Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Takip Başlığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Takip Başlığı

Daboviç'i yalanlamış resmi site. Hiçbir zaman ilgimiz olmadı demişler. Yalan. Haziran ayında kendisiyle prensip anlaşmasına vardık. Hatta menajerlik şirketi de oyuncu bilgilerindeki kulübü Galatasaray diye değiştirdi. Kendisi de twitter hesabından açıklama yaptı zaten ben istedim hoca istemedi diye. Ben hocamızın istemediğini sanmıyorum. Çünkü milli takım dışında kulüp takımlarında da sürekli beraberdiler (3 sezon Partizan, 3 sezon Lyon). Hocanın yıllardır tanıdığı ve takımlarında 1. oyun kurucu olarak oynattığı bir oyuncuyu istemediğini düşünmek hayal ürünü olur. Bence transferin olmamasındaki sebep yönetim. Artık bütçeyi mi ayarlayamadılar yoksa başka bir şey mi var bilemiyorum. Yoksa 3 ay boyunca listemizde olan ve kendisiyle anlaşılan bir oyuncu için hiçbir zaman gündemimizde olmadı demek saçmalık.

bu sene takım ligi 7 ya da 8.ci bitirir.. kadın basketbol takımı baya bir küçüldü.. bahar gitti.. nevriye bıraktı basketbolu.. Sadece ışıl kaldı..

Şampiyon yap bizi hocaaaammm :heart:

Cr6-__IWcAAHA84.jpg

Şu sıralar YDÜBGD ile ilk hazırlık maçımıza çıkıyoruz. İlk 5'imiz: Işıl - Anderson - İrem - Papova - İnci

Maçı buradan takip edebilirsiniz; TBF3

Pota altında sadece Papova ve 17 yaşındaki İnci'nin olduğunu hatırlatalım. En az 2 pota altı oyuncusu almamız gerekiyor. Yoksa Nevriye'nin de bıraktığını düşünürsek bu uzun rotasyonuyla iyi yerlere gelebilmemiz çok zor.

İlk hazırlık maçımızda Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği'ne (YDÜBGD) 65-82 mağlup olduk. Rakip takımın tam kadro olduğunu, takımımızda ise 1 kişi hariç tam kadro olduğumuzu belirtelim. Moriah Jefferson WNBA'de oynuyor şuan. Sezon bittikten sonra takıma katılacak. 2016 Draft'ında ilk turda 2 numarada seçildiğini ve son 4 maçında 23 sayı ortalamasıyla oynadığını söyleyelim. Gerçekten çok büyük bir potansiyel ve onun gelmesiyle kısa rotasyonunda seviye atlayacağız. Bu maç özelinde konuşmak yersiz olur. Yepyeni bir takım ve koçumuz var ve ilk hazırlık maçımıza çıktık. Rakip takım tam kadro ve gerçekten iyi bir takım. Eski oyuncumuz Bahar Çağlar da forma giyiyor. Yeni transferimiz Anderson'u beğendim. 20 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Aşırı scouting sonucu transfer olmuştu. İlk başlarda mırın kırın ettim yalan değil. Çünkü bu zamana kadar WNBA oynamamış, 2. sınıf seviyedeki liglerde oynamış bir oyuncu. Ama iyi bir görüntü sergiledi. Özellikle bu bütçeye göre iyi bir transfer gibi. Bu sezon kısalarda sorun yaşamayacağız gibi duruyor. Asıl sorun uzun rotasyonunda. 4 numara Papova ve 17 yaşındaki İnci pota altımızı oluşturuyor. Sayıca az, tecrübesiz ve vasat bir pota altımız var maalesef. En az 2 pota altı oyuncusu lazım eğer bu sezon bir şeyler başarmak istiyorsak. Bir tanesi üst düzeyde olmalı kesinlikle.

Genç oyuncularımızı beğendim. Özellikle Cansu ve İrem'i. Bu sezon onlara büyük iş düşecek bu dar rotasyonda. Yarın Sırbistan'a gidiyoruz orada bazı Sırp takımlarıyla oynayacağız. Bakalım..

Bu sene beklentimizi dusuk tutmakta fayda var. Yillar sonra eurocupta mucadele edecegiz. Umarim bekledigimden iyi sezon geciririz.

cingıl bels

Belgrad'daki katıldığımız turnuvanın ilk maçında şu sıralar Vrbas Medela ile karşılaşıyoruz. İlk devresini 37-32 önde bitirdiğimiz maçta son periyoda 71-41'lik üstünlükle geçtik. Son periyotta da 83-46 üstünlüğümüz var.

Maçın canlı skoru ve istatistikler için yandaki linkte bulabilirsiniz; >>> LIVE <<<

Cs0lnv_WgAAV8ek.jpg

Sırbistan'daki turnuvanın ilk maçında Vrbas Medela'yı 97-57'lik skorla farklı geçiyoruz. Cansu Köksal 22 sayıyla maçın en skorer ismi oldu :heart:
2 gün sonra Athlete Celje'yi de mağlup etmemiz durumunda turnuvada finale yükseleceğiz. Tebrikler #SarayınSultanları

HzFG4Q9C.jpg

Üst Alt