Galatasaray, Dünya Devlerini Geride Bıraktı!


5149885.jpg


İspanyol gazetesi El Mundo Deportivo, bu sezon Avrupa’da en fazla forması satılan kulüpler hakkında bir araştırma yayınladı.

Dünya devlerini geride bıraktı

Galatasaray, geçen yılı 6. bitirmesine ve yine kötü bir sezon geçirmesine rağmen, 368 binlik forma satışıyla birçok devi geride bırakmayı başardı. Manchester United, Real Madrid, Barcelona ve Bayern Münih’in başı çektiği listede Cim Bom, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin bir basamak önünde yer alırken, Manchester City, Milan, İnter, Atletico Madrid gibi birçok kulübün satışını geçti. Bu başarı, Galatasaray Yönetimi’nin zor günlerde rahat nefes almasını da sağladı. Sarı-Kırmızılılar’da yeni hedef, yapılacak yıldız transferleriyle camiada pozitif bir hava yaratarak, forma satışlarını 500 bin bandına kadar çekebilmek.

Almanya’da depo kuruldu

Bu satış başarısında, internet üzerinden satışlar önemli yer tutuyor. Almanya’da açılan depo sayesinde, Avrupa ülkelerinden gelen çevrimiçi siparişler hızlıca tedarik ediliyor ve kargolar müşterilere daha kolay ulaştırılıyor. Bu ağın daha da genişletilmesi halinde satışların artması bekleniyor.

Fanatik
 
Unal Aysal'la yakaladigimiz havayi, olusturdugumuz markayi mahvetmezlerse bence dunyada forma satisinda tepelerde olmamiz sasirtici olmaz

Acikcasi akillica uygulanacak bir pazarlama taktigiyle (TV anlasmalari, yazin yapilacak hazirlik kamplari vs.) Musluman ulkelerdeki taraftar sayisi da arttirilabilir

Uzun vadede Sampiyonlar Ligi'ni alacaksak marka degerini ve taraftar kitlesini buyutmek en onemli hedef kanimca
 
Üst Alt