Galatasaray, Sağ Bekte Dünya Rekoru Kırdı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray, Sağ Bekte Dünya Rekoru Kırdı!

[FONT=pt_sansregular]
sabri-sarioglu-turkey_921869.jpg
[/FONT]

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Luis Cavanda'nın transferi için KAP'a açıklamayı yaptı. Sarı-kırmızılı takımın yeni sağ beki Trabzonspor'dan Luis Cavanda olurken, Galatasaray bu transferle sağ bek konusunda Avrupa'nın diğer büyük takımlarına fark atmış oldu.

Galatasaray'da Sabri uzun yıllardır sağ bekte gelen her teknik direktör tarafından tercih edilse de, sarı-kırmızılı takım daha iyi bir sağ bek bulma konusunda ısrarcı tavrını sürdürdü. Galatasaray 2002/2003 sezonundan bu yana sağ beke 10 transfer yaptı. Sarı-kırmızılılar bu alanda Avrupa'nın önde gelen ve kendi gibi şampiyonluk mücadelesi yapan rakiplerine de büyük fark attı.
Cavanda, Galatasaray son 15 sezondaki 10. sağ bek transferi oldu. Sağ bek transferi konusunda sarı-kırmızılılara en çok yaklaşabilen takım 7 transfer ile Liverpool oldu.

İşte rakamlarla Avrupa'da şampiyonluk mücadelesi veren takımların sağ bek transferleri (2002/2003'den bu yana) :

Borussia Dortmund, Bayern Münih, Manchester United - 3 sağ bek transferi
Barcelona, Real Madrid - 4 sağ bek transferi
Paris SG, Chelsea - 5 sağ bek transferi
Juventus, Atletico Madrid - 6 sağ bek transferi
Liverpool - 7 sağ bek transferi
Galatasaray - 10 sağ bek transferi (Cavanda ile birlikte)

Avrupa'nın önde gelen şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerinin büyük çoğunluğu 14 sezonluk süreci ortalama 4 sağ bek transferiyle kapatırken, Galatasaray'da bu sayının Luis Cavanda ile birlikte 10'a yükselecek olması, transferlerdeki hataları da göz önüne seriyor. Sarı-kırmızılı taraftarlar da artık ciddi anlamda sağ bek sorununun çözülmesini istiyor.
14 YIL, 10 SAĞ BEK, 19 MİLYON EURO!

Galatasaray 2002/2003 sezonundan bu yana sağ bek transferlerinde bonservis bedelleri için toplam 19 milyon euro ödedi.

Galatasaray'ın 2002/2003 sezonundan bu yana sağ beke yaptığı transferler:

Cihan Haspolatlı - Bonservissiz
Abel Xavier - 1.5 milyon euro (Kiralama)
Cesar Prates - 1.5 milyon euro
Serkan Kurtuluş - 1 milyon euro
Emmanuel Eboue - 3.5 milyon euro
Salih Dursun - 2.75 milyon euro
Veysel Sarı - 700 bin euro
Tarık Çamdal - 4.75 milyon euro
Martin Linnes - 2 milyon euro
Luis Cavanda - 1.8 milyon euro​

Hürriyet

Kimse yedek oyuncu da mi almamis yani.

Misal ayni haberi besiktas icin de bekliyoruz. Iki senede stopere 20 tane adam aldilar bazilari oynamadan gitti bazilari ne yapiyor belli degil hala adam bakiyorlar

Son düzenleme:
Gokhan gonul
Beck
Opare(kiralik)
Serdar kurtulus(2.kez)
Tanju kayhan
Hilbert
Ridvan simsek
Erhan guven
Ekram dag
Serdar kurtulus
Ali tandogan
Fatih sonkaya
Mustafa dogan

Usenmedim oturup baktim bu alanda rekor besiktasin elinde olmali 04/05 tarihinden itibaren au yukaridakileri almislar. 12 yilda biri ikinci kez olmak uzere 13 transfer yapmislar o bolgeye

Gokhan gonul
Beck
Opare(kiralik)
Serdar kurtulus(2.kez)
Tanju kayhan
Hilbert
Ridvan simsek
Erhan guven
Ekram dag
Serdar kurtulus
Ali tandogan
Fatih sonkaya
Mustafa dogan

Usenmedim oturup baktim bu alanda rekor besiktasin elinde olmali 04/05 tarihinden itibaren au yukaridakileri almislar. 12 yilda biri ikinci kez olmak uzere 13 transfer yapmislar o bolgeye

Haberin amacı Sabri'yi övmek olduğundan bjkye bakmamışlardır.

CpZsDTXWIAEwzNt.jpg

Alakası yok. O paraları atıyorum Dani Alvese verseydik şimdi Sabri mi oynuyordu yerinde ? Çöplere para verirsen bu hesap ortaya çıkar. Linnes-Tarık ve Cavandaya vereceğimiz parayı geçen yazın Maxi Pereriraya verseydik şuan farklı şeyler konuşuyorduk mesela

Cöpleri alirsan tabi kesemez Sabri yi.

Bak adam akilli bi Eboue geldi hemen kapti formayi.

Veysel, Salih fln ne arkadas

Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

Sabri'yi kesmesi için alınan tek oyuncu Eboue,şaka gibi ya. 19 milyon euro nedir?!! Van der Wiel, Maxi Pereira gibi oyuncular bedava ayrıldı..

Üst Alt