem yapı sabit.

Deplasman 352:

Liyu - Donk - Marcao
Şener-Lemina-Nzonzi-Seri-Ömer
Mor - Andone

İç saha 442:

Şener-Liyu-Marcao-Taşdemir
Mor-Lemina-Nzonzi-Ömer
Falcao - Andone

Bu formasyonlarda birkaç oyuncuyu farklı kullanabilirsin. Örneğin Ömer ile Jimmy ve Taşdemir, Lemina ile Seri gibi. Belhandanın bögesinde Lemina iyileşene kadar Emre Mor denenebilir. Hatta Mor Falcao iyileşene kadar Andone ile forvette bile denenebilir.

Son düzenleme:
Güzel kardeşim bu kadar analize ne gerek var senin 10 numaran 2 metre yanına pas atamıyor sen 352 oynasan ne olur 23-45-56 oynasan ne olur.
Belhanda büyük problem ama tek problem o değil. Daha doğrusu sorun oyunculardan ziyade takımda, her suçu oyunculara atarak hsta yapıyoruz.

Mesela birisi yazmıştı dün Ajax maçı için, Ajax defalarca top kaybı yaptı çıkarken ve o topların çoğunu kaptılar. Bizde ise Seri, Donk'a 50 cm öteye pas attı diye golün sorumlusu oluyor çünkü alan paylaşımı zayıf, kademe anlayışı neredeyse yok vs

Bu hafta oynanan maçlar takım olmanın çok uzağında olduğumuzu gösterdi açıkçası.

Belhanda büyük problem ama tek problem o değil. Daha doğrusu sorun oyunculardan ziyade takımda, her suçu oyunculara atarak hsta yapıyoruz.

Mesela birisi yazmıştı dün Ajax maçı için, Ajax defalarca top kaybı yaptı çıkarken ve o topların çoğunu kaptılar. Bizde ise Seri, Donk'a 50 cm öteye pas attı diye golün sorumlusu oluyor çünkü alan paylaşımı zayıf, kademe anlayışı neredeyse yok vs

Bu hafta oynanan maçlar takım olmanın çok uzağında olduğumuzu gösterdi açıkçası.

Ben hocayı eleştiriyorum bu kondisyonun açıklaması olamaz çalışmıyorlar vs takımın boy ortalaması 2mt bir tane yan top golümüz yok bunların hepsi beni delirtiyor.

Bu kadar detaya gerek yok; ne Paris ne de Real Madrid gelipte Sivas Konya gibi oynamaz. O yüzden 3-5-2 ile boşluk yakalama konusunu lig ve Avrupa maçlarında kıyaslamak doğru olmamış.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Koşamayan, ağır, yaşlı kanat ve beklerle neyin 3-5-2 siymiş o? Ara sıra maç içinde 10 dakika falan oynananilir yoksa takım kaldırmaz

Bizim takım ofansta ters koşu atmıyor haliyle rakip hata yapmıyor bizim maçları izleyin Sivas maçındaki golleri izleyin adam sağdan ceza sahasına nasıl girip karıştırıyor biz en son ne zaman yaptık hatırlamıyorum. Bu koşuları yapmamamızın nedeni de tüm oyuncular ayağına top bekleyerek oynayan stilde de ondan, ha bu stilde olmayanda aynı şekle evriliyor.

Hoca ya aklını başına alacak durağa oynayanı teker teker silecek yada döve döve bunlara koşmayı mücadele etmeyi öğretecek.
1.kural asla geriye dönme olmalı ASLA.
2.Kural asla yana oynama topu derinlemesine at oyunu aç

alın size sahanın her yerinde gs li

bi ara italya ve brezilya denemişti bu sistemi .

skibbe de uefa maçlarında bir deplasmanda denemişti yamulmuyorsam

1782680_Galatasaray_SK.jpg

4-3-3 ün Allah cezasını versin.
Bu sistemde takım çok hızlı geri dönmeli topu kaptırınca boğucu press yapmalı, rakip max 3 pasta cezasahası önüne geliyor bizimkiler bırak boğucu pressi koşmuyor bile. Bize göre değil.
Top rakipteyken ne yapacağını bilmiyor oyuncular o yüzden bu ağır ofansif sisteme karşıyım.
3-5-2
Falcao dönerde form tutarsa 3-2-3-1 de olur.
4-3-3 olmaz abi olmasın.

Türkiye süper liginde defansif oynayıp daha çok pozisyona çıkan kazanır bu kadar basit.
2 defans 2 önlibero da olur bu 3 defans 1 önlibero da...
hakemler çalımcı oyuncuya değil, adam öldüren, bacak koparan tiplere destek oldukları sürece bu böyle devam eder.

Üst Alt