Galatasaray - Fenerbahçe | Türkiye Kupası İstatistikleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray - Fenerbahçe | Türkiye Kupası İstatistikleri

Cevap: Galatasaray - Fenerbahçe | Türkiye Kupası İstatistikleri

Fenerbahcenın galibiyeti... 15

Galatasaryın galıbıyetı.......10

Beraberlik.......................09

bu arada bu istatistik seni haklı çıkarmaz biraz düşünüldüğünde.

sen ömür boyunca Galatasaray'ın sahasında oynadığın 165 maçın sadece 30 unu kazanabilmiş bir takımsın.

o yukarda gösterdiğin yani şu;

Fenerbahcenın galibiyeti... 15

Galatasaryın galıbıyetı.......10

Beraberlik.......................09

dökümanda o 31 maçı samiyende oynarsan en fazla 6 sını kazanırsın o da şansın yaver giderse yani gerets gibi bi teknik direktörümüz olursa. ( geretsi kötülemiyorum, içerde fenere arka arkaya kaybettiği için eleştiriyorum).

yani senin 34 maç oynayıp 15 ini almanda lehine. sen diyorsun arada 5 maç fark var o mantık öyle yürütülmez orda çok alakasız. sen o 34 maçı bizim sahada oyna ne 15 galibiyeti 5 tane anca alırsın ve 10 galibiyet içeri girersin 10 galibiyette bize eklenir. anlatabiliyor muyum?

Arkadaşlar sizde fena yerden vurmuşsunuz. Türkiye Kupası diyorsunuz fenerbahçe diyorsunuz...Bir de fenerin 10 yıllık Kadıköy serisinden bahsedilmiş ama 20 küsür yıllık Türkiye Kupası serisinden bahsedilmemiş :D. Tuhaf...

Ya ben turkıye kupasında Galatasaray ustun degıl mi dıyorum? da bunu soruyorsun.?

Üstte yazmışım. Galatasarayın Fenerbahceye karsı ustun oldugu tek organızasyon Turkıye kupasıdır. Dıger butun kupalarda ve liglerde Fenerbahce ustun gorunuyor.

Biz neyı tartısıyoruz ki :)

Zaten Türkiye'de lig ve Türkiye Kupası dışında dikkate alınır organizasyon olmadığı için ben gelip bu konuyu açıyorum. tamam diğerleri de kupadır ama Allah aşkına 5 kere oynanmış 2 kere oynanmış ya. sen o 1 kez oynayıp kazandığın maça üstünlük mü diyorsun.

Sonuç : lig sizin, kupa bizim. Sanki başka 50 maçlık organizasyon varmışta siz fark atmışsınız gibi söylüyorsun hala. uzun soluklular bi lig bi Türkiye Kupası işte. birinde sizin, diğerinde bizim üstünlüğümüz var.

ha şuda var, sen ligde üstünlük kurmuşsun maçlarda ama şampiyonluk sayıları eşit, alınan kupa sayısı eşit. Türkiye Kupasında biz 14 siz 4. :) böyle bakarsan zaten senin lig üstünlüğün bişeye de yaramıyor, sadece atışmalarda kozun oluyor işte.

Bu arada şu 34 maçlık hesabı yap tekrar, ince bi nokta var orda. 5 maç fark diye açıklanacak şey değil o, bambaşka bişey :)

Aslında işin püf nktası şurda.

Turkıye Kupası şampiyonu olup UEFAya mı katılmak isteriz?

Turkıye ligi 2. si olup Şampiyonlar ligine mi?

hangisi saha prestijli? hangısı daha cok gelır getırır=?

Sorunun cevabı açık. organızasyonların önemi de.

Haklısın ama bambaşka boyutu o işin. Bak gerçekten idrar yarıştırmayı geçtim derdim o değil inan :)

Türkiye'de rekabetten bahsediyoruz, raporlar konuşuyor. lig sizin tamam, galibiyet sayısı falan hoş güzel ama şampiyonluklar eşit :)

Türkiye Kupasında biz üstünüz ve üstünlüğümüz sonuca da yansımış hatta aynen yansımış 14 e 4.

herneyse, prestij boyutu ayrı. katılıyorum o konuda. ama inanki yarış yapmıyorum burda, ben fenerli olsaydım bile bu söylediklerimi söylerdim.

:) Biri Galatasaray Fenerbahçeyi daha çok yendi mi dedi ?

Nerede? Türkiye Kupasında.

Peki ya diğer kupalar? Onlar şu an oynanmıyor diye yok mu sayılacak :)

Ezeli rekabette toplam galibiyet-maglubıyet-beraberlik durum şu şekildedir.

Bilmeden etmeden yazmayalım. Fenerbahceyı daha çok yendik demek için insanın futbol tarihinden haberinin olmaması gerekir.

..........................FB.........Beraberlik.............GS

Türkiye Ligi..........41.............31...................29

Türkiye Kupası.......4.............10....................14

Cumhurbaşkanlıgı....1...............1.....................1

Başbakanlık............2..............1......................0

TSYD...................13.............10...................11

Atatürk Kupası........1...............0.....................0

Milli Küme..............8...............7.....................3

İstanbul Ligleri........33............24....................24

İstanbul Kupası.......2..............1......................1

İstanbul Şildi..........2..............0.......................1

Spor toto kupası.....0..............2.......................0

Donanma Kupası......1..............4......................0

Özel Kupalar..........20.............13....................15

Toplam...............128.............104...................89

128-89 = 37 galibiyet :)

NOT : Tablo dikkatli incelenirse Galatasarayın Fenerbahceyle oynadıgı 13 organizasyondaki maçlarda sadece Türkiye Kupasında üstünlük kurabildigi görülmektedir.

yani neresinden bakarsak bakalım Fenerbahcenin ezici bir üstünlüğü söz konusu.

Ama onca yenilgiden sonra ( Galatasaray 19 yıl içerde dışarda Fenerbahceyı surekli yenerse fark anca kapanıyor :) ) sadece Türkiye kupasındaki üstünlüğü dile getirmeye çalışması da ilginç.

Bi de bunlara 10 yıllık Kadıköy serisini ve 6-0 ı ekledik mi Galatasaraylı arkadasların sadece Türkiye Kupasındaki üstünlüklerini dile getirmeye çalışmalarına şaşmamak gerekir :)

Senin her seferinde 6-0'ı hatırlatman ne kadar mantıklıysa,bizim de Türkiye kupası başarılarımızı anlatmamız da o kadar mantıklı.Bak,başarılarımız diyorum dikkatini çektiyse,iyi ki bi 6-0 kazandınız.Biz 7-1'i bu kadar gözünüze sokmuyoruz.Ne 6-0mış o öyle.Eğer olur da ulusal Süper Kupa'da rakip olur da yenersek;'ama biz sizi 6-0 yenmiştik,hem 10 yıllık Kadıköy olayı var 'diye söze başlamanı bekliyorum.Her cümlede sıkıştırılıyo 6-0 biyerlere.Ama biz aynı şeyi yapmıyoruz 5-1,7-1 diye.Siz illa da 6-0 derseniz savunma mekanizması olarak devreye sokuyoruz o ayrı.

Bunun istatikliği bile tutulmaması lazım çeyrek asır yahu :D

şu fortismidir nedir umrumda diğil ya.. kupa maçlarını nedense hiç takmadım, doğuştan heralde :D

Adamların Türkiye Kupası'nda başarıları yok ki böyle bir kıyaslama yapılmaya çalışılmış. Çok başarısızlar bu konuda zaten.

Bir kere fb kupalarda çok başarısız.Maçlarda kaybedeliriz ama kupalarda fb'yi affetmiyoruz.

Bir kere fb kupalarda çok başarısız.Maçlarda kaybedeliriz ama kupalarda fb'yi affetmiyoruz.

Ama bak hala kupa(lar) ifadesini kullanıyosun. Olmaz ki Burak :)

Orda tabloda ucunda 13 tane resmi kupa bulunan organizasyonun sadece 1 tanesinde ( Türkiye kupası) üstünlügün var. Diger butun organızasyonlarda Fenerbahcenin üstünlügü söz konusu.

Sadece 1 kupada daha çok yenip, kupa(lar)da hiç affetmıyoruz demek çok ilginç dogrusu :)

Ben bunu ''Biz aslında Fenerbahceye yenilmeyi hiç takmıyoruz'' dıyenlerin aslında Fenere karşı üstünlük kurdugu tek kupayı acaip derecede sahiplenmesine baglıyorum.

Kupalarda Galatasaraya karşı daha üstün olan taraf Fenerbahce (12 organızasyonda daha çok yenmış) olmasına ragmen bence bu kupa maçları çok da önemli diildir. Önemli olan lig maçlarıdır. Lig şampiyonlularıdır. Tabi bu benim görüşüm.

diğer kupaların yapılan maç sayısını toplasak bir Türkiye Kupası eder mi acaba? :) yani turnuva olarak yapılan toplam maçlar, organizasyon dahilinde oynanan maç sayıları. Kupanın büyüklüğü de önemli.

Nasıl siz Türkiye Kupası hariç diğer kupalarda üstün oluyorsunuz?Bir tek Lig 17-17 onun dışında bak bakalım kim önde.

Bu başlığın kim üstün tartışmasına dönüşmesi de saçma ki. İlk mesajda ne yazıyor? Özetle, "Fenerbahçe kendi aramızdaki maçlarda ligde üstün, genel istatistiklerde kendi aramızdaki maçlarda üstün, bunları kabul ediyoruz. Ancak lig maçlarından önce medyada 'Fenerbahçe ligdeki maçlarda şu akdar üstün' gibi haberler yapılırken, kupa eşleşmelerinden önce 'Galatasaray kupadaki eşleşmelerde bu kadar üstün' gibi haberler yapılmıyor denmiş. Bu arada not olarak konuşayım; ben böyle haberler yapılıyor mu, yapılmıyor mu ben bilemem, yani bu bilgi doğrı mu yanlış mı benim elimde veri yok, bu başlığı açan arkadaşımızın iddiasıdır. Oturup böyle haber yapılmış mı diye araştırma yapma gereği de duymam, şahsen çok da önemsemem. Fakat, şu açık ki, konumuz sonuçta "Türkiye Kupası'nda Galatasaray'ın ezici üstünlüğü olmasına rağmen kupa eşleşmelerinden önce medyada lig maçlarında Fenerbahçe lehine yapıldığına benzer haberler yapılmaması." Buna itirazınız, bunla ilgili görüşünüz varsa yazın. Ancak, konu buyken gelip de burada "Biz şöyle fazla yendik, diğer kupalarda istatistik şöyle, genel istatistik böyle, biz daha üstünüz!" diye bahsetmek sadece konuyu saptırmak olmuyor mu?

Tekrar söylüyorum, başlığın konusunu çok da önemli bulmuyorum, doğruluğunu da bilmiyorum, şahsen gelip böyel bir konu da açmazdım, gereksiz bulurdum ama madem açılmış, Fenerbahçeli arkadaşların gelip konuyu alakasız şekilde saptırmasını da eleştiririm.

Tekrar söylüyorum, başlığın konusunu çok da önemli bulmuyorum, doğruluğunu da bilmiyorum, şahsen gelip böyel bir konu da açmazdım, gereksiz bulurdum ama madem açılmış, Fenerbahçeli arkadaşların gelip konuyu alakasız şekilde saptırmasını da eleştiririm.

Türkiye'nin en büyük kupasında ezeli rakibinize 14'e 4 galibiyet ve kupa üstünlüğü yapmışsanız tarih boyunca ve bunu hiçbir gazete adam gibi yazmıyor, hiçbir köşe yazarı hatırlatmıyorsa yıllarca, o zaman bu konu gereksiz olamaz.

Kadıköy kabusu diye milletin kafasına kafasına dank ettirilen ve bizim oyuncularımızı her maç öncesi psikolojik baskıya almaya çalışan suni atmosferle bu şekilde başedebilirsiniz. Madem memlekette işler böyle yürüyor, siz de kısasa kısas yaparak onları kendi silahlarıyla vuracaksınız.

Neymiş, fener daha çok yeniyormuş. selçuklar ercanlar her derbi öncesi bunları yazar, kendi futbolcusunu motive ederken aynı derecede bizimkileri baskıya alırlar. Birtane de yazar çıkıp, tarih boyunca Galatasaray 30 kez fazladan fener sahasına gitmiş demez.

Arkadaş vermiş istatistiği,

15 maç fener

10 maç biz

9 maç beraberlik demiş o fazla sayılan saha maçlarında.

arada 5 maç fark diyor, 5 galibiyet fark diyor. 20 galibiyet farkı böyle oluşmadı diyor.

düz mantık değil bu, ayrıntıda gizli. yukardaki maçlar bizim sahamızda oynansaydı eğer, 165 maçta 30 galibiyeti var fenerbahçenin bizim sahalarda tarih boyunca, şaka gibi yani. 165 kez geliyosun oynuyosun, 30 kez yenebilip gidiyosun. 70 kez kaybediyorsun. yani o fazladan oynanan fener sahasındaki maçlar bizim sahamızda oynanmış olsa fenerin 15 galibiyeti 5 e düşer, fener 10 maç içeri gider, o 10 galibiyet bize eklenir aradaki 20 galibiyet farkı erir.

Bunlar işin olurdu ederdi boyutu ancak es geçmeyeceksin. Bu memlekette bu işler hatırlatmalarla, dayatmalarla, kozunu üstelemelerle yürüyor. madem onlar her haltta galibiyetimiz fazla diye çıkıp kafa ütülerler hiç hangi sahada ne kadar oynandığına bakmadan, bizde çıkıp Türkiye'nin en büyük kupa organizasyonundaki kanarya kebap yapmışlığımızı hatırlatacağız.

Faruk bey medya fb'li olunca hep iyi yönlerini anlatıyor.Galatasaray'ın tüm branşı büyük başarılar elde ederse bunları bize göstermezler.Fb başarılar yaparsa günlerce anlatırlar.Geçen sene cl'de fb'yi öyle şişirdilerki Avrupa'nın prensi ilan edildi.Bu sezon Avrupa'da neler yaptıklarını herkes biliyor.Elbet birgün devran dönecek.Bu hep böyle gitmeyecek.Korkmayın elbet 20 galibiyet farkı kapanacak.

sevgili Burak İlhan kardeşim, bilmiyorum belki abim yaşındasınızdır ben 21 yaşındayım. Gerçekten 20 galibiyet farkını, gömleğimin düğmesi koptuğunda ne kadar umursuyorsam o kadar umursuyorum. Bir taraf daha fazla galibiyet almış olmak zorunda, eşit sayıda olamaz bu galibiyetler. biri elbet üstün olacak. Bu üstünlüğü, maçları 30 kez kendi evinde daha fazla oynamış olan fenerbahçe almış, tebrik ederiz, saygı duyarız işimize bakarız biz. Galatasaray taraftarında herhangi birşeyin kompleksi olamaz ya, olmamalı. Bende hiçbir memlekete takımında olmayan kupalar var, başarılar var. ben niye böyle küçük şeyin hesabını yapayım, onların olsun istatistik üstünlüğü dert değil. Yalnız, işin terbiyesi olmalı, şimdi biz saygı duyuyoruz falan ama onların tarafı her aşamada rekabete fesat karıştırıp belden aşağı vuruyorsa bizler de hesabımızı yapacağız değil mi?

Kadıköy derbileri öncesi yazar başlıkları;

'' 10 senelik hüsran''

'' 10 senelik alışkanlık''

'' fener hep yeniyor''

'' fener hep yener''

'' 3 ihtimalli maç, 2-0 , 4-0 , 6-0''

gibi, sanki bizim tarihimizde hiç böyle maçlar olmamış gibi tek taraflı artislikler, baskı unsurları yaratmalar vesayre.

diyorum bende, madem öylesiniz, geçen yıl oynanan kupa maçlarından önce hangi yazar;

'' aslanın gecesi''

'' aslan yine kupanın dışına iter mi?''

'' kupa aslanı yine iş başında''

'' kupada cimbom hep yeniyor,yener''

gibi şeyler yazdı?

bunu değiştirmemiz gerekiyor. Galatasaray cephesinin doymuşluğu ve umursamazlığı, yani fenerbahçeyi umursamayışı, karşı tarafın bir hayli azgınlaşmasına ve medyayı elinde tutmasına sebep oldu. bu değişmeli, anlatmak istediğim şey bu.

mesele kupa falan da değil, ben bu medya dengesizliğini belirtmek için bu konuyu seçtim, başka konular da olabilir.

Evet, öncelikli olarak Teşekkür ediyorum. Bir defa Fenerbahçe/Fenerbahçeliler, istatistiklerle değil, istedikleri gibi konuşurlar. Bu onlarda, kalıtım yoluyla geçen, tipik karakteristik özelliktir. Dikkat edin, biri ne konuşuyor ise, hepside aynı şeyleri söyler. Bu da ortada söyleyecek pek birşeyleri olmadığındandır. Takımları yedildiği zaman, hiçbir zaman takımlarına ve Futbolcularına suç bulmazlar. Suç tamamen ya hakemdedir, yada Teknikadamdadır. Ama asla futbolcularda değildir. Çünkü futbolcuları onlara göre, Dünya'nın en iyi futbolcularıdır. İşte Galatasaraylıları onlardan ayıran en büyük fark bu saydıklarımdır. Bu yüzden Galatasaray, aldığı kupalarla Dünyanın tanıdığı takım olmuştur. Bırakın böyle devam etsinler..

Üst Alt