Galatasaray ile ikinciyeni.com Sponsorluk Anlaşması İmzaladı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray ile ikinciyeni.com Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Galatasaray ile online ikinci el otomobil alım satım platformu ikinciyeni.com arasında forma sırt sponsorluk anlaşması yapıldı.

Anlaşmanın imza törenine 2. Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Genel Sekreterimiz İlber Aydemir, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik, Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak ile Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Özgür Maraş katıldı.

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, anlaşmanın detayları ile ilgili olarak “Sponsor kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Biz geçen sene de olduğu gibi bu sene de Garenta ile devam ediyoruz. Ekonomik şartlarda iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. Garenta’ya başta Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdürü ve Yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 74 tane arabayı bizim hizmetimize veriyorlar. 1 yıllık bir anlaşmadır bu. Hiç kimse bu dönemlerde bu sponsorluk anlaşmalarına yanaşmıyor. 2 milyon TL alacağız ve 74 tane araba bize verilecek. Paket olarak 5 milyon TL’lik bir sponsorluk anlaşması” dedi.

Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Özgür Maraş ise “Anadolu Grubu, Türk otomotiv sektörünün en eski şirketlerinden biri olsa da yenilikçi iş modelleri ile müşteriye fayda yaratmayı hedefliyoruz. Şu an sektörün en önemli oyuncularından birisiyiz. Bugün ikinciyeni.com; online satış sistemleri, bağımsız ekspertizi ve lojistik hizmeti ile 250 bin aşkın üyesine hizmet vermektedir. Türkiye’nin dijital dönüşümün öncüsü olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Galatasaray ile önemli bir işbirliği daha gerçekleştiriyoruz. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağız. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kuruluna, Sayın Abdurrahim Albayrak’a ve bu anlaşmanın gerçekleşmesini sağlayan Kerem ve Orkun’a teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Özgür Maraş, anlaşma detaylarıyla ilgili olarak da “Kulübümüze 74 tane araç verdik. Bu araçların içinde her segmentten araç var. İki tane minibüs tahsis ettik. 2 milyon lira yıllık ödeme yapıyoruz. Bu araçların bütün servislerini, bakımını üstlenmiş durumdayız. Kulübün ulaşım sponsoruyuz, ulaşım ihtiyaçlarını karşılıyoruz” bilgisini verdi.

Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak da imza töreninde yaptığı konuşmada “Şartlar zor olsa da biz Anadolu Grubu olarak yaptığımız her işe uzun vadeli bakıyoruz. Garenta’nın bugün geldiği yerde Galatasaray’ın çok büyük hakkı var. ikinciyeni.com da sıçrama yapması gereken bir marka. Galatasaray da gereken yaklaşımı gösterdi. Biz kendi açımızdan bu anlaşmanın gayet makul ve iyi zamanlı yapıldığını düşünüyoruz. Otomotiv pazarında geçen yıla göre ikinci yarıda, yarı yarıya bir daralma bekliyoruz. Bunun da satışları baskılayacağını düşünüyorum. Uzun vadede trendin bu şekilde devam etmeyeceğini düşünüyoruz ve umuyoruz. Yeni otomobil fiyatlarının arttığı durumda ikinci el pazarı daha hareketli olur” açıklamasını yaptı.

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak anlaşmanın imza töreninde gündeme dair sorulara da yanıt verdi. “Sponsorluklarla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. En kısa zamanda yine karşınızda olacağımızı düşünüyorum. Galatasaray markası dünyanın her tarafında vardır. Her tarafta izlenen, takip edilen bir marka Galatasaray. Mutlaka sponsorluk anlaşmalarımız olacak” sözleriyle sponsorluk anlaşmaları için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünün vurgusunu yapan Abdurrahim Albayrak, kulübümüze transferi gündemde olan Emre Akbaba ile ilgili iddialara da açıklık getirdi.

Abdurrahim Albayrak şu ifadeleri kullandı:

“Kulüpler arasında yeni sezonun barış içinde, sakatlıksız ve güzel bir şekilde geçmesini diliyorum. Biz 2-3 aydan beri Hasan Başkan ile (Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu) beraber Emre Akbaba’yı konuşuyoruz. Ankara’da federasyonun mali genel kurulunda sevgili Mustafa Cengiz Başkanım, ben ve Hasan Başkanımla beraber 1 saat konuşma yaptık. Hasan Başkan bizden 7 milyon Euro istedi. Sözleşmesinin son sezonunda olan, 6-7 ayı kalan bir futbolcuya bu parayı vermemiz söz konusu olamaz. Biz 2.5 milyon Euro teklif vermiştik, 3 milyon Euro’ya çıktık. Dün Kulüpler Birliği toplantısından buraya geldim ve Hasan Başkanı davet ettik ve burada uzun uzun konuştuk. Bizim verebileceğimiz para 3 milyon Euro’dur ve 3 milyon Euro’da anlaşamadık. Bana ‘Yönetici arkadaşlarla görüşüp sana döneceğim’ dedi. Kendi arabamla kendisini göndermek istedim, ‘saat 6’da Sabiha Gökçen’den gideceğim’ dedi ama biz sonra saat 6’da Sabiha Gökçen’den Alanya’ya bir uçuş olmadığını fark ettik. Futbolcunun Galatasaray formalı fotoğrafları ortada dolaşıyor. Dün en son başkanla konuştuğumda saat 12.30’du. Gitmesi için zorluyorlar Emre’yi. Emre, “Galatasaraylıyım, Galatasaray’a gitmek istiyorum” diyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir değerlendirme yapacağız. Kulübümüz için hayırlısı neyse, Emre için hayırlısı neyse, Alanya kulübü için neyse, bu mübarek günde Allah nasip eylesin. Kendisine ‘Sen Galatasaray’a gidiyorsun ama Galatasaray seni Şampiyonlar Ligi’nde oynatamaz” bile demişler. İnşallah hayırlısı olur, biz de onu Şampiyonlar Ligi’nde oynatırız. Hiçbir zaman kulüpler ile aramızda bir şey olsun istemem. Örneğin Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan bir futbolcu ile ilgili görüş aldım ve ‘Hiç problem yoktur alabilirsin’ dedi. Bana bir futbolcu Fenerbahçe’ye gitmek istiyorum, Fenerbahçeliyim derse şahsen almam. Emre kendisi de arıyor beni, ben de arıyorum, menajeriyle de konuşuyoruz. Kulüpler birbirilerine bu şekilde yardımcı olabilirler. Bu ülkede dostluklar olması lazım. Tansiyon bu şekilde düşer. Ben zamanında Nouma’yı istemiştim, Serdar Bilgili ile konuşmuştum, ‘almasan iyi olur demişti’ bana. Sonra 2 ay sonra başka bir futbolcu için Serdar Bilgili beni aramıştı ben de ‘almasan iyi olur’ demiştim. Transferler böyle olur”

galatasaray.org

Ekli dosyalar

• a5aa3b2132604f8ebfec39652f9a62d6.jpeg
    a5aa3b2132604f8ebfec39652f9a62d6.jpeg
    82.7 KB · Görüntüleme: 212
Üst Alt