Galatasaray M.P Ann Waurets İle Anlaştı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray M.P Ann Waurets İle Anlaştı

1333359726.jpg

Basketfaul Özel

Galatasaray, Euroleague şampiyonu Ros Casares'in pivotu Ann Wauters'i transfer ederek bayan basketbolunda gelecek sezon için ilk Bosman hamlesini yaptı.

1980 doğumlu ve 1.95 m boyundaki Belçikalı oyuncu, İstanbul'daki final maçında 2 sayı, 6 ribaundla takımının şampiyonluğunda rol almıştı.

Bu sezon Euroleague'de 14.6 sayı, 7.5 ribaund, 1.5 asist ortalaması tutturan Wauters, 2002'den bu yana da WNBA'de oynuyor: Cleveland Rockers (2000–2002), New York Liberty (2004–2005), San Antonio Silver Stars (2008–2009), Seattle Storm (2012)

12 Ocak 1980'de doğduğı için 12 numaralı forma giyen ve 2 çocuğu bulunan Wauters, Avrupa'da da şu takımlarda yer aldı: USV Olympic (1999–2004), VBM-SGAU (2005–2006), CSKA Moscow (2007–2009), UMMC Ekaterinburg (2009–2010), Ros Casares Valencia (2011-12)

Wauters 2002, 2004, 2005 ve 2006'da Avrupa'da yılın oyuncusu seçildi.

Galatasaray'dan ilk transfer bombası - BASKETFAUL - Türkiye'nin basketbol portalı.

Cevap: Galatasaray M.P Ann Waurets İle Anlaştı

Çok güzel transferde Ceyhun tırtosu koçken böyle bi hamle yapılması korkutucu,yoksa yola devam mı?

bu ne şimdi ? bari alba diana prince tina ve fowlesten birini yollamasalar bu transfer icin.

Iyi transferse memnun oldum. Ancak yabanciyla nereye kadar? Gerci ligde adam akilli yerli basketbolcu var mi onu da bilmiyorum. Milli Takim Fenerbahce ve Galatasaray´dan olustugu icin bilgim yok

Haber doğru ise çok güzel bir hamle bence.Peki Kıta dışı tercihimiz kimden yana olur Fowles mı Tina mı?

ne yaparsan yap ceyda kozluca tuğba palazoğlu yasemın horasan esra sencebe kesınlıkle gelmelı gerı hatta tuğce cenıtez ıcıın uğrasılmalı.

32 yaşında geçen yıl oynamamıstı.Tecrübesine eywallah ama gönül Gruda ve Ltyyle diyor..

Valla kaç yaşında olursa olsun Sancho'dan iyiydi bu sene, Gruda ya her türlü tercih ederim zaten. Bana göre en iyi 4 Avrupalı: Alba, Prince, Sancho, Ann Wauters. 3'ü bizde olacak inanılmaz bir şey bu.

Ceyhun'un transferi değildir inşallah, kalma ihtimalini düşünmek istemiyorum.

Transferle olacak iş değil bu, alt yapıdan sağlam oyuncular çıkarmak lazım ki bundan sonraki yıllarımızda Türk oyuncu sıkıntısı çekmeyelim.Yabancı transferi zaten yapılıyor, yıldızsa yıldız hepsi alınıyor fakat bir türlü takım olunamıyor, buna önem vermek lazım bence.

Üst Alt