Galatasaray Güncel Maaş Tablosu | 2023/2024 Sezonu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Artik su sacma mac basi primden kurtulmamiz gerek veriyorsan bile garanti ücreti düsük olmasi gerek, bu nedir hemi dünyalar kadar garanti ücret al birde üstüne bonus olarak mac basi götür cepe var mi böyle bir dünya?

Maaş dengesi 1-2 yıla 30 milyon € civarına düşer. Hem potansiyelli hem de kaliteli kadro kurulur. Güzel işler yapılıyor şu an.

——————

Başkan ve Fatih Hoca zamanı gelenlerin maaşı( bonus yok);
Diagne:2,35 mil
Kostas:2,6 mil
Luyindama:1,2 mil
Marcao; 850 bin
Nagatomo; 2 mil
Emre Akbaba; 1,75 mil
Semih; 1,40 mil
Ömer;400 bin
Ndiaye; 2,7 mil
Henry; 1,2 mil

Toplam; 16,45 mil

Yaz döneminden itibaren yerli oyuncu grubu tamamen yenilenmeli.

Eren Derdiyok ve Semih Kaya'nin kesin olarak ayrilacagini hesaba katarsak sözlesmesi biten Selcuk Inan'la da uzatilmamali. Ahmet Calik da adasi olan menajeri vasitasi ile bir yerlere defedilmeli, gerekirse yüklü bir komisyon verilmeli. Emre Akbaba 1.75 ile en fazla para kazanan yerli oluyor bu durumda. Bu bile cok yüksek bir ücret yerli oyuncu icin ama artik dengeyi tutturmak lazim.

Alternatif olarak kadroda 2 yerli stoper, 1 yerli sol bek, minimum 1 (tercihen 2) yerli orta saha kesinlikle alinmali.

Yaz döneminden itibaren yerli oyuncu grubu tamamen yenilenmeli.

Eren Derdiyok ve Semih Kaya'nin kesin olarak ayrilacagini hesaba katarsak sözlesmesi biten Selcuk Inan'la da uzatilmamali. Ahmet Calik da adasi olan menajeri vasitasi ile bir yerlere defedilmeli, gerekirse yüklü bir komisyon verilmeli. Emre Akbaba 1.75 ile en fazla para kazanan yerli oluyor bu durumda. Bu bile cok yüksek bir ücret yerli oyuncu icin ama artik dengeyi tutturmak lazim.

Alternatif olarak kadroda 2 yerli stoper, 1 yerli sol bek, minimum 1 (tercihen 2) yerli orta saha kesinlikle alinmali.

Ya Murhan kazık yememizi niye bu kadar istiyorsun milli takım san Marino seviyesinde ne yerlisi hãla altyapıdan çıkarsa çıkar, para falan harcanmazzz.

Donk, Feghouli ve Selçuk benim gözüme ilk batanlar maaş konusunda. Selçuk bu sene son sözleşmesi sanırım, artık jübilesini yapmalı ya da gönderilmeli. Donk yabancı sınırı ileride geleceği için yollar ayrılmalı zaten bu sene sözleşmesi bitiyor.
Feghouli'ye gelecek olursak tamam yetenekli oyuncu ama neredeyse 4 milyon euro alacak kadar ne verdi takıma...

Bu yaz sonunda inşallah maaş yükünü 30-35 milyon euro arasına düşürebiliriz. Kulübün geleceği açısından bu önemli. Beşiktaş mesela bu civarlara düşürdü fakat onlar bunu şampiyonlar ligi gelirleri olmadığı için büyük panikle doğru düzgün olan program olmadan yapmak zorunda kaldı. Biz daha planlı gidiyor gibiyiz.

Bu yaz sonunda inşallah maaş yükünü 30-35 milyon euro arasına düşürebiliriz. Kulübün geleceği açısından bu önemli. Beşiktaş mesela bu civarlara düşürdü fakat onlar bunu şampiyonlar ligi gelirleri olmadığı için büyük panikle doğru düzgün olan program olmadan yapmak zorunda kaldı. Biz daha planlı gidiyor gibiyiz.

Başkan ve Fatih Hoca zamanı gelenlerin maaşı( bonus yok);
Diagne:2,35 mil
Kostas:2,6 mil
Luyindama:1,2 mil
Marcao; 850 bin
Nagatomo; 2 mil
Emre Akbaba; 1,75 mil
Semih; 1,40 mil
Ömer;400 bin
Ndiaye; 2,7 mil
Henry; 1,2 mil

Toplam; 16,45 mil

Dursun bey sadece dört kişiye nerdeyse bu maaşı vermişti. Düşününce çıldırıyorsun haysiyetsiz herif.

Son düzenleme:
Yazın gurbetçi yerlileri toplamak, sözleşmesi biten yerlileri de değerlendirmek lazım. Efecan'ın mesela sözleşmesi bitiyor her yıl 40 maç oynayan adam, değerlendirilmeli.

Üstüne gençleri de daha fazla takıma monte etmeliyiz.

Böyle olduğu zaman 14 yerlinin alacağı maaş 8 m euro civarı olacaktır, kalan yabancı sayısı 13 olur dersek o da 30 m euro civarı olur maksimum ve 40ın altına inmiş olunur.

Yerli şart ama bu konuda sıkıntı var.

Merhaba arkadaşlar. İlk mesajdaki tablodan yararlanarak daha gelişmiş bir tablo yaptım. Maaşları sezon sezon gösteriyor. Oyuncuların yaşlarını ve mevkilerini de ekledim, böylelikle daha iyi bir kadro planlaması yapılabilir. En aşağıya ise net maaşların toplamını, vergileri ve bonusları da ekleyerek kasadan çıkacak toplam parayı da ekledim, ayrılan oyuncuları çıkardım. Tabloyla ilgili hata varsa yazın, düzeltelim.

Clipboard01.jpg

Maaş bütçesiyle ilgili yorumlarım:

1- Maaş bütçesini yorumlarken vergileri unutmamak lazım. Yapılan sözleşmeler net üzerinden yapılıyor, %15 gelir vergisi kesiliyor, tabloda bunu gösterdim, yani aslında maaş yükümüz şu anda 51 milyon avro (bonuslar dahil). Seneye 40 milyona iniyor, bu güzel bir gelişme fakat pek çok oyuncunun sözleşmesi bitiyor, bazıları muhtemelen yenilenecek, yeni oyuncular dahil olacak vs. Yani bütçe yine artacak. Zaten 40 milyonluk bir bütçeyle Avrupa'da iddialı olmak imkansız gibi bir şey. Hele Başakşehir'in 60 milyon avro olarak tahmin ettiğim bütçesini düşününce ligde de rekabetçiliğimiz azalacaktır. O yüzden maaş bütçesi 50 milyona yakın olmalı.

2- Selçuk İnan normalde 2,95 milyon avro kazanıyor fakat şu an bunu sözleşmesi gereği 7,20 kur üzerinden alıyor. Bugünkü kura çevirirsek Selçuk aslında bonuslarla birlikte 4 milyon avro kazanıyor. Bu durum Hakan Balta'nın sözleşmesi yenilenirken yapılan çok basit bir hatadan kaynaklanıyor. Fakat Selçuk İnan'a kızmak yersiz. Şu an euro/tl kuru 7,20'nin üzerinde de olabilirdi, bu durumda Selçuk zararlı çıkardı. Uzun süreli yapılan sözleşme ise Ünal Aysal döneminde yabancı sınırı artmayacağı beklentisiyle yapıldı. Selçuk birkaç sezondur iyice kayboldu gitti fakat mevut sözleşmesi üzerinden ona kızmayalım ama eğer çıkıp da yeni sözleşme diye ağlarsa o zaman kızabiliriz. Bu saatten sonra Selçuk bedavaya bile oynasa bu takıma bir şey veremez, sezon sonu yollar ayrılmalı.

3-Yüksek maaşlılar içinde parasını tek hakeden isim Muslera. Fakat yine de bana kalırsa sezon sonunda daha düşük bir ücrete ama daha uzun süreli bir kontrata imza atacağına inanıyorum. Kalan 2 sene için 7 milyon avro yerine 5 sezon için 12 milyon avro teklif edilebilir. 37 yaşına kadar aslanlar gibi makul bir ücretle oynar, iki taraf da kazançlı çıkar

4- Önümüzdeki sezon büyük bir bek sorunu bizi bekliyor. Mariano ve Nagatomo bir yıllık uzatmayı kabul etmeyebilir. Linnes'e zamlı bir sözleşme önerilebilir.

5- Donk ve Muğdat'ın sözleşmelerinde otomatik yenileme var, Donk için 5-6 maç kaldı, buna izin verilmemeli, iki oyuncu da sezon sonunda gitmeli.

6- Onyekuru makul bir ücretle alınabilirse alınsın. İleride nakite dönüştürülebilecek bir oyuncu.

7- Sinan'a 1 milyon avro civarında zamlı sözleşme önerilmeli.

8- Aşırı ücret alan ve sınırlı katkı veren Belhanda ile Feghouli satılmalı.

Dosya Linki: GsMaaş

Euro çok yüksek 40 milyon euro bile çok fazla bize 30 dan aşağı olmalı cl hariç gelen para maaşlara gitmeli ki çark dönsün CL borçlara gitmeli.

Abartiyorsunuz gardaslar.

40 alti tamam yapilabilir de ancak 30 alti artik riske girer.

Yayin gelirleri su anda yaklasik 25 milyon Euro
Stad gelirleri 10 milyon Euro
Tum sponsorlar da 10 milyon Euro.

Kulup toplamda Avrupa geliri olmadan 50 milyon Euro civari gelir yapiyor zaten. 40 altina indirmemiz yeterlidir.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar. İlk mesajdaki tablodan yararlanarak daha gelişmiş bir tablo yaptım. Maaşları sezon sezon gösteriyor. Oyuncuların yaşlarını ve mevkilerini de ekledim, böylelikle daha iyi bir kadro planlaması yapılabilir. En aşağıya ise net maaşların toplamını, vergileri ve bonusları da ekleyerek kasadan çıkacak toplam parayı da ekledim, ayrılan oyuncuları çıkardım. Tabloyla ilgili hata varsa yazın, düzeltelim.

Ekli dosyayı görüntüle 40625

Maaş bütçesiyle ilgili yorumlarım:

1- Maaş bütçesini yorumlarken vergileri unutmamak lazım. Yapılan sözleşmeler net üzerinden yapılıyor, %15 gelir vergisi kesiliyor, tabloda bunu gösterdim, yani aslında maaş yükümüz şu anda 51 milyon avro (bonuslar dahil). Seneye 40 milyona iniyor, bu güzel bir gelişme fakat pek çok oyuncunun sözleşmesi bitiyor, bazıları muhtemelen yenilenecek, yeni oyuncular dahil olacak vs. Yani bütçe yine artacak. Zaten 40 milyonluk bir bütçeyle Avrupa'da iddialı olmak imkansız gibi bir şey. Hele Başakşehir'in 60 milyon avro olarak tahmin ettiğim bütçesini düşününce ligde de rekabetçiliğimiz azalacaktır. O yüzden maaş bütçesi 50 milyona yakın olmalı.

2- Selçuk İnan normalde 2,95 milyon avro kazanıyor fakat şu an bunu sözleşmesi gereği 7,20 kur üzerinden alıyor. Bugünkü kura çevirirsek Selçuk aslında bonuslarla birlikte 4 milyon avro kazanıyor. Bu durum Hakan Balta'nın sözleşmesi yenilenirken yapılan çok basit bir hatadan kaynaklanıyor. Fakat Selçuk İnan'a kızmak yersiz. Şu an euro/tl kuru 7,20'nin üzerinde de olabilirdi, bu durumda Selçuk zararlı çıkardı. Uzun süreli yapılan sözleşme ise Ünal Aysal döneminde yabancı sınırı artmayacağı beklentisiyle yapıldı. Selçuk birkaç sezondur iyice kayboldu gitti fakat mevut sözleşmesi üzerinden ona kızmayalım ama eğer çıkıp da yeni sözleşme diye ağlarsa o zaman kızabiliriz. Bu saatten sonra Selçuk bedavaya bile oynasa bu takıma bir şey veremez, sezon sonu yollar ayrılmalı.

3-Yüksek maaşlılar içinde parasını tek hakeden isim Muslera. Fakat yine de bana kalırsa sezon sonunda daha düşük bir ücrete ama daha uzun süreli bir kontrata imza atacağına inanıyorum. Kalan 2 sene için 7 milyon avro yerine 5 sezon için 12 milyon avro teklif edilebilir. 37 yaşına kadar aslanlar gibi makul bir ücretle oynar, iki taraf da kazançlı çıkar

4- Önümüzdeki sezon büyük bir bek sorunu bizi bekliyor. Mariano ve Nagatomo bir yıllık uzatmayı kabul etmeyebilir. Linnes'e zamlı bir sözleşme önerilebilir.

5- Donk ve Muğdat'ın sözleşmelerinde otomatik yenileme var, Donk için 5-6 maç kaldı, buna izin verilmemeli, iki oyuncu da sezon sonunda gitmeli.

6- Onyekuru makul bir ücretle alınabilirse alınsın. İleride nakite dönüştürülebilecek bir oyuncu.

7- Sinan'a 1 milyon avro civarında zamlı sözleşme önerilmeli.

8- Aşırı ücret alan ve sınırlı katkı veren Belhanda ile Feghouli satılmalı.

Dosya Linki: GsMaaş
2017-18 sezonu basinda futbolculara toplamda yaklasik 142 milyon euro garanti maas taahhutu vardi.
2018-19 sezonu basında bu rakam yaklasık 93 milyon euroydu.
Önümüzdeki sezona toplam taahhut 61 milyon euro olarak baslayacaz. Bu biraz ekonomik olarak elimizi rahatlatacaktir.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Tabloyu sonradan güncellemiştim de yeni düzenleme yapılınca eskisi üzerinden mi gidilmiş anlamadım ona tekrar bakıcam.

Beşiktaş ve Fener için de tahmini rakamlar paylaşılacak özellikle Fenerin durumu çok kötü.

Üst Alt