Galatasaray Ne Oynamaz ?! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Ne Oynamaz ?!

Özet gecin.

Bam bam dışında hicbir sey oynamaz mı demişler

En çok dillendirilen formasyonlar listemizin 10 numarası 3-4-2-1!!

Şu an benim favorim bu! Çünkü az zamanda çok işler başarabilir. Ocak ayında 54 adam yollayıp 65 adam almanıza gerek kalmaz.

Stoper konusunda bir sıkıntı elbette var ama 3’lünün avantajı stoperin tandem oynadığında ortaya çıkan defolarını daha kolay önlemesi. Işık Kaan, Emin, Donk, Marcao, Luyindama, hatta Omar ile bu düzen kurulabilir aslında. Şimdi orta saha yok elinde ama 3’lü orta sahadan vazgeçmeyen, bunun için Taylan’ı registaya, Ömer’i ve Emre Kılınç’i 8 numara devşirmeyi gözünü kırpmadan yapan Fatih Terim 3’lüden özellikle kaçıyor ki geçen sezon kurtarıcı olarak denedi. Bunu anlamıyorum ben?

Neyse, şimdi teorime geleyim. Normalde 3’lüleri – 4’lüler gibi tek tek inceleyecektim ama merkezi 3’lü kurmak imkansız olduğu için 3-5-2 dışında, onu da yapmayacağını bildiğim için girmiyorum. Yapacak olsa 4-4-2 oynar. Çift forvet için 4 forvete, 3’lü oynamak için 6 stopere ihtiyaç var biliyorsunuz ama 3’lü orta saha için 3 kişi yitiyor ne hikmetse!

Ocak ayındaki transfer dönemini yine bildiğiniz gibi hacı bekler gibi bekliyoruz. Peki ne olacak o dönemde? Kanat alınacak. Muhtemelen, Dark’ın döngüsüne(1) gireceğiz 33 yıl kırılmayacak bu döngü. Seri – Onyekuru döngüsüne fizikçiler SeOn döngüsü diyor kendi aralarında. Paralel evrende, Seri ve Onyekuru’ya kulüpleri izin verdiği için şu an takımla birlikteler. Massive Dynamic(2)’den, rica edildi Walter’ın Reiden gölünün(3) üzerinde kullandığı cihazla, yolculuk yapılıyor ve paralel evrenden kopya çekiliyor. Döngünün kırılmama nedeni bu!!

ALLA-ALLA.png

Bu bana hepsinden daha dengeli geliyor. İsimlere takılmayın demek isterdim ama takılın. Çünkü Babel ya Falcao’nun yerinde olur ya yedek… Ha bunu çift forvetli bir hale getirebilirsiniz ama ben Emre Kılınç’ın sahada kalmasını istiyorum. Belhanda yerine Emre Akbaba yazılabilir mi? Pek tabi.. Bu düzende Orta saha oyuncularının ilk düşüncesi savunma olmayacağı gibi, beklerinde derdi “ulan arkam boş kalmasın ya ben çıkmayayım” olmayacak. Mecburi bir şekilde takım kendini formasyon ile alakalı karşıya atacak.

Bu kadronun bir de topla koşmaya müsait olması da ayrı çekiyor beni.

Evli barklı 35+ biri değil mi bu

Ben mi yanlış biliyorum.
Yok yaş olarak benden küçük galiba şu sıralar 32-33. Evli değil bekar sürekli kız yapmaya çalışıyor. Yakışıklı, habire vücut yapıyor. Ve evet işsiz. Ama söylediğine göre Galatasaray dahil spor yöneticiliği yapmış. Ya dedim ben ilk konuşmamızda takip ediyorum senin adına hiç denk gelmedim diye ben kulüpte değil Floryada görev yaptım Fatih Hoca'nın üçüncü döneminde diye. Ha olabilir dedim çok da üstelemedim.

Doğrudur herhalde teknik analiz ekibindeymiş. Sporcular derneğinden sordum tanımıyoruz dediler ama teknik görevi varsa belki kısa bir dönem atlamışızdır dediler çok sirkülasyon var dediler. Mantıklı geldi bir de Fatih Hoca onu çok severmiş abi kardeş gibilermiş. Bunu deyince şüphelendim ama alfa biri olduğundan insanlar çok beğendiğinden sorgulamadım.

Hem işsiz hem alfa nasıl olunuyor dersen olunuyor adam çok yakışıklı, benim gibi değil tam bir liboş her şeyi şekil. El yazısı bile inci gibi inanılır gibi değil ama içerik bence boş ancak afilli cümle janjanlı filan bence bilgi birikimi zayıf ama çok takdir ediliyor karısını boşayıp bununla ufka doğru yürümeye çok hazır adam var uludağ sözlükte, galatasaray sözlükte vesaire...

Falcao ile tek forvet oynamaz begenmedigimiz besiktas bile ceza sahasinda 4 5 kisi ile cogaliyor keza fenerde oyle bizim orta saha ve kanatlar babel arda bir nebze ceza sahasina girmemek konusunda yemin etmisler her ortada ceza sahasinda bir kisi iki stoper arasinda

Caner bizde olsa isabet orani inanilmaz duserdi bir kisiye orta acmakla 3 4 kisiye orta acmak ayni sey degil ilerde cogalmadikca bu oyuncu yapisi ile asla sampiyon olamayiz acil babel falcao cift forvetine donmeliyiz

Pas oyununu oynayamadığı belli.

Ömer, Etebo, Akbaba ve Taylan ile Ankaragücü karşısında sabaha kadar pas yapsan 1 tane gol pozisyonu dahi üretemezsin.

Kontra’da oynayamaz bu takım hızlı şekilde hücuma çıkacak oyuncu sayımız 0.

Bilmiyorum ne oynayabilir siz söyleyin.

not: Taylan adamdır.

Üst Alt