Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu

Keramettin TANRIVERDİ

"Bizi sevenleri üzmeyelim baba"
Yönetici
Administrator
Katılım
18 Tem 2009
Mesajlar
53,574
Tepkime Puanı
40,180
Puanları
573Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde yer alan Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, 16 Eylül 2006'da hizmete açıldı. Daha önce üstü açık olan havuz, Galatasaray'ın yaptığı tadilat ile kapalı ve tam olimpik hale getirildi.Havuzda çatı kolonları, tribünlerin önünden geçmediği için seyircilerin müsabakaları tam olarak izleyebilmesi mümkün oluyor. 543 kişilik tribün kapasitesine sahip havuz ayrıca, sutopu, su balesi ve sualtı rugby gibi branşlara da hizmet verebiliyor. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları'nda da kullanılabilecek tesisten günde 600 ile 800 kişi yararlanabiliyor.50 sporcunun yatılı olarak kalabildiği tesiste, havuz ısısının 29-30, çırpınma havuzu ısısının ise 31-32 derece olması; kışın da sağlıklı şartlarda yüzülebilmesine olanak sağlıyor.Sporcu sağlığı için suyun kloru da dünya standartlarında tutuluyor. Yerden ısıtmalı tesiste, rutubetten arındırıcı santraller bulunuyor.Paslanmaz malzemeden üretilen atlama taşları, alüminyum korkuluklar da yenilenen tesisin diğer dikkat çekici unsurları arasında.Enine 20, boyuna 10 kulvara sahip Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu, 25x50 metrelik bir alan kaplıyor. Haftanın belli saatlerinde halka da açık olan tesis bünyesinde, engelliler ve 0-6 yaş arası çocuklar için havuzlar da yer alıyor.

Ulaşım Bilgileri

Burhan Felek Spor Kompleksi

Nuhkuyu Caddesi, Üsküdar Askerlik Şubesi yanı,

Üsküdar-İstanbul
 

Sinan Bilgin

Cezalı
Katılım
30 Ara 2010
Mesajlar
25,822
Tepkime Puanı
5,288
Puanları
478
Konum
Galatasaray SK Kongre Uyesi
Cevap: Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme HavuzuYuzmenin pek seyircisi olmaz ama eski bir sutopcu olarak , sutopu maclarina olan ilgisizlige uzuluyorum. Yeni sezondaki maclarda mutlaka bekleriz. Soylemesi ayip bu havuzu da uyeler cuzi bir bedelle kullanabiliyor. Antreman yapma sevdalilari varsa o bolgede oturan , belirtelim ..
 

Mahir DONMEZ

Aslan Üye
Katılım
12 Haz 2009
Mesajlar
5,313
Tepkime Puanı
73
Puanları
273
Yaş
41
Cevap: Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme HavuzuYeri çok güzel aslında ve kaliteli insanların gittiği bir mekan ;) İmkanı olanlara bende tavsiye ederim.
 
Üst Alt