Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Takip Başlığı - Sayfa 175 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Takip Başlığı

Sadık çok iyiydi bu maçta. Yeteneği net var ama atışlarını kendine güvenerek atmalı çünkü bu yeteneği var istikrarsızlığını üzerinden atıp kendine daha güvenli oynadığı vakit gayet kaliteli biri olur.

Bizim yapmamiz gereken 1 yildizin etrafina ortalama oyuncular dizmek. Eskiden Khalid El Amin vardi, cikar her mac + 20 atardi.
Tabi bunun icin maas butcesi en az 4.5 milyon olmali.
Wilbekin - 1.5 milyon
1 Afro American - 1 Balkan uzun - 1 milyon
1 tane keskin şutor 500 - 700 arasi
Geri kalan para 3 atletik Amerikali + 1 yerli daha.
Her sene 2 milyonu bir hiç ugruna harcayacagina 2 - 2.5 daha koy da amacin olsun, taraftara heyecan yarat.
BCL'yi alsak efesin EL sampiyonlugundan 100 kat gundem olur.

Üstat bizim kadro da geçen seneden çok iyi değil gibi. Yerlilerde bir Yiğit Arslan bile yok şu anda.

Evet Yiğit’i niye tutmadık anlamadım zaten. Yabancıları çok tanımıyorum, Dee Bost hariç. Hazırlık maçı da izleyemedim. Bakalım ne olacak?

Hayır geçen yaz başında da FIBA’nın CL için ikna etmeye çalıştığı ilk takımlardan biriydik. Adamlara biz Galatasaray’ı neden çağırdık dedirtmemeliydik.

Her şeyin başı Galatasaray sevgimiz tabiki ama daha somut manada bakarsak benim için Ekrem Memnun dışında basketbolu takip ettirecek bir şey kalmadı bu şubede. Koça olan sevgim saygım da sonuçlardan bağımsız olacak ama erkek ve kadın basketbolunun dinamiklerinin çok farklı olduğunu bu yüzden de şu an 120 km/h olan maksimum ibreye 200 yaptırabileceğimi düşünmüyorum. Umarım kulüpteki efsaneliğine bir zarar gelmez.

Ertuğrul hocadan memnundum ben geçen sene gitmeden önce de yazdım, gidince daha kötü olacak diye, sen de biliyorsun hatta sen de böyle düşünmüştün sanırım. Bu bütçelerle, şubeye yapılan bu üvey evlat muamelesiyle bir şey değişmez. Yeni yönetimi suçlamıyorum, seçim gereksiz ertelendi, futbolda ciddi eksikler vardı onlarla uğraştılar(sadece transferden bahsetmiyorum zemin bile yeni bitti) o yüzden basketbola pek bakamadılar. Yine de NEF’in sahibini devreye sokup 3-5 bir şeyler aldılar.

Dediğim gibi çok tanımıyorum oyuncuları ama belki de beklediğimizden daha iyi bir takım çıkar ortaya.

Basketbol takımı ile ilgili sunum yapılmış. İzlemek isteyenler için:
Takım bütçesi 2 milyon dolar
IMG_1254.JPG
Florya’da bulunan basketbol takımının kulllandığı soyunma ve fitness odaları yenilenmiş
IMG_1250.JPG
IMG_1251.JPG
Takım formaları gösterilmiş
IMG_1252.JPG
Bunun dışında altyapıda yapacakları çalışmalar, teknik ekibe katılan isimler vs açıklanıyor.

Üst Alt