Galatasaray | Günün Medya Özetleri | 25.01.2017 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray yönetiminde sıcak saatler yaşanıyor. Medya'da yeni teknik direktör isimleri dolaşıyor. Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlun'dan son dakika açıklamaları. Küçük Efe'nin mutluluğu. İşte son dakika Galatasaray medya haberleri...

Cihat-Arslan-Roportaji-1.jpg
Galatasaray'da Karabük yenilgisinin ardından şampiyonluk yarışında ağır yara alınması üzerine Riekerink'in geleceği bir kez daha tartışma konusu olurken, yönetim her ne kadar sezonu Hollanda'lı hoca ile tamamlamayı planlasa da alternatifini belirledi.

En son Akhisar Belediye'yi çalıştıran ve bu sezon başı görevine son verilen Cihat Arslan ile temasa geçen kulüp yetkilileri, başarılı hocadan geleceğe ilişkin olumlu dönüş aldı. Galatasaray'ın çocukluk aşkı olduğunu belirten Cihat Arslan daha önce futbolcu olarak forma giydiği kulübüne seve seve geleceğini ama şu an bir teknik direktörü olduğu için durumu sezon sonu görüşmelerinin daha doğru olacağını yönetime iletti.

Bunun üzerine toplanan yönetim Riekerink ile sezon sonuna kadar devam etme kararını yinelerken, yine de herhangi bir ayrılığın olması durumunda Galatasaray'ın bir sonra ki teknik direktörünün Cihat Arslan olacağı netleşmiş oldu.

Galatasaray’da ekonomik sıkıntılar, transfer planını etkiliyor. Sarı-kırmızılı yönetimde Ocak ayı transfer dönemini kapatma ihtimali günden güne artıyor.

Tolga Ciğerci’nin uzun süren sakatlığı sonrası, henüz sahalara dönüş yapamaması, Selçuk İnan’ın formsuzluğu ve Hamit Altıntop ile de yolların ayrılmasından sonra; o bölgede alternatif sorunu yaşayan Riekerink, bir transfer istemişti.

Yöneticilerin ise; ”Ekonomik sıkıntılar sürüyor, UEFA demokrasi kılıcı gibi tepemizde, orta saha transferi yapmak istiyoruz ancak kısıtlama sebebiyle bunu gerçekleştiremeyebiliriz” şeklinde konuşarak, devre arası transferi kapatma ihtimalini de doğurdu.

0NnpMC0i_reasonably_small.jpg
Hemen hemen her kararı tartışılan Galatasaray yönetimi, disiplin uygulamalarında geri adım atmaya devam ediyor!

Yıllık ücreti nedeniyle sorun çıkaran Yasin Öztekin’i iki kez kadro dışı bırakan ancak çark edip iki kez affeden Sarı- Kırmızılılar, bu kez de Aurelien Chedjou’da benzer bir karar verdi.

Yönetim, Kamerunlu stoperi sezon başında göndermeye çalışmış fakat başarılı olamamıştı. Ardından Riekerink’e baskı uygulayıp yedek bırakılan tecrübeli oyuncu zorunlu olarak takımda kalmıştı. 2.2 milyon Euro ücret alan ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Chedjou, mukavelesini tek taraflı fesh etmek isteyen yönetime “Kalan ücretimi ödeyin, gideyim” restini çekmişti...

Trabzon’un yaptığı düşük teklifi kabul etmeyen Kamerunlu, Tuzla maçında gördüğü kırmızı kart sonrası süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştı. Devre arası kampında götürülmeyen ve 1 aydır takımda çalışmayan Chedjou, yine “Paramı almadan gitmem” deyince işle değişti!..

Yönetim, ‘mecburi af çıkan’ 31 yaşındaki stopere “Seni affettik, yeniden takımla birlikte antrenmanlara çıkabilirsin” dedi.

Takımdan gönderilmesi gündemde olan Kamerunlu oyuncu, Sarı-Kırmızılı yönetimle yaptığı görüşmenin ardından affedilirken, bu gelişme sonrası stoper transferi de askıya alındı. Ahmet Çalık’ın ardından savunmaya tecrübeli bir ismi daha almayı düşünen yönetim, teknik direktör Jan Olde Riekerink’den Aurelien Chedjou kullanmasını da isteyecek.

555279623783.jpg
Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, Dursun Özbek ve yönetimini eleştirdi. Aysal, yeniden aday olup olmayacağıyla ilgiliyse taraftarı işaret etti.

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal, geri dönüş sinyali verdi. Dursun Özbek ve yönetimini eleştiren Ünal Aysal, yeniden başkanlık olarak da adres olarak taraftarı gösterdi.

Ünal Aysal, TRT Radyo'da açıklamalarda bulundu. Aysal, "Galatasaray'da seçim var, kuralar var. 'Ünal Aysal istedi, geliyor' diye bir şey olamaz. Taraftarın sesine kulak vermek zorundayız. İnanılmaz bir ileti yağmuru var. Geri dönme çağrısı ve özlem mesajları var. Şu anki yönetim de taraftarı dinliyor ve isteklere cevap vermeye çalışıyor" diye konuştu.

Aysal, yönetimin Jan Olde Riekerink tercihiyle ilgili ise "Benim seçtiğim teknik direktörler ile yeni yönetimin teknik direktör seçme tarzları farklı" dedi.

Galatasaray'ın eski başkanı, Riva ve Florya arazileri için yapılan anlaşmayı tehlikeli bulduğunu söylerken, "Galatasaray, yapılan anlaşma ile her şeyini verip, hiçbir şey almadan masadan kalkabilir. Dönemimdeki zararlarda büyük bir artış yoktu. Yapılan yatırımlar oldu ve bu normal bir durum. Özbek ve yönetimi, Galatasaray'a destek için geldi ama şu ana kadar iyi bir performans gösteremediler. Düzelebilir ama bu durum" açıklamalarını yaptı.

ab8909440fac4caa8f8e7d7e871832ab.jpeg
7 ay önce trafik kazası geçiren ve kendisine çarpan aracın sürücüsü tarafından kaldırımda bırakılınca ulusal basına haber olan Soner Efe Özsoy’un en büyük isteği gerçekleşti.

Alman yıldızımız Lukas Podolski ile buluşmak istediğini söyleyen Soner Efe’nin bu talebi üstüne Galatasaray kendisini 24Erzincan davet etse de sağlık durumu buna izin vermedi.

Bunun üzerine Podolski maç sonrası sürpriz yaparak Soner Efe’yle bir araya gelip minik Galatasaraylı’nın hayalini gerçekleştirdi.

Son düzenleme:
bu konu vasıtasıyla beni aspor gece bülteni izlemekten kurtaran furkan reyise bir teşekkürü borç bilirim.

Üst Alt