Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalı


Havadan orta yapmak sistemsizliğin, futbolcuların boşlukta olmalarının göstergesidir. Futbol topu tamamen yere inmeli ve kısa paslar ile rakip kaleye gidilmeli. Taraftar tombala oynar gibi dan dun ortalar istemiyor artık. Ya çıkarsa sisteminden vazgeçilmeli. Terim ideal 11 ini artık belirlemeli. Dünyanın en iyi takımı Barcelona belki 5 yıldır aynı çekirdek kadro ile oynuyor. Rijkaard 30 maçta çekirdek kadroyu oturtamamıştı umarım Terim onun rekorunu kırmaz.

Selçuk'ta bu konuda haksız değil. Çünkü bireysel yeteneklerin değil, takım oyununun ağırlıkta olduğu bir takımdan bize geldi. Olayları o nedenle daha iyi analiz edebilecek durumda.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıbu ne boyle

bir takim gerekirse ortada aca bilmelibunu yasklamayla degil orta acmayi ogretsinler diye bilirdinBarcelona 100 senedir ayni kadroyla oynuyor bunuda bilesin sadece isimler degisiyor
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıKafayı kaldırıp orta açacak kanat oyuncusu alır,ortalarla gelirsin.

Göbekten hücuma katılacak oyuncuların olur,forvetlerinde top taşır,kendilerine pozisyon yaratan cinstendir kanatları daha az kullanırsın.Gayet basit.bizimki şuan iki ucu boklu değnek misali,ara transfer döneminde yapılacak takviyelerle oturtulur sistem.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıpas yaparak topu kalenin icine sokalim de mififa oyna da golge etme emre okan
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıZaten iyi orta yok iyi pas vardır da.Havadan pas atmak da yasaklanmalı diyorsan bilemiyorum tabi.Bana kalırsa sadece Sabri'nin hava pası atması yasaklanırs iyi olur zira onunkiler orta bile değil direk dağ taş veya rakibe ayağa pas oluyor.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıYooo bence hiç saçma değil doğru söylüyor.Elit takımlara bakın bir maçta kaç tane orta yapıyorlar.Orta boşa atılan top demek ya tutarsa.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıZaten iyi orta yok iyi pas vardır da.Havadan pas atmak da yasaklanmalı diyorsan bilemiyorum tabi.Bana kalırsa sadece Sabri'nin hava pası atması yasaklanırs iyi olur zira onunkiler orta bile değil direk dağ taş veya rakibe ayağa pas oluyor.Havadan pas tembellik ve yeteneksizlik işi. 'Dan-dun', 'doldur boşalt' bizim sistemimiz(sistemsizliğimiz!) olmamalı. Çünkü bizde çok yetenekli futbolcular var, yerden kısa paslar veya hızı ile rakip kaleye gidebilecek. Sabri'ye havadan orta konusunda yüklenmemeli. Onu uyarması gereken Terim. Ama Terim her topu ezen, neredeyse her pası rakibe veren Kazım'ı bile bir dakika bile takımdan kesmiyor.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıEski günleri hatırlıyorum. Lincoln-Arda-Kewell-Baros muhteşem dörtlüsü fırtına gibi estiği günlerde rakip kaleye dan-dun, doldur boşalt veya havadan teğet ortalar ile değil, kısa paslar, çapraz koşular, duvar pasları ile goller bulmuşlardır. Doldur boşalt takımların acizliğinin göstergesidir. Teknik direktörler bu tür acizliklere ve ezikliklere hemen müdahale etmelidir.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıYooo bence hiç saçma değil doğru söylüyor.Elit takımlara bakın bir maçta kaç tane orta yapıyorlar.Orta boşa atılan top demek ya tutarsa.

Elit takımlar ikisini de yapıyor. Hem orta açıyorlar, hem yerden paslarla kat ediyorlar içeri. Bizim futbolcularımız yerden paslarla kat etmeye ne kadar müsait tartışılır, ancak büyüklere karşı sıkı defans uygulayan takımlara karşı yerden paslarla gol bulmaya çalışmak pek mantıklı değil.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıO kadar Barcelona Real Madrid maçı izledim orta açtıklarını görmedim.Açtıkları orta maç başına üçü geçmez.Dört kişinin arasındaki 1 oyuncuya orta açmak çok saçma.İçeride Falcao olursa o ayrı tabiki.
 
Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalıBöyle orta açacaksak açmayalım ama hiç orta açmamak doğru değil...Barça yı örnek veren olabilir kıyaslamak yanlış onların orta açmasına hakikaten gerek yok...
 
Üst Alt