Galatasaray Dünya Sıralamasında 1. idi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Dünya Sıralamasında 1. idi

O büyük gün taraftarımızın hiç de söz etmediği gün.. Galatasarayımız Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu tarafından 2001 yılı Ocak Ayında Dünyanın En Büyüğü seçildi ve bu bizim tarafımızdan çok az önemsendi.. Türkiyede herhangi bir başka takımın Resmi bir sıralamada dünyanın 1. sırasına oturması nasıl karşılanırdı diye acaba düşünüyorum ve değerlerimize herzaman sahip çıkma gerekliliğini hatırlatmak istiyorum.. Bu başarı marjinal bir başarıdır ve her zaman her yerde dile getirilmelidir... Az önemsiyoruz dedim çünkü internette baktım da bununla ilgili çok az haber var olanlarda da resim falan yok.. Ben o günlerde gazetelerden kestiğim kısımların bir kısmını yayınlıyorum.. Hafızalardan silinmesin...

photo0107c.jpg

photo0109g.jpg

photo0110z.jpg

Cevap: Galatasaray Dünya Sıralamasında 1. idi

Antalyayla fener kapısıyor:icon_twisted:

2. Torbaya kadar yükselmiştik resmi torbalardada buda ilktir ve tektir

Ne günlerdi ya!Ahahaha!Antalya Fener den daha çok puan toplamış.

Bizim bir başka ilkimizi söyleyim size de kahrolun.Şu dünyada Süper kupayı kazanıp bizim durumumuzda olan başka takım yok.

O zaman nasıl böyle hatalar yaptık aklım hayalim almıyor hala.Süper kupayı kazanmış takımın haline bak şu anda.

Bizim bir başka ilkimizi söyleyim size de kahrolun.Şu dünyada Süper kupayı kazanıp bizim durumumuzda olan başka takım yok.

O zaman nasıl böyle hatalar yaptık aklım hayalim almıyor hala.Süper kupayı kazanmış takımın haline bak şu anda.

1979'da kazanan Notthingam Forest İngiltere Championship'te mücadele veriyor şuan.. 1988 yılında kazanan Mechelen ise şuan belçika liginde 8. sırada.. Kendimizi avutalım :)

Tamamen yönetim hatasıdır. Bir takım Avrupa'yı forse etmiş tüm gücüyle, sonraki sene çeyrek final oynamış ama sonra Lukunkular Inamatolar ve Trömsö faciaları. Ah liseliler ah...

1979'da kazanan Notthingam Forest İngiltere Championship'te mücadele veriyor şuan.. 1988 yılında kazanan Mechelen ise şuan belçika liginde 8. sırada.. Kendimizi avutalım :)

UEFA kupası demedim ama dikkat et, Süper kupa dedim.:)

Bide o takımların kazandıkları yıllara bak, birde bizim :) adamlar 1979 da kazanmış düşün.O zamanlar fener 4. Türkiye kupasını daha almamıştı :)

UEFA kupası demedim ama dikkat et, Süper kupa dedim.:)

Bide o takımların kazandıkları yıllara bak, birde bizim :) adamlar 1979 da kazanmış düşün.O zamanlar fener 4. Türkiye kupasını daha almamıştı :)

Tamam kardeşim bu takımlar da uefa kupasını değil zaten super kupayı almış

Ne güzel günlerdi. UEFA kupasını kazandığımız günü hatırlıyorum da bundan sonraki hayatımda o kadar mutlu olabilir miyim bilmiyorum. 1990 yılında başlayan o muhteşem potansiyeli UEFA ve Süper kupayla taçlandırmıştık. Ama ne olduysa birileri yüzünden o potansiyeli daha yüksek seviyeye çıkaramadık. Avrupa'nın değişilmez kulüpleri sınırını aşamadık. Bırak Milan'ı, bir Lyon olamadık. Bütün bunların sorumlusu o ismi cismi hala gündemde olan, bazıları tarafından ilah kabul edilen "birisi" yüzünden oldu. Bazıları sanıyor ki; başkan olmasaydı biz bunları başaramazdık. Ne kadar yanıldıklarının farkında değiller. Biz 1990'lı yıllarda her şeyin temelini atmıştık, başkan önemli değil sadece istikrar lazımdı. Belki de başkanın tek artısı istikrarı yakalamaktı. Onu da yaptı ama sonrası malum, kulübümüzü belli bir seviyeye yükseltemedi. Medya'nın verdiği gazla imparator, büyük başkan oldular. Her şeyi onlar bildiler, paraları nereye gömdüler kim bilir?

Biz 2002-2006 yıllarını haketmedik, biz zamanında Pendikspor'a yenilen Avrupa'da tesadüfi Manchester zaferinden başka doğru düzgün bir başarısı olmayan bir takımdan 6 gol yemeyi haketmedik. Bütün cefayı bu taraftar çekti ama imparatorlar, büyük başkanlar koltuklarında rahat oturdular. Gömdükleri paralarla egolarına yatırım yaptılar.

Peki şuanda ne oluyor? Şuanda yeni bir jenerasyon, yeni bir sistem, yeni bir potansiyel inşa ediliyor. Yine aynı kişiler ve yine "birisi" bu potansiyele çomak sokmaya çalışıyor. Peki biz n'apıyoruz?

:sleeping:

Adnan Polat ile yeni bir sayfa açtık,verdiği sözleri tutan bir başkanımız var projeler konusunda somut adımlar attı...

Doğru yolda yürüdüğümüzü düşünüyorum tekrar bu başarıları yakalarız,ihtiyacımız olan tek şey istikrar umarım taraftarda bunun farkındadır...

Hem yönetim hem teknik kadro konusunda istikrar olması çok önemli,düşünsenize bu kadar kaliteli oyuncularımız var yerli yabancı,bunlar 3-4 sene hiç değişmeden(yada ufak değişikliklerle) birlikte oynasalar taktiklerini oturtsalar makine gibi oynamazlar mı ?

IFFHS dedikleri şey tamamen bir saçmalık.Hiçbir resmiyeti yok, gerçeklikle de uzaktan yakından alakaları yok.Daha bir kaç ay öncesine kadar Galatasaray ilk 10'da idi.Bu mantıklı mı sizce?

Geçin böyle saçma kurumları.Galatasaray Uefa Kupası'nı ve Super Kupa'yı almış.Ben bunu bilir, bunu hatırlarım, uyduruk kıytırık kurumların hazırladığı listeye de güvenmem.

IFFHS dedikleri şey tamamen bir saçmalık.Hiçbir resmiyeti yok, gerçeklikle de uzaktan yakından alakaları yok.Daha bir kaç ay öncesine kadar Galatasaray ilk 10'da idi.Bu mantıklı mı sizce?

Geçin böyle saçma kurumları.Galatasaray Uefa Kupası'nı ve Super Kupa'yı almış.Ben bunu bilir, bunu hatırlarım, uyduruk kıytırık kurumların hazırladığı listeye de güvenmem.

Renkdaş sıralamada bizi sonlarda göstermişler gibi konuşuyosun.. Uluslararası bir futbol tarihi ve istatistik kurumundan bahsediyoruz... Tamam belki o sıralamalarda iyi takımlar kendinden daha kötü takımlara geçilebiliyor ama ligimizde de öyle değil mi... Şöyle bi bakınca bursa mı iyi dersin fener mi? Elbette fener en azından ekonomik manada ezer bursayı ama bursa 2 maçı da kazanırsa fenere 6 puan fark atacak.. Ya da Real Madrid Lyondan kötü takım mı elendi ona? İstatistik konuşuyor ve hiç bir kusuru da yok bu yapılan istatistiklerin.. Adamlar resmi sitesinde puanlama sistemini de vermiş.. İşkembeden sallamaktansa biraz İngilizcen varsa siteye gir.. Üşenme hesaplamayı yap sonuçların aynı çıkacağını görürsün :2_thumbs_up_-_anima

Bilmiyorum neye göre yapıyorlar bu sıralamayı ama şu anki listede Galatasaray 14. ve İnter'in, Lyon'un, Sevilla'nın, Liverpool'un, Valencia'nın, Porto'nun, Milan'ın, hatta ve hatta Real Madrid'in bile önünde yer alıyor.La Liga liderinin 33. olduğu bir listeyi ciddiye almam.

:kick:Buyuk Baskan,Efsane Baskan-Faruk Suren!:gs:

4 TR sampionlu ,2tr kupasi,UEFA kupasi,Super Kupa!:2_thumbs_up_-_anima

Bunu iyice baZi arkadaslar kafasina kazisin!

DUNYADA -NUMBER UNE!:2_thumbs_up_-_anima

o Günleri Lise zihniyetli bir Baskan yaani Özhan Canaydin yok etti..!!!

Dikkat ayni vaatlerle, ayni zihniyetle Baskan olmaya kalkisan bir Adnan Öztürk var.. Lütfen tekrar 10 sene geriye gitmeyelim..!!

:kick:Buyuk Baskan,Efsane Baskan-Faruk Suren!:gs:

4 TR sampionlu ,2tr kupasi,UEFA kupasi,Super Kupa!:2_thumbs_up_-_anima

Bunu iyice baZi arkadaslar kafasina kazisin!

DUNYADA -NUMBER UNE!:2_thumbs_up_-_anima

Ceza almışsın ama yinede sormak istedim.Sana göre o zamanki başarıları sadece Faruk Süren yaptı yani ha?Sahada koşan futbolcumuzun,teknik direktörlerimizin,hergün futbolcularla sahaya çıkan antrenörlerimizi ve bizim hiçbir payımız yok yani o başarılarda?Tamamen Faruk Süren geldi aldı bütün kupaları gitti yani senin için?Doğru muyum?

Üst Alt