Galatasaray Divan Kurulu üyesi Süheyl Batum'dan G.saray üyelerine mesaj.. | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Divan Kurulu üyesi Süheyl Batum'dan G.saray üyelerine mesaj..

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Süheyl Batum'un Galatasaray Spor Kulübü üyeleri yolladığı mail

164863_186097628082170_129059267119340_568850_2056971_n.jpg
Sevgili arkadaşlar,

Birinin Adnan Polat'a şunu hatırlatması gerek. O AKP'nin üyesi ya da Başbakan'ın paralı adamı değil, 106 yıllık Galatasaray'ın Başkanı. Bu nedenle, onun haddine değil, 200 kamera ile izlediğini ve protesto edenlerin bir daha stada sokulmayacağını söylemek.

Adnan polat bunları bilmeyebilir, başka bilmediğimiz, bilmek istemediğimiz nedenleri de olabilir, ama şunları mutlaka bilmesinin hatırlatması gerek ona;

1) Türkiye'de yapılan ilk stad Türk Telekom Arena değil, bu nedenle iki lafın birinde "Başbakanımız bu stadı yaptı" demesinin bir anlamı yok.

2) AKP'liler ve yandaşları öyle bir hava yayıyorlar ki, sanki daha önce Galatasaray'ın stadı yoktu, çadırda futbol oynuyorduk, sayelerinde ilk kez bir stadımız oldu. Oysa Arena'nın karşılığında neleri verdiğimizi, onlara ne kadar büyük bir para kazandırdığımızı, daha önce, bırakın bizleri, TOKİ Başkanı'nın bizzat kendisi söylemişti. Şimdi bunları AKP bilmeyebilir, Başbakan bilmeyebilir, ama 106 yıllık Galatasaray'ın Başkanının bilmemesi mümkün değildir, olmamalıdır.

3) TOKİ Başkanının daha söze başlar başlamaz devirdiği çamları duyan bir kişinin, AKP'nin bu açılışı, bir stad açılışından çok kendi propagandasına alet etmek istediğini anlamaması mümkün değildi. Bu nedenle buna tepki göstermeyen birinin, AKP'li olduğu için teki göstermemiş olması haklı görülebilir, ama Galatasaray Başkanı'nın bu sözleri yutması, en azından şu andaki makamı için mümkün değildir. Ve haddine de değildir.

4) Bugüne kadar Türkiye'de kaç stad yapılmıştır. İnönü Stadını Beşiktaş mı yapmıştır, Beşiktaş'ın Ihlamur'daki tesislerini Beşiktaş mı yapmıştır, Ali Sami Yen'i Galatasaray mı yapmıştır, ki bugüne kadar yapılan bu stadların hiç birine "Sayın Başbakanımız bize bunu yaptı" diye saymıyoruz da, ilk kez "Arena" için bu tür konuşmaları dinlemek zorunda bırakılıyoruz. Haydi bugün içinde bulunduğumuz siyasal durum bunu zorunlu kılıyor diyelim, ama yine de Adnan Polat, bulunduğu makam gereği, böyle bir "anlamsızlığı" yapabilir mi? Bir Galatasaray Başkanı'nın, "eskilerden bana ne, ben onları bilmem, bilmek zorunda da değilim" diye düşünmek ve böyle söylemek hakkı var mıdır? Olabilir mi?

5) Adnan Polat, Başbakan'ın yapımında kendisine çok yardımcı olduğu bir gökdelenin açılış töreninde, böyle neden söylendiği açıkça belli olan, mübalağlı takdir ifadelerinde bulunabilir, "Sayın Başbakanımız olmasaydı, ben bu gökdeleni dikemezdim" diyebilir. Ama daha önceki Başkanlar tarafından üst hakkı alınmış, yine başka Başkanlar zamanında yanına yeni yerler katılmış (mülkiyeti alınarak) bir Ali Sami Yen stadının tamamen bedelsiz olarak devredilmesi karşılığı yapılan bir Stadın açılışında, böyle ifadeler kullanabilir mi?

6) Dün TOKİ Başkanının daha söze başlar başlamaz, kullandığı ve "tüm Galatasaray Başkanlarını, yönetimlerini, geçmişini aşağılayan ifadelerine" (her ne kadar maalesef bazıları doğru olsa bile), her şeyden önce Galatasaray'ın şu andaki Başkanı olarak Adnan Polat'ın karşı çıkması gerekirdi. Galatasaray Kulübü'nün onurlu üyeleri ve taraftarları, "sadaka mantığının" kendileri için asla geçerli olmayacağını açıkça ortaya koymuşlardır. Bu mantığa ilk önce karşı çıkması gereken Başkan'ın bunları duymazdan gelmesi, hiç söylenmemiş varsayması, kabul edilebilir bir davranış değildir. Nedeni ne olursa olsun, bir Galatasaray Başkanı, bu sözleri duymazdan gelerek, tam tersine tepki gösterenleri cezalandıramayacağı gibi, böyle bir "yanlışlık içine girmeye" cesaret bile etmemelidir. Dediğim gibi gerekçeleri ve bildiğimiz ya da bilmediğimiz nedenleri ne olursa olsun!

7) Son olarak, dün Arena'nın açılışına gelenlerin tümü, kombine bilet alanlar, üyeler ve Divan üyeleri idi. Hariçten bilet satılmamıştı. Ve onların en azından yarısı protesto etti. Şimdi "Avrupa'ya açılan pencere" diye baktığımız Galatasaray'ımızın üyelerini ve kombine bilet alan taraftarlarını, stadı yakıp yıktıkları, şiddet olaylarına neden oldukları için değil, sadece Başbakan'ı ve anlamsız sözleri arka arkaya anlamsız bir biçimde yuvarlayan TOKİ Başkanını protesto ettikleri için, kameralardan izleyerek cezalandıracaklarını söylemek, Adnan Polat'ın kesinlikle haddine değildir. O, kendisini Başbakan'ın koruması zannedebilir ama unutmasın ki 106 yıllık Galatasaray Kulübünün şu anda Başkanıdır. Ve düşünce ve ifade özgürlüğünün her zaman savunucusu olmuş Galatasaray'ın Başkanı, hiç bir zaman, karşılığı ne olursa olsun, kendini bu duruma düşüremez. Düşürmemelidir. En azından Başkanlık görevi devam ederken...

Sonuç olarak, "Galatasaray'ımıza neden Batı'ya açılan pencere" dendiğini bir kez daha gördük. Son yılların "sadaka mantığına" sırt çeviren onurlu taraftarlarımızla ve üyelerimizle, bir kez daha gurur duydum. Aralarında olmaktan da onur duydum. Ve tüm bu geçmişi, tarihi bilmeyen ve Başbakan'ına tepki gösterildiği için, onları kameralardan izleyip cezalandırabileceğini zanneden bir Başkan'a sahip olmaktan da büyük üzüntü duydum.

Cevap: Galatasaray Divan kurulu üyesi süheyl Batum'dan G.saray üyelerine mesaj..

Usta neredeydiniz siz ya? Bu takım sahipsiz kaldı artık, yapın bir şeyler.

Cevap: Galatasaray Divan kurulu üyesi süheyl Batum'dan G.saray üyelerine mesaj..

Tek kelimesini bile okumadım. Çünkü çok sıkıldım artık.

Bir taraf stadınızı ben yaptım nasıl yuhlarsınız der öbürküler de seçim yaklaşmış nereden muhalefet yapsam da fırsat çıkarsam arkamda insan toplasam peşinde. Arada kalan kim? 106 yıllık Galatasaray camiası. Bu tarafların partileri ortada yokken Galatasaray futbol oynuyordu kupalar kazanıyordu. Yediremiyorum arkadaş ya 10 yıl evvel tüm Türkiye'nin birlik noktası olan takımın şimdi düştüğü düşürldüğü durum basbaya seçim malzemesi yapılması kanıma dokunuyor.

10 sene önce diş bileyen hırs yapanların hepsinin şimdi ağızlarının suyu akıyordur. azizle yıldonun suratlarını görür gibiyim...

e indir kocum indir bunlari

gorevin degilmi bos bos konusmak kolay

Son olarak, dün Arena'nın açılışına gelenlerin tümü, kombine bilet alanlar, üyeler ve Divan üyeleri idi. Hariçten bilet satılmamıştı. Ve onların en azından yarısı protesto etti. Şimdi "Avrupa'ya açılan pencere" diye baktığımız Galatasaray'ımızın üyelerini ve kombine bilet alan taraftarlarını, stadı yakıp yıktıkları, şiddet olaylarına neden oldukları için değil, sadece Başbakan'ı ve anlamsız sözleri arka arkaya anlamsız bir biçimde yuvarlayan TOKİ Başkanını protesto ettikleri için, kameralardan izleyerek cezalandıracaklarını söylemek, Adnan Polat'ın kesinlikle haddine değildir. O, kendisini Başbakan'ın koruması zannedebilir ama unutmasın ki 106 yıllık Galatasaray Kulübünün şu anda Başkanıdır. Ve düşünce ve ifade özgürlüğünün her zaman savunucusu olmuş Galatasaray'ın Başkanı, hiç bir zaman, karşılığı ne olursa olsun, kendini bu duruma düşüremez. Düşürmemelidir. En azından Başkanlık görevi devam ederken...

Adnan Polat'ın akıl hocası kimse, önce böyle şeyleri yemeyeceğimizi anlasın. 500 tane adamın kombinesini iptal etsen ne olacak? Sadece 500 kişi, sırf provoke için girdi süsü mü vereceksiniz? Yemezler, hemde hiç kimse yemez.

Adnan Polatin baskanliktan alinmasida yetmez sahsi gorusum ,kulubten ihrac edilmesi gerekir ki herkese ders olsun.

Tamam iyi güzel yazmış sağolsun da olay iyice siyasi şova kaydı. Ne stadmış arkadaş ya. Akplisi, Chplisi, Galatasaraylısı, Fenerlisi, Karabüklüsü, Kayserisporlusu herkes kendini kaybetti. Kimi sövüyor, kimi tebrik ediyor.

Artık konuşmayalım bu konuları, başka konuları yukarı çıkaralım, mide bulandırıcı olmaya başladı yeter artık, spora siyaset katılmasın deniyor ama katılmasına gerek yokmuş, stadın açılışına bu kadar üzüleceğim aklıma gelmezdi.

Dipnot: Galatasaray Türkiyenin en büyük başarılarını yaşatmış kulübüdür, bu kulübe yapılanlar haksızlıktır.

Tamam iyi güzel yazmış sağolsun da olay iyice siyasi şova kaydı. Ne stadmış arkadaş ya. Akplisi, Chplisi, Galatasaraylısı, Fenerlisi, Karabüklüsü, Kayserisporlusu herkes kendini kaybetti. Kimi sövüyor, kimi tebrik ediyor.

Stadı bize yar etmedi işte U-17 maçında olay çıkaranların arkasında ki el. Hemde fenerli kendisi ama gel gör ki insanların siyaset aşkı GS aşkından fazla çıktı, 3-5 kişiyle devrim yaptık diyen bile çıktı. O u-17 maçının ardında hangi fenerli vardıysa kamuya delilleriyle sağlam bir şekilde açıklamak lazım ki bir daha çoluk çocukları aileleri hariç kimse dövemesin ...

Süheyl Hocamız çok güzel özetlemiş. Beynine, yüreğine, kalemine sağlık.

maca gitmemismi

bunlari soyleseymisya orada bi kameramani tutup

?

yada klubu yerin dibine sokan baskanini dogru yola getirmek yada indirmek icin ne yapmis?

ne samimiyetsiz insanlar dolu be

heeeyttttttttttttt:)

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Süheyl Batum'un Galatasaray Spor Kulübü üyeleri yolladığı mail

Sonuç olarak, "Galatasaray'ımıza neden Batı'ya açılan pencere" dendiğini bir kez daha gördük. Son yılların "sadaka mantığına" sırt çeviren onurlu taraftarlarımızla ve üyelerimizle, bir kez daha gurur duydum. Aralarında olmaktan da onur duydum. Ve tüm bu geçmişi, tarihi bilmeyen ve Başbakan'ına tepki gösterildiği için, onları kameralardan izleyip cezalandırabileceğini zanneden bir Başkan'a sahip olmaktan da büyük üzüntü duydum.​

Yüreğine sağlık Süheyl Batum.​

Çok güzel yazmış da artık bir icraat olsun. Bıktık Adnan Polat'dan, kimsenin tahammülü kalmadı. Kurtarın bizi artık bu Yönetimden!

maca gitmemismi

bunlari soyleseymisya orada bi kameramani tutup

?

yada klubu yerin dibine sokan baskanini dogru yola getirmek yada indirmek icin ne yapmis?

ne samimiyetsiz insanlar dolu be

heeeyttttttttttttt:)

peki toki başkanı galatasaray divan üyesi değilmi o nasıl böyle konuşabiliyor bırakta süheyl batum gibi bir bilge insan yıllardır üniversitelerde görev yapmış sevilen bir insan yorum yapsın bu işte parti ayrımı yok önemli olan bazılarının rant çabaları ve dikta rejimine gidildiğinin göstergesidir bu üniversite öğrencilerini joplatıp hamile kadın'ın bebeğinin düşmesine sebep olup bide pişkin pişkin polislerin arkasındayız deyip üniversiteleri susturan bir adam o övdüğün adam , Eğer Adnan Polat Galatasaray menfaatleri için konuşamıyorsaki konuşmalı diktatör tayyip stadı daha üstünüze yapmadım diye tehtid ediyorsa ve Adnan polat bu nedenle konuşamıyorsa bi düşün derim bu yorumları kim samimiyetli kim samimiyetsiz açıkça bellidir Süheyl batum sadece bu konudamı konuşup sana göre samimiyetsizlik yapmış her üniversiteye gidiyor programlara çıkıyor ve kendi doğrularını anlatıyor ve üniversiteliler tarafındanda çok sevilen bir insan ama bir insanı tanımadan samimiyetsiz demek anca sana yakışır he enson olarak aynı üniversitede konuşma yapmak için giden burhan kuzu ve süheyl batum'dan hangisi yumurta yemiş ve niye yemiş bunuda bi düşün eyer bu adammı samimiyetsiz yoksa yumurta yiyenler yada arena'da özhan canaydına resmen küfür edenler yada projeden pay çıkarmaya çalışanlarmı sana sorarım Mustafa Sarıgül'ün niye adı geçmedi yıllarca uğraştı Mustafa sarıgül neden sadece akp'liler ortaya çıktı Sarıgül'ün ismi tayyip ile kavgalı olduğu ve tayyip'e yaranmak içinmi söylenmek istenmedi bunları açıkla bakalım öyle sallamakla olmuyor bu işler

Şu yazıyı bütün beyinsizlerin okuyup ders çıkarmasını isterim.Belki onlara bir faydası olur.Kim olduklarını iyi bilirler sayın büyükler.

Üst Alt