Galatasaray-Olympiakos Maçında Görülen Eksiklikler/Göze Batanlar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray-Olympiakos Maçında Görülen Eksiklikler/Göze Batanlar

Cevap: Galatasaray-Olympiakos Maçında Görülen Eksiklikler/Göze Batanlar

Kac sezondur burada omurga yani kaleci, libero, kesici ve süpürücü diye basbas agırdıgımı biliyosunuz.

-Muslera ile kaleciyi aldık,

-Melo ile süpürücüyü aldık,

-Ujfalusi ile kesiciyi de aldık diyelim,

Peki defansı cekip cevirecek, ayagı top yapabilen, oyun bilgisi üst düzey, geriden takımı ataga kaldıran bir libero, bir Falco, bir Popescu?

------------Muslera------------

Eboue-Ujfalusi-Transfer-Transfer

-------------Melo--------------

Güzelim omurga'nın sol kısmına bakarmısınız. Bu oyuncuların yetersiz olmalarının yanında, yanyana oynamaları da apayrı bir tehlike ve talihsizlik. Fenerbahce bu tür yetersizlerden kurtuldugu icin Avrupa'da basarı sagladı.

Fatih hoca bir an evvel sapkasını önüne koyup Servetle, Gökhanla olmayacagını anlamalı.

Kac sezondur burada omurga yani kaleci, libero, kesici ve süpürücü diye basbas agırdıgımı biliyosunuz.

-Muslera ile kaleciyi aldık,

-Melo ile süpürücüyü aldık,

-Ujfalusi ile kesiciyi de aldık diyelim,

Peki defansı cekip cevirecek, ayagı top yapabilen, oyun bilgisi üst düzey, geriden takımı ataga kaldıran bir libero, bir Falco, bir Popescu?

------------Muslera------------

Eboue-Ujfalusi-Transfer-Transfer

-------------Melo--------------

Güzelim omurga'nın sol kısmına bakarmısınız. Bu oyuncuların yetersiz olmalarının yanında, yanyana oynamaları da apayrı bir tehlike ve talihsizlik. Fenerbahce bu tür yetersizlerden kurtuldugu icin Avrupa'da basarı sagladı.

Fatih hoca bir an evvel sapkasını önüne koyup Servetle, Gökhanla olmayacagını anlamalı.

aferin renkdas

insallah fatih hoca da düsünür

düsünmezse ikinci dönem gibi duvara toslar

artik biraksin gaz la top oynatmaya calismayi

iyi futbol iyi topcularla oynanir

Savunma çok ağır, hakan balta rezil ötesi adam koşarken yürür vaziyette kesinlikle bir Türk solbek lazım oraya baros da çok yalnız kalıyor ilerde zaten baros eskisi gibi top da tutamıyor sakatlıklardan sonra eskisi gibi değil top kontrolü adamın, gol atıyor filan ama bakmayın..

ilerde top tutacak adam yok,bu eksiklik arda gittikten sonra iyice ayyuka çıkmış.milan barosla elmander'le de bu iş zor gibi en azından bütün sezon baros'a güvenmemeliyiz en az onun ayarında golcü almalıyız.baros oynadımı iyi güzel de istikrarsızlık problemi can sıkıyor(sakatlık anlamında değil form durumu anlamında).sol bekte çağlar'da da bi numara yok gibi ama hakan'dan iyidir.servet ise bu sezon kalacak gibi ben de istediğimi söyleyemem ama alternatif göremiyorum servete bu sezon direk oynayabilecek onun gibi istikrarlı

Tas gibi takım olması icin 1 solbek 2 stoper 1 playmaker 1 amr 1 aml 1 fc lazım ama tabiki biz anca konusuyoruz varsayımlar üzerine degil olanın üzerine konusmamız lazım.

Takımda cok agır oyuncular var ve bunlar 11 de maalesef.

Takımda Oyun zekası olan cok az oyuncu var

Takımda cift yönlü olan oyuncu belki 1-2 tane

Ayagında top saklayan oyuncu yok

Lider yok

Şimdi size soru bu yoklarla 4-3-3 oynanırmı?

Şimdi size bir soru daha 4-3-3 varyasyonu olan ama onun kadar detay istemeyen ve eldeki mamüle uygun olan 4-2-3-1 degilmidir?

Son sonu Siz sistemde inat edip rijkaard gibi basarısızmı olmak istersiniz yoksa luce gibi eldekinden max almayamı calısırsınız?

Bu sene icin eger hoca dogru stratejiyi izlerse tabiki bu benim sahsi fikrim basarıya ulasırız yıl sonundada bu sefer eksik kalan yerleri daha dogrusu idare ettigimiz yerleri kapatıp yolumuza devam ederiz

Kontenjan sorunu yaşıyoruz.Keita'da pürüzler çıktığı söyleniyor inşallah alabiliriz ama alamazsak Ünal Aysal paraya kıyıp çok kaliteli bir sol açık alması gerekir.

sol tarafa iki transfer lazım. bir yabancı bir yerli.

macı 90 dakka izlemedim ama. yedigimiz golde hakan baltaya iyi baktım. adamı sanki arkasından cekiyorlar. yok yani bu herişfe olumlu bakmaya calışıyorum olmuyo arkadaş. kendimi zorluyorum iyi yönlerini görmek istiyorum. olmuyo lanet olsun. caglar oynasın ya şu herifin yerine. en azından kademeye giriyor o herif. servet zaten hantal. birde bu baltayla hic cekilmiyor defans.

Defansın araya atılan toplarda zaafiyeti var.Gökhan ve Servet kesinlikle çok ağır kalıyor.Özellikle Servet hücumcu bir takımın stoperi değil.Zaten Rijkaard döneminde batırmasının da nedeni buydu.Aynı durum bu sene de olacak gibi.Sanırım Fatih Terim Eboue'yi bundan çok istedi,gerektiğinde Ujfalusi ile birlikte defansın göbeğine yerleştirebilir Eboue'yi.

Onun dışında sol bek ve sol açıkta sıkıntımız çok.Hakan ve Çağlar hocanın tuttuğu isimler ama özellikle Hakan Balta'da geçen sene başlayan düşüş devam ediyor,düzelecek gibi görünmüyor ne yazık ki.Önceden hücuma katkısı çok olmazdı ama en azından defansif görevlerini layıkıyla yapardı.Ama artık o da yok.Çağlar'ın ise durumu belirsiz.Hagi döneminde bir ara iyiydi ama sık sık sakatlanıyor,şöyle adamakıllı bir istikrar yakalayamadı.Ne kadar güvenilir tartışılır.Sol açık ise hepimizin endişesi.Arda varken bile eksik kalan bu bölge onun gitmesiyle iyice boşaldı.Transfer olacağı söylenen Engin Baytar yetenekli bir oyuncu ama sıkıntılı bir adam.Takım içinde huzur bozmaya birebir.Ayrıca istikrar sorunu var.Bir 3-4 maç üst üste iyi oynadığını görmedim.Sanırım bu istikrarsızlıkta sorunlu bir oyuncu olmasından kaynaklanıyor.Adı geçen bir diğer isim Mervan Çelik hakkında da hiç bir bilgim yok,ya tutarsa transferi olacak.Bu bölge için son bi kaç saatte adı geçen Podolski ciddi anlamda yararlı olur.Ama Köln'e olan bağlılığından dolayı bu transfer de çok zor görünüyor.İşin açığı Fatih Terim ne kadar bu bölgeyi dolduracaklarını söylese de mevcut şartlarda bu mümkün görünmüyor.Sanırım bu durumda bahsettiğim bu bölgeler başımıza çok iş açacak...

Üst Alt