Galatasaray Phoenix Projesi


Ekşi sözlükte gördüğüm bir başlık beyler.Olduğu gibi aktarıyorum tartışalım doğru veya yanlışını diye.

"sevgili galatasaraylılar,

sizlere galatasaray phoenix projemizden bahsetmeden önce bu projenin bir hayal ürünü olmadığını ve ingiliz kulübü bristol city tarafından başarıyla hayata geçirildiğini ve amacına ulaştığını söylemek istiyorum.

hikayeye şuradan ulaşabilirsiniz.

düşünün taraftar olarak forma almasak, yayıncı kuruluş abonesi olmasak, bilet yahut sezonluk kombine almasak ne olur? galatasaray’ın sıradan bir anadolu takımından farkı kalır mı? ancak taraftarın bu denli önemli olduğu bilinmesine rağmen kendilerini kulübün sahibi olarak gören, kulübü batma noktasına getirmiş zihniyet taraftarı hala yalnızca finansman kaynağı olarak görüyor ve isteklerine kulaklarını tıkayabiliyor. bizde artık bu zihniyete bir dur demek istiyoruz ve projesi phoenix diyoruz.

projemizin süresi 1 yıl ve amacımız;
• kendi kulübümüzün sahibi olmak
• üyesi olmak ve söz sahibi olmak
• kulübü sportif ve mali yönden güçlü kılmak


sevgili galatasaraylılar bu takımın başarılı olması bizleri mutlu ediyor, başarısızken üzüyorsa, formasına, ürününe, biletine, parasını veriyorsak; galatasaray benim için monoton hayatımda apayrı bir değer, tarifsiz karşılıksız bir sevgi diyorsak ve ben bu kulübün başarılı olup beni mutlu etmesini istiyorum, başarısında göğsümü gere gere gezmek ve övünmek istiyorum diyorsak el ele verme zamanı.

bizde para toplamak her turlu istismara açık olduğu için iyi niyetle de yapılsa tepki alır dedik ve satışa çıkan gs sportif as hisselerini herkes bütçesinden ayırıp alabildiği kadar alsın (tanesi 30tl idi son sermaye arttırımından sonra 6/7 tl ye düştü) , %10 u ele geçirelim ve söz sahibi olalım. daha sonra herkes elindeki hisse senedi kadar katılsın ve şirketleşerek galatasaray spor kulübünün banka borçlarını satın almaya başlayalım. kısa surede dizginler elimize geçer ve yönetimler artık kafalarına estiği gibi kendilerinin kontrolünde ve sorumluluğunda olmayan kulüp para ve mal varlığını har vurup harman savuramaz, ona buna peşkeş çekemez.
son etap bugün taraftara kapalı üyeliği tüzük değiştirip açmak ve barcelona gibi 200.000/300.000 üyeli bir dünya kulübü olmak.

sevgili galatasaraylılar, hisse alımı çok basit hepimizin bankalarda hesapları var mevcut bankanıza gidip bir tane de yatırım hesabı açacak ve galatasaray sportif aş hissesi satın alma talimatı vereceksiniz.
hani malum 25 milyon taraftarımız, var ya! ben 10 milyon olduğumuzu farz ediyorum ve cebimden 100 $ vererek bu çağrıya katılacağımı ilan ediyorum.
hesap basit: kişi başı 100 dolardan 10 milyon kişi 1 milyar dolar yapar. haydi bu hesap fazla! ve herkesin imkanı o kadar değil diyelim: karınca kararınca taraftarın katkısını ortalama 100 tl olarak hesaplasak; ortalama bir genel kurul üyesinin 100 dolar vereceğini ve bazı yürekten galatasaraylı iş adamlarının katkılarının, isimleriyle orantılı olarak daha büyük olacağını düşünürsek, toplanacak miktar hem borçların satın alınmasını hem de kulübü düzlüğe çıkaracaktır. borçlarını satın almak demek ne demek herhalde açık olmuştur.. üstelik bu yönetim ile değil.
yapılması gereken doğru insanlarla yola çıkıp projenin mayıs 2017 ye kadar taraftara duyurulması, hukuki alt yapının hazırlanması ve bloke bir hesap açılıp mayıs 2018 e dek toplanacak paranın beklenmesi. eğer hedefe varılmazsa; herkesin elindeki makbuzla gidip parasını geri alması mümkün ( ki mesela ben vereceğim 100 tl veya doların peşinden hiç kimsenin gitmeyeceğine eminim), hedefe ulaşılmış ise, konsorsiyum üyelerinin ivedilikle bankalarla temasa geçip borç ödemelerini gerçekleştirerek borcu satın alması, daha sonra da iç tüzüğün değiştirilerek "üyeliğin", katılım sağlamış taraftarlarımıza açılmasının sağlanmasıdır. sonrasında kulüp sağlıklı bir yönetime avrupa standartlarında bir organizasyon ile ‘’kişisel sorumluluk almayı taahhüt etmiş adaylara’’ (ispanya örneğindeki gibi resmi taahhütname ile yönetimin kendi zaaflarından oluşabilecek zararların garanti edilmesi) yönetimi devretmek ve gönül rahatlığı ile galatasaray’ımızın nihayet bir dünya kulübü oluşunu keyifle seyretmek olacaktır. hala bir dünya markası olan galatasaray markasının bütün bunlardan sonra bütün dünyada pazarlanması çok rahat yapılabilecektir.
bu arada zengin ve derin galatasaray’dan bahsetmiyorum bile!
mecidiyeköy arazisinden kimin kaç milyar rant sağladığını bilemem. ama seyrantepe’den toki’ nin taşeronlar üzerinden sağladığı kazancı 475 milyon tl.
başka söze gerek var mı?
galatasaraylı genç taraftarlar, avukatlar ve şimdiki belli kesimin elindeki sisteme ve yönetime karşı çıkan bazı yürekli ve tek derdi galatasaray olan genel kurul üyelerinin başlattığı bir proje bu.

haydi bre… hodri meydan! oturduğumuz yerden yönetimlere küfür etmek işe yaramıyor bir şey değiştirmiyor. gelen yerinden memnun, gitmiyor. kulüp eşe dosta akrabalara iş kapısı olmuş kimse umursamıyor. gerektiğinde elde avuçta kalan gayrı menkuller birilerine peşkeş çekilip durum kurtarılmaya çalışılıyor.
yapılması gerekenler bunlar değil…

galatasaray brıstol cıty kadar değil ondan çok daha büyüktür!

yeter ki buna inanalım ve projemize sahip çıkıp onu anlatalım paylaşalım belki siz maddi katkıda bulunamayabilirsiniz ama hepimizin gururla söylediği bir söz var en’lerin ve ilklerin takımıdır galatasaray ve unutmayalım;

"galatasaray, bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır. ” baba gündüz

projeyle ilgili bilgi almak ve planları öğrenmek isteyenler projemizin fikrini galatasaray'a uyarlayıp fiiliyata döken kongre üyemiz tunç üner ile iletişime geçip her türlü bilgiyi alabilir.

edit: imtiyaz pay sahibine değil pay'a attir arkadaşlar. imtiyazlı paylarla ilgili tanım vereyim belirli kar payı alırlar düzenlidir ekstra oy hakkı tanımaz bu imtiyaz dediğiniz."
 
Bir yerde biraz olurmu bu durakladım. Banka borçlarını satın alalım bölümü biraz tuhafıma gitti. Şirketin yönetim kurulunun izni olmadan şirketin borçlarını başka şirket alamaz diye biliyorum. Veya kayum yolu ile olur tabiki ama orada değiliz zaten. Kulübün hissedarın bir azınlık bölümü alarak kulübün borçlarınıda alma yetkisinde bulunuruz mantığı var yani. Bristol City deki konuyu araştırmak gerekir nasıl tam olarak oluşmuş şartlar diye. Daha detaylı bilgi paylaşsalardı keşke.
 
Yüzde 30 halka açıklık oranı zaten yüzde 10u toplamaya kalksan hisse çok yükselir ve ortaya koyulması gereken bedel de artar üstüne bu şekilde koordine hisse alımı borsa manipülasyonuna girer ve suçtur ispatlanırsa iyi şeyler getirmez.

Yapılması gereken tamamen kulüpten uzaklaşmak şu an harcadığım 1 kuruş yok Dursun gidene kadar olmayacak da.
 
Yüzde 30 halka açıklık oranı zaten yüzde 10u toplamaya kalksan hisse çok yükselir ve ortaya koyulması gereken bedel de artar üstüne bu şekilde koordine hisse alımı borsa manipülasyonuna girer ve suçtur ispatlanırsa iyi şeyler getirmez.

Yapılması gereken tamamen kulüpten uzaklaşmak şu an harcadığım 1 kuruş yok Dursun gidene kadar olmayacak da.
Yani zarar veren kişiler şu an kulüpte olduğu için desteğini çekerek bende zarar vereyim diyorsun. Ne farkın kaldı ki bunların yanında senin o zaman? Galatasaraya değer veren bence asıl bu zorlu dönemlerde çok daha fazla destek vermeli aslında imkanı izin verdikçe tabiki.
Bir dursun yüzünden kulüp batsın umrumda değil düşüncesi yanlış buluyorum ya neyse.
 
Yani zarar veren kişiler şu an kulüpte olduğu için desteğini çekerek bende zarar vereyim diyorsun. Ne farkın kaldı ki bunların yanında senin o zaman? Galatasaraya değer veren bence asıl bu zorlu dönemlerde çok daha fazla destek vermeli aslında imkanı izin verdikçe tabiki.
Bir dursun yüzünden kulüp batsın umrumda değil düşüncesi yanlış buluyorum ya neyse.
Taraftarı dinlemiyorlar ya da dikkate almıyorlar. Bizim desteklerimiz onların aptal fikirlerinin ardında yok oluyor bu durumda destek vermek çok daha mantıksız geliyor bana. Taraftarı umursamayan zihniyeti pohpohlamak bu başka bir şey değil.
 
Bunu yapabilecek taraftar sayısı 500 kişi.

Galatasaray'ın 10 milyon taraftarı fln yok.

Gerçek Galatasaray taraftar sayısı 50.000 kişi dolaylarında, bunu 2.5 sene de gördük.

Gerisi kuru kafa.

Kısaca çok boş ve saçma bir öneri olmuş.


Adam olan taraftar 7/24 Dursun'u istifaya davet edip gidene kadar Galatasaray 1TL kazandırmaz 1 kişi reyting vermez.

Maçları da izlemeyeceksin, ürün de almayacaksın, hatta ve hatta sosyal medyadan takibi çekeceksin.
 
Taraftarı dinlemiyorlar ya da dikkate almıyorlar. Bizim desteklerimiz onların aptal fikirlerinin ardında yok oluyor bu durumda destek vermek çok daha mantıksız geliyor bana. Taraftarı umursamayan zihniyeti pohpohlamak bu başka bir şey değil.
Tepki verilecek ise verilsin de kulübe daha çok zarar verecek yöntemlere karşıyım.
Point oteline bilmem bu kişileri hedef alacak tepkiler olmalı olacaksa da bence.
Şimdi sen misali forma almazsan ki genellikle her yıl alıyorsun diyelim. Bunun zararının 99.9999% Galatasaray görür dursun görmez. O Banane diyerek ankara'da bir otel daha açmış olur.
 
2. lige düşer sonra da kayyum atanırsa olur diyeceğim ama o da olmaz çünkü işin içinde dernek var olay sportif a.ş. yi almakla bitmiyor
 
Kimse de çıkıp dememiş ki bizim asıl sorunumuz para değil yönetim beceriksizliği. Biz taraftarlar o gelirleri kulübe sağlasak bile bu yönetimle her şey daha beter olur. Vakit kaybı olur. Bu sefer taraftarın güveni tamamen sona erer. O yüzden Keramettin TANRIVERDİ ve Emre Saykal 'a katılıyorum. Yapılacak şey desteği kesip yaratılan kamuoyuyla beceriksiz yönetime yol verip önümüze bakmak.

AMA BU İŞ TARAFTARLARLA OLACAK ŞEY DEĞİL. O İŞE YARAMAZ GENEL KURUL MUTLAKA DOĞRU DÜZGÜN BİR ADAY ÇIKARMALI!!!
 
Son düzenleme:
Üst Alt