Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalı

Cevap: Galatasaray Futbol Takımında orta yapmak yasaklanmalı

Kapanan takımları açmak için kanatları etkili kullanmak lazım beklerin de hücumcu olacak. Zaten konuyu açan arkadaş uzun top oynamayla orta açmayı karıştırmış büyük ihtimal.

Hayır karıştırmadım. Örnek olarak. Futbolcumuz sağdan süper bindiriyor, orta yapıyor. Ya kaleci de kalıyor, ya da rakibe çarpıyor. Ama verkaç yapıp gitse, veya direkt kaleye doğru gitse rakip kaleci ile karşı karşıya kalması işten bile değil. Kısa mesafeden de olsa pasın hedefi bulma şansı yetersiz kalıyor.

şu başlığı açan trollunde yasaklanması lazım.

Orta dediğin kahvede olur, pas vermek lazım diyorsanız eyvallah. Ama elinde Sabri varken pas beklemek Abese tecavüz etmek olurki. 24 yıl ağır cezası var.

Ortanın iki yönü vardır

ilkinde orta yapan çok iyi yapar ama vuracak olan pozisyon alamaz

ya da

ortayı yapan Sabri'dir, vuracak oyuncu uçsa bile yakalayamaz :D

Bu durumda iyi orta yapmak önemli değildir,kombine bir şekilde takımca ortaları çalışmak önemlidir. ( Sabri için ayrı bir parantez açmak lazım,Sabri durumunda vuracak oyunculara Sabri'yi anlatmak gerekiyor ve Sabri'nin zamanında anlaşılamamış ressamlar durumunda olmaması gerekiyor :D Örneğin Sabri kısa keseceğim topu deyince oyuncular arka direğe kümelenmeli gibi :D )

Orta konusunda en uzman ülke Fransa'dır.En tehlikeli ortalar onlar tarafından yapılır.Bizde de zamanında Perez bu durumu yaşatmıştı.

İyi bir orta ne yerden kesilen ne de havadan dikilendir,bel hizasından yapılacak kavisli ortalar savunmanın müdahalesini minimuma indirger.

Neticede her şeyin başı çalışmaktan geçiyor.Antremanlara orta varyasyonları eklesinler bakın değişim nasıl oluyor.

Diğer konuya gelince sadece yerden paslarla sonuca gidemezsin,rakip bir kilitledi mi açamadın mı beraberliğe mahkumsun,oyunda her zaman birden fazla planın olmalı.

Perez dediler yarama tuz bastılar. Ahhh ahh nerde o sağ kanattan bindirip ceza sahasına kestiği toplar gol olan Perez. Nerde Bizim Sabri Airlines

Perez dediler yarama tuz bastılar. Ahhh ahh nerde o sağ kanattan bindirip ceza sahasına kestiği toplar gol olan Perez. Nerde Bizim Sabri Airlines

adamı Lucescu adam etmişti. Nerden geldiği belli değil nereye gittiği belli değildi adamın. Tek bildiğim Galatasarayda coştuğu. Frikikçi gelmişti ondan sonra siyahi onun adı neydi?

Pratesti. Adam çok iyi frikik atıyordu birde iyi zıplıyordu. Bir pozisyon için zıplamış bir daha inmemiş diye duydum. Peresin, Uruguaylı Fleurquin le ASY deki şampiyonluk sevinçlerini hatırlıyorum. Bu onları son izleyişimdi :(

adamı Lucescu adam etmişti. Nerden geldiği belli değil nereye gittiği belli değildi adamın. Tek bildiğim Galatasarayda coştuğu. Frikikçi gelmişti ondan sonra siyahi onun adı neydi?

Pratesti. Adam çok iyi frikik atıyordu birde iyi zıplıyordu. Bir pozisyon için zıplamış bir daha inmemiş diye duydum. Peresin, Uruguaylı Fleurquin le ASY deki şampiyonluk sevinçlerini hatırlıyorum. Bu onları son izleyişimdi :(

Evet Evet Prates. O adamdan sonra bir daha frikik kullanabilen başka bir şahsiyet bu takıma gelmedi arkadaş. Ulen Prekazi, Hagi, Prates. sırf şu frikikler için bir adam almak lazım. Dağlara taşlara nasıl atıyorlar şu frikikleri kardeşim.

Sabriye frikik attırdılar bu takımda dahada bişey demiyorum :Z5:

Evet Evet Prates. O adamdan sonra bir daha frikik kullanabilen başka bir şahsiyet bu takıma gelmedi arkadaş. Ulen Prekazi, Hagi, Prates. sırf şu frikikler için bir adam almak lazım. Dağlara taşlara nasıl atıyorlar şu frikikleri kardeşim.

Üst Alt