Galatasaray Güncel Maaş Tablosu | 2019/2020 Sezonu

Soner Biçici

Kırmızı Üye
Katılım
19 Eyl 2018
Mesajlar
513
Tepkime Puanı
319
Puanları
83
Konum
USA
Harbi bu paralar nereye gidiyor tamam faiz çok var da bakıyoruz borç hep artıyor ya da çok az bir miktar düşüyor , Cl geliri var 2 yıldır buna rağmen böyleyse Cl olmazsa ne olacak.

Bu arada sponsor geliri daha fazla sadece Nike 7 milyon , Telekom 10 milyon veriyor.
Yanlış hatırlamıyorsam her sene yaklaşık 25-30 milyon Euro faize veriliyor. (Bu 6 Falcao çapındaki oyuncunun yıllık maaşı demek!)

Bu nedenle Şampiyonlar Ligi’ne gidilemeyen her sene çok ciddi zarar ediliyor. Önceki senelerde Şampiyonlar Ligi’ne gidilen yıllarda bile zarar edildi.

Kârlılık için borç yükünden kurtulmak şart çünkü Galatasaray’ın kısa vadede gelirlerini ciddi şekilde arttırması mümkün değil. Bu nedenle tek yol giderleri mümkün olduğunca şampiyonluğu riske atmayacak şekilde aşşağıda tutmak.

Galatasaray’ın borç yükünden kurtulması için:

Maaş yükü iyi ayarlanmalı. Şampiyonlar Ligi yokmuş gibi bütçe yapılması lazım.

Şampiyonlar Ligi’nden gelen gelirlerin çoğunun borca gitmesi gerekiyor. Bu şekilde borç 5 Şampiyonlar Ligi katılımından sonra tamamen kontrol edilebilir seviyeye iner.

Sponsorluk gelirlerinin artması gerekiyor. Nike’dan 7, forma göğüs için 3 gibi rakamlar çok düşük. Stad ismi sponsorluğundan 10 milyon Euro gelir elde ediliyordu. Bunun daha artması lazım ama günümüz koşullarında tahminen 5 -7 milyon Euro seviyesine düşer maalesef. İyi bir Şampiyonlar Ligi serüveni ve pazarlama ile belki büyük yabancı bir firmanın dikkati çekilebilir.

Yönetimin işi hem çok zor hem de nispeten kolay. Çoğu rezil anlaşma önümüzdeki yıl bitiyor. Bu da işlerini kolaylaştırıyor. O noktada artık futbolculara verilen maaşlarda çok dikkatli olunması lazım. Falcao’ya 5 verilmesi sorun değil. Belhanda’ya verilen 4 milyon, Selçuk’a verilen 650 bin, Ahmet Çalık’a verilen 900 bin, Donk’a verilen 2 milyon Euro, Linnes’e verilen 1.4 milyon sorun.

İyi bir planlamayla, yine Türkiye standartlarının üstünde olacak bir kadro 35 milyon Euro civarına rahatlıkla kurulabilir. Bu da kârlılık ve borç eritme açısından devasa bir adım olur.
 
Üst Alt