Galatasaray II (B) Takımı Kurulabilir mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray II (B) Takımı Kurulabilir mi?

İspanya 2. liginde Sevilla II(B) var Barca II(B) var, bizde Galatasaray II(B) diye bir takım oluşturup, genç oyuncularımızı ve başka ülkelerden yabancı genç oyuncular transfer edip bu takımda oynatarak onların gelişmesini sağlayabilirmiyiz ?

Örneğin bu sezon BARCA A takımına yükselen 19 yaşındaki, yeni İniesta yada Xavi denilen. Carles Alena B takımında oynuyordu. Oradaki performansından sonra A takıma çıkarıldı. Genç oyuncuların gelişimi açısından faydalı olur diye düşünüyorum.

Sizin görüşleriniz ne bu konuda ?

Son düzenleme:
2. takımı kurmak yerine Beşiktaş gibi (sanırım Kocaeli birlikspordu) alt liglerden bir tkımla iş birliği anlaşması imzalanabilir.

A takımın yedek kulübesi çöp kutusu gibi ne B takımı

B takım derken ne dediğimi anlamışındır umarım. 18-21 yaş arası A takım da ilk 11 yada rotasyona giremeyecek oyuncuların oynayacağı yer. Şimdi 16 yaşında Atalay A takımda oynayamaz 2 sene içinde. 2 sene B takımda oynasa mesela. Yanındaki diğer çocuklarda dahil. Recepler Yunuslar Abdulsamedler... Yani A takımlık mevzu değil. Bu takımın maaş konusu zaten 3 kuruş olucak hep genç oyuncular. A takıma çıkarken kontrat alıcaklar.

altyapıyı kapatıp oraya harcadığımız parayı altınorduya vermeliyiz

istediğimizde o oyuncuyu alma konusunda önceliğimiz olmalı,maddi açıdan kolaylık vs

alt liglerin kaliteleri çöp malesef imkan varsa belçika vb. gibi liglerde bu tip oluşumlara gitmek lazım

PTT 1. Ligi izleyen birisi olarak diyorum. Bu sene mesela Süper Ligdeki çoğu takımdan iyi kadrosu olan takımlar var. Samsunspor

Yunan Milli takımı efsane forveti ve kalecisi: Sifakis le Georgios Samarası aldı. Süper lig de oynayan Chibuike ve Ayite alındı. Davy Angan var. Ortasında hollandadan larbi diye adam aldılar. Savunmalarıda konyadan almışlardı. Onun dışında Rize var. 2-3 takım daha var. PTT de oynasa 16-20 yaş arası futbolcular büyük gelişim kaydederler. Cengiz Ünderi 3.5-4 senedir takip ediyorum. PTT 1. Lig maçlarını bile izlerdim. O çocuk mesela orada çok şey kattı kendine ve başakşehire gitti şimdide romada.

altyapıyı kapatıp oraya harcadığımız parayı altınorduya vermeliyiz

istediğimizde o oyuncuyu alma konusunda önceliğimiz olmalı,maddi açıdan kolaylık vs

Altyapı organizasyonlarında GS ve ALTINORDU hep yarışıyıor. Kafa kafaya gidiyorlar ama Altınordu direkt olarak 17 sinde A takıma aldığı için oıyuncuları gelişiirken bizdekiler köreliyor. O yüzden B takımı kurulsun diyorum zaten. Maliyeti olmayacak Altınorduya gebelik saçma.

PTT 1. Ligi izleyen birisi olarak diyorum. Bu sene mesela Süper Ligdeki çoğu takımdan iyi kadrosu olan takımlar var. Samsunspor

Yunan Milli takımı efsane forveti ve kalecisi: Sifakis le Georgios Samarası aldı. Süper lig de oynayan Chibuike ve Ayite alındı. Davy Angan var. Ortasında hollandadan larbi diye adam aldılar. Savunmalarıda konyadan almışlardı. Onun dışında Rize var. 2-3 takım daha var. PTT de oynasa 16-20 yaş arası futbolcular büyük gelişim kaydederler. Cengiz Ünderi 3.5-4 senedir takip ediyorum. PTT 1. Lig maçlarını bile izlerdim. O çocuk mesela orada çok şey kattı kendine ve başakşehire gitti şimdide romada.

diyelim gs b diye takım kursan en alttan baslayacak bro

kisa süre dediğin 3-4 yılını alıyor her yıl şampiyon olsan bile istanbul takımlarının lig atlaması zor

16-19 yaşındaki adamları oynatsan. 16 lar 3 senede 19. 19 lar 22 olucak. Artık ne olacağı belli olucak zaten. Sonrada arkadan gelenleri PTT de oynatırsın. Bİryerden başlanması lazım. Koskaca Barca ile Sevilla işi bilmiyor bizmi biliyoruz.

Üst Alt