Galatasaray 'a Yaramayan Futbolcularımız ! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray 'a Yaramayan Futbolcularımız !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
20. haftayı 1 puanla kapattık ve bence forvetsiz olmamıza rağmen fena oynamadık.Son vuruşlarda biraz daha dikkatli olsaydık 3 puanla dönebilirdik.Neyse gelelim bazı futbolculara :

Leo Franco : Geldiğinden beri hiçbir maçta bizi kurtardığını hatırlamıyorum.Büyük takımların kalecileri en az 7-8 maçta takımı sırtlamaları gerektiğini düşünenlerdenim.Bazıları yok bilmem sistem kalecisi yok teknik diyebilir.Ama gol ortalaması hemen hemen 3 olan kalecinin neyini savunuyorlar anlamıyorum.Üstünü kirletmemek için toplara yatmıyor bile.Keşke Nonda yerine bu adam gönderilseydi.

Servet : Alan bilgisi olmayan ve pozisyon almayı bilmeyen adam.Sadece bu kadar değil.Dengesiz müdahaleleri , topu oyuna sokamayışı ve üstüne üstüne en az 10-15 arası top kaybetme gibi özellikleri var.TSL iş yapar ama inşallah Forlan ile diğer bücüre karşı ne hallere düşeceğini merak ediyorum.

Uğur : Defansta vasat altı ofansta vasat altı.Nasıl bir futbolcunu olduğunu halen anlayamadım.Dün düzgün bir orta bile yapamadı.Keita 'yı orada yanlız bıraktı.Ah Sabri değerini olmayınca anlıyoruz.

Sarp : İşte dün beni kanser eden adamların başında bu geliyor.Defansa hiç yardım etmedi.Topu ileriye taşıyamadı.Ofansta sıfır olan adam Elano 'nun önüne geçiyor.M.Topal 'ın çeyreği etmediği belli oldu.

Barış : Kim ne derse desin bu adam futbolcu falan değil.Orta sahada vasat altı kanatta vasat altı.Mücadele ediyor ama takıma katkısı sıfır.Boş topçu diyorum ve geçiyorum.

Rijkaard 'ın Servet ve Barış konusunda bazı şeyleri gördüğünü zannediyorum.Herhalde o yüzden ilk on bire yerleştirmedi.Herhalde o yüzden iyi top oynadık.Darısı diğerlerinin başına.

EDİT 1 : Kara listeye Ayhan , E.Göngür , G.Zan ve Serkan Kurtuluş eklenmiştir.

Cevap: Galatasaray 'a Yakışmayan Futbolcularımız !

Bu konu bu foruma yakışmıyor, futbolcu eleştirilir, kızılır, beğenilmez ama bize yakışmıyor demek dışarıda kötü algılanmasına sebep olacaktır. Servet, Uğur, Sarp, Barış girip bu konuyu okusa ne düşünür? Öyle veya böyle biz bu kadro ile tamamlayacağız sezonu..

Cevap: Galatasaray 'a Yakışmayan Futbolcularımız !

Bu konu bu foruma yakışmıyor, futbolcu eleştirilir, kızılır, beğenilmez ama bize yakışmıyor demek dışarıda kötü algılanmasına sebep olacaktır. Servet, Uğur, Sarp, Barış girip bu konuyu okusa ne düşünür? Öyle veya böyle biz bu kadro ile tamamlayacağız sezonu..

Tamam başlığı düzelttim.

Cevap: Galatasaray 'a Yaramayan Futbolcularımız !

Yakışmıyor demek yerine sisteme uymuyor diyelim.

Ne kadar kızsak da beğenmesek de Feldkampla gelen şampiyonlukta

Barış'ın payı en az Mehmet Topal kadardı. Bizde değil, Fener'de olsaydı, takımın bel kemiği olurdu.

Uğur, sakatlanmadan önce, açtığı 3 ortadan 1'inde gol atıyoduk,toparlanamadığı bi gerçek ama hemen çöpe atılacak bi oyuncu da değil.

Servet, son 2 sezonki en iyi, en başarılı oyuncumuzdu, formunun düştüğü bi gerçek ama, sadece görevini yaptığında iyi bi stoper olduğunu inkar edemeyiz.

Leo'nun önünde oynayan oyunculara da bakmak lazım, kaldıki ligin ilk yarısında

Gökhan ve Servet'in arkasında kalecilikten ziyade libero gibi oynamak zorunda kalıyodu.

Barış : Kim ne derse desin bu adam futbolcu falan değil.Orta sahada vasat altı kanatta vasat altı.Mücadele ediyor ama takıma katkısı sıfır.Boş topçu diyorum ve geçiyorum.

Hay ağzına sağlık. İki yıldan beri bu kadar ayılıp bayılan içinde benim gibi düşüneni görmek sevndirici.

Uğur harici katılıyorum.İnsallah kankanın yanına gidersin Barış

Uğur u hemen asıp kesmemek lazım tamam şu aralar tam randıman yakalayamadı ama 1 sene bu adamın ayağına top deymedi kolay değil.Seneye de takımda kalmalı bence.

Sarp a da çok yüklenmeyelim bence sene başından beri aşa yukarı bütün maçlarda oynadı.2-3 maç kötü diye bitirmeyelim adamı.

Servet e gelince geldiğinden beri gitsede takım defansı bir rahatlasa diyordum ve dün gördük gerçekten savunma yapmayı tam olarak nerede duracağını falan bilmiyor.Ama bu adamın bu takıma verdiği emek çok fazla eğerki sene başında ki gibi talibi çıkar ve gitmek isterse güzelce uğurlanır.

Leo ve Barış için söylenecek fazla bir söz yok.İkisi de Anadolu Klüplerinde fazlaca mevcut.Elini atsan Leo-Barış çok rahat bulursun.

Allahaşkına Uğur kadar yetenekli sağ bek zor buluruz.2 sakatlık geçirdi diye hemen adamı postalamayın.Toparlanır.Hatırlıyosunuzdur açtığı ortaları,assistleri.

Daha düne kadar m.sarp'a karşıyken dünkü oyunuyla gönlümü fethetti.Sen ne diyorsun allah aşkına? :) Dün Lucas ile sahanın en iyilerindendi. Oraya Sarp yerine Topal'ı eklemeni beklerdim. Sene başından hem iyi oynamıyor, hem de ona fazlasıyla fırsat verilirken hiç kendini geliştirmiyor. Dünkü maçta sadece 1 defa ileriye pas attığını gördüm. Adam yanından bomboş bindirme yaparken bu gidip kaleciye geri pas veriyorsa, yanında adam bomboş, önünde adam press yapıyor, bu gidiyor çalım atıyor ve topu kaptırıyor.Be adamım versene topu boş adama. Çok gereksiz oynadı dün. Gayretsiz diyemem. Fazlasıyla gayret etti ama gayreti olumlu değil olumsuz yöndeydi. M.sarp'ı ilk defa dün beğendim ve oyunuyla Xavi'yi gördüm sandım. Bu şekilde oynasın bizim 2-3 yıl banko oyuncumuz olur.

Bizim takımımıza yarayabilecek ama şuanki sistemde geri planda kalması gereken oyuncular derseniz benim aklımdaki bu kişiler M.topal, Ayhan, Uğur'dur. Leo'yu yazmıyorum çünkü maça kendini tam anlamıyla veremiyor.Dün bir kıpırdanma gördüm kalecimizde.Eğer bu şekil oynarsa gerçekten kalemiz güvende diyebilirim.

Özellikle gitmesini istediğim oyuncuların başında Arda geliyor.Çünkü oynadığımız futbol seri ve ayağa pas yapılması gerekiyor. Arda'da bu 2 sini göremiyorum. Arda 10 numaralık değil de tam kafamdaki hasan şaş modelini oluşturuyor aslında. O bitmez tükenmez çalım sevdası, takımı ben kurtaracam düşünceleri bana bunu gösteriyor. Bana göre oynadığımız futbol stilinde Arda'dan çok emre çolak gibi seri bir oyuncuya ihtiyacımız var ki dün oyuna son 5 dk da girdi ve Arda'nın 90 dk boyunca giremediği pozisyona adam 2 dk da girdi. İnşallah Emre Çolak tez zamanda kendini geliştirir ve takıma tam anlamıyla oturur, bizde rahat ederiz. 2 yıl sonraki kadroda banko oynaması gereken adamların başında gelir benim için. O zamanki kadro düşüncem de şöyle olur:

--------------------ufuk--------------------

sabri-------neill-----------emre g.----h.balta

-----------------m.sarp--------------------

-----------elano-------- e.çolak------------

----gio---------------------------caner----

------------------Jo-----------------------

--------------------ufuk--------------------

sabri-------neill-----------emre g.----h.balta

-----------------m.sarp--------------------

-----------elano-------- e.çolak------------

----gio---------------------------caner----

------------------Jo-----------------------

Mustafa Sarp-Elano-E.Çolak ortasahasıyla hangi rakibe karşı çıkacan? Keita nerde?

Mustafa Sarp-Elano-E.Çolak ortasahasıyla hangi rakibe karşı çıkacan? Keita nerde?

2 yıl sonra Keita 31 yaşına geliyor. 2 yıl içinde bu adamlar hem pişecek canavar gibi olacak, hemde tecrübe kazanmış olacaklar. Yazıyı okumadan löp diye atlarsanız alıntı butonuna böyle olur :) 2 yıla kadar şu kadro oturtulsun (kendini geliştirsin) m.sarp-elano-e.çolak ortasahasıyla barçayla başa baş oynarsın ;)

2 yıl sonra Keita 31 yaşına geliyor. 2 yıl içinde bu adamlar hem pişecek canavar gibi olacak, hemde tecrübe kazanmış olacaklar. Yazıyı okumadan löp diye atlarsanız alıntı butonuna böyle olur :) 2 yıla kadar şu kadro oturtulsun (kendini geliştirsin) m.sarp-elano-e.çolak ortasahasıyla barçayla başa baş oynarsın ;)

Sarp? Elano? kaça giriyor sorması ayıp.

2 yıl sonra Elano da 31 yaşına giriyor, Sarp 32 yaşına giriyor ve sen Keita 31 yaşına giriyor diye kadroya almıyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt