Galatasaray, Josue ile Yol Ayrımında | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Josue ile Yol Ayrımında

Galatasaray-Josueyi-Istanbula-getirdi-7143.jpg

Devre arasında Hamit ve Sigthorsson başta olmak üzere birçok oyuncuyu gönderen Galatasaray yönetimi, Josue'ye ise son bir şans verme kararı almıştı. Ancak Portekizli yıldız, bu fırsatı Konya ve Elazığ maçlarında kötü kullandı.

Menajerinin Portekiz'de kulüp bulması halinde Josue ile yolların ayrılması gündeme geldi.

Josue, bu sezon Galatasaray formasıyla 15 maçta 717 dakika sahada kaldı ve 3 gol, 1 asistlik performans sergiledi.

Sabah

Bu adamı hep Wes yerine alternatif olarak düşündük. Ancak bu adamın en iyi oynadığı yer 4-4-2 nin sağı... Braga'da oynarken de böyle oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Böyle seviyesi maksimum Bursa olacak adamı alıp medet umanda kabahat asıl.

Yazın herkesin ağzından sular akıyordu Dursun bizi transfer manyağı yaptı diye, alınan oyuncuların çoğu çöp. Katkı veren 3 futbolcu var biri Eren o da kale önünde mala bağlıyor, kolay pozisyonları kaçırıp zorları atıyor kale önünde eli ayağına dolaşıyor.

Biri 32 yaşında aslında Amerika ya giderek kafasında futbolu bitirmiş ama bizim yönetimin sayesinde yeniden futbola döndürülmüş De Jong. 32 yaşında falan ama mücadele gücü en yüksek adam, düşünün yani takımın halini.

Diğeri de orta sahaya direnç katarak gözümüze girmeyi beceren ama aslında genel anlamsa düz bir futbolcu olan kronik sakat Tolga. Bu üçü arasında en fazla katkıyı bence Tolga vermiştir ligin ilk yarısını baz alırsak.

Diğer alınan futbolcular Anadolu da bile zor oynar bu halleriyle.

Böyle seviyesi maksimum Bursa olacak adamı alıp medet umanda kabahat asıl.

Yazın herkesin ağzından sular akıyordu Dursun bizi transfer manyağı yaptı diye, alınan oyuncuların çoğu çöp. Katkı veren 3 futbolcu var biri Eren o da kale önünde mala bağlıyor, kolay pozisyonları kaçırıp zorları atıyor kale önünde eli ayağına dolaşıyor.

Biri 32 yaşında aslında Amerika ya giderek kafasında futbolu bitirmiş ama bizim yönetimin sayesinde yeniden futbola döndürülmüş De Jong. 32 yaşında falan ama mücadele gücü en yüksek adam, düşünün yani takımın halini.

Diğeri de orta sahaya direnç katarak gözümüze girmeyi beceren ama aslında genel anlamsa düz bir futbolcu olan kronik sakat Tolga. Bu üçü arasında en fazla katkıyı bence Tolga vermiştir ligin ilk yarısını baz alırsak.

Diğer alınan futbolcular Anadolu da bile zor oynar bu halleriyle.

josue , s.aziz , eren d. , cavanda , de jong , olmak üzere 5 adam aldık. (sigthorsonu saymıyorum) ki bu 5 transferden josue kalıcı değil kiralık, serdar aziz, eren ve dejong kaliteli topçular ve iyi transferler ..her ne kadar Serdar injury prone olsa bile Bursada sakatlık geçirmeden oynadıgı uzun sureler olmuştu genel olarak baktıgımız zaman Josue ve Cavanda hariç kötü transferler yapmadık

josue , s.aziz , eren d. , cavanda , de jong , olmak üzere 5 adam aldık. (sigthorsonu saymıyorum) ki bu 5 transferden josue kalıcı değil kiralık, serdar aziz, eren ve dejong kaliteli topçular ve iyi transferler ..her ne kadar Serdar injury prone olsa bile Bursada sakatlık geçirmeden oynadıgı uzun sureler olmuştu genel olarak baktıgımız zaman Josue ve Cavanda hariç kötü transferler yapmadık

Anladığım kadarıyla Dursun ile birlikte taraftarın da vizyonu küçülmüş.

Serdarın Bursa da sakatlıklar geçirmeden oynadığı uzun süreler olmuş diyorsun bu adam her sezon kaç tane maç kaçırıyor sakatlık yüzünden. Hadi ucuza gelse neyse de sen bir de gidip 4,5 Milyon gömüyorsun kronik sakat adama hem de bile bile göre göre. Benim gözümde iyi transfer değildir ne futbolculuğu ile ne de maliyeti ile.

De Jong iyi transfer değil, herkes Melo artık kondisyon olarak kaldıramıyor diyordu gitsin diyordu eh de Jong'un ne farkı var bu konuda Melo dan?

Tolga da Serdar gibi her zaman sakatlık sorunları olan bir adam, ama bana göre Serdara nazaran daha iyi bir transfer bunun da nedeni orta sahada eksik olan dinamizmi Tolga ile yakalamamız. Serdarın öyle elimizdeki stoperlerden aman aman bir üstünlüğü yok. Belki biraz daha serttir ama aynı elimizdeki adamlar gibi o da dengesizin teki. Bunu Fener maçında bi güzel gösterdi bize mesela.

Dursun beklentilerimizi o kadar düşürdü ki şu adamlar iyi gözüküyor gözümüze. Tolga dışında uzun vadede işimize yarayacak bir tane bile adam alınmadı.

Serdar dizinden gitti, adamın dizi iyice yalama oldu. Her ani harekette veya her yanlış adımda adamın yine sakatlık geçirme ihtimali diğer oyunculara göre katkat daha yüksek bunu ağır sakatlık geçirmiş biri olarak biliyorum ben de. Daha meyilli oluyorsun bazı şeylere. Serdar da öyle olacak görürsünüz o adamdan bize hayır gelmez.

Busa yıllardır üç büyüklerden birine itelemeye çalışıyordu, ne güzel bize kaldı ihale. 4,5 milyon + 3 futbolcu oh ne güzel kazık yedik yine. Alışığız ne de olsa. Böyle adamlara savur paraları sonra önemli transferlere gelince "Mali durumumuzu düşünmemiz gerek" diye bahane üret.

Eren de hiç bir şekilde oyumumuza uymayan bir adam. Ereni kanatlardan ortalar ile besleyeceksin beslemelisin ki etkili olsun, adamın en büyük özelliği hava hakimiyeti. Eh biz en son ne zaman kanatlardan oynayan bir takımdık ki gidip Erene o kadar para döküyoruz?

Herşeyimiz plansız şekilsiz. Özet bu.

Son düzenleme:

Serdarin son 4 yili surekli sakatliklarla gecti.

Bize geldigi gun Bursalilar bayram yapti!!

Serdar ya bizde futbolu birakir ya da bizden ligde kalmaya calisan bi takima gider.

Anladığım kadarıyla Dursun ile birlikte taraftarın da vizyonu küçülmüş.

Serdarın Bursa da sakatlıklar geçirmeden oynadığı uzun süreler olmuş diyorsun bu adam her sezon kaç tane maç kaçırıyor sakatlık yüzünden. Hadi ucuza gelse neyse de sen bir de gidip 4,5 Milyon gömüyorsun kronik sakat adama hem de bile bile göre göre. Benim gözümde iyi transfer değildir ne futbolculuğu ile ne de maliyeti ile.

De Jong iyi transfer değil, herkes Melo artık kondisyon olarak kaldıramıyor diyordu gitsin diyordu eh de Jong'un ne farkı var bu konuda Melo dan?

Tolga da Serdar gibi her zaman sakatlık sorunları olan bir adam, ama bana göre Serdara nazaran daha iyi bir transfer bunun da nedeni orta sahada eksik olan dinamizmi Tolga ile yakalamamız. Serdarın öyle elimizdeki stoperlerden aman aman bir üstünlüğü yok. Belki biraz daha serttir ama aynı elimizdeki adamlar gibi o da dengesizin teki. Bunu Fener maçında bi güzel gösterdi bize mesela.

Dursun beklentilerimizi o kadar düşürdü ki şu adamlar iyi gözüküyor gözümüze. Tolga dışında uzun vadede işimize yarayacak bir tane bile adam alınmadı.

Serdar dizinden gitti, adamın dizi iyice yalama oldu. Her ani harekette veya her yanlış adımda adamın yine sakatlık geçirme ihtimali diğer oyunculara göre katkat daha yüksek bunu ağır sakatlık geçirmiş biri olarak biliyorum ben de. Daha meyilli oluyorsun bazı şeylere. Serdar da öyle olacak görürsünüz o adamdan bize hayır gelmez.

Busa yıllardır üç büyüklerden birine itelemeye çalışıyordu, ne güzel bize kaldı ihale. 4,5 milyon + 3 futbolcu oh ne güzel kazık yedik yine. Alışığız ne de olsa. Böyle adamlara savur paraları sonra önemli transferlere gelince "Mali durumumuzu düşünmemiz gerek" diye bahane üret.

Eren de hiç bir şekilde oyumumuza uymayan bir adam. Ereni kanatlardan ortalar ile besleyeceksin beslemelisin ki etkili olsun, adamın en büyük özelliği hava hakimiyeti. Eh biz en son ne zaman kanatlardan oynayan bir takımdık ki gidip Erene o kadar para döküyoruz?

Herşeyimiz plansız şekilsiz. Özet bu.

hocam vizyon kelimesini çok farklı kullanıyorsunuz. vizyon sadece gidip 35ine gelmiş eski yıldız transferi değildir bunu bi açıklayalım .

transfer yapılırken çoğunlukla uluslararası performansa bakılır , Serdar'ın milli takımdaki performansı ortada Turkiye'yi avrupa kupasına sokan yegane isimlerden biri kalitesi tartışılmaz sakatlık geçmişine gelirsek bazı oyuncular klub tarafından kotu antreman şartları ile sakatlık vs geçirebiliyor ve bir oyuncu bir kulubde hep sakatlandı diye yeni katılacağı klubte sakatlanıcak diye birşey yok ödenen fiyat uçuk ama Türk ve iyi stoper olunca direk o fiyatlar veriliyor ki Serdar üst seviye bir stoper türk olması ise fiyatını arttırdı sadece.

melo bizden gitmek istedi o yüzden gitti yerine alınan de jong ise "süper lig" için klas bir oyuncu ve 2 yıl katkı sağlar kondisyonu ise yine süper lig için yeterli . tolga ise dediğin gibi dinamik bir futbolcu kanatda bile oynamıştı bir dönem . Serdar'in dizi yama oldu demissin ben de çapraz bağlarımdan sakatlık geçirdim 1 yıl anca iyileştim ama ondan sonra kendimi psikolojik hariç hiçbir şekilde problem olmadı ki zaten serdarın sakatlıgı meniskus çapraz bağ değil iyi bir rehabilitasyon sonucu yine oynama başlar %100'u ile . Bursa 2 yıl önce 7 milyon fiyat çekmişti şimdi anca 4.5 isteyebildi oda kaçı peşin kaçı taksit bilinmiyor senin önemli transferlerden kastın buyuk ihtimalle yabancı transferler ama yurtiçinden oyuncu alınınca bu senın dediğin 4.5 direk hesaba yatmıyor öyle bir olay yok yani çok buyuk bir kısmı taksit olarak veriliyor hatta bazen taksitlerde bile problem çıkabiliyor ama bu yabancı klubler paranın %75i nakit olarak ister oyuzden mali durumumuz kötü denir hocam . forumda buyuk bir yabancı futbolcu severler kesmi var oyuncu sırf yabancı oldugu ıçın hiçbir hatasına ses çıkarmayan ama yerli bir oyuncu kötü oynadıgı zaman saydıran bir kesim . ezbere yorum yapmak herkesin harcı bana göre önemli olan her konu olayında bağımsız ve galatasaray için çıkarları nedir eksikleri nedir gibi yorum yapmalıyız tabi bu benim görüşüm . özet olarak dediğim gibi bu yonetım daha yeni ve tabii ki hataları olacak ama destek olmak yerine köstek olmamalıyız.

Üst Alt