Galatasaray Scout Ekibi !? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Scout Ekibi !?

• Sayın Adnan Polat bize 15 kişilik scout ekibi kuracığını söylemişti .
  • Rijkaard zamanında,
  • Birde Rijkaard ne demiş ona bakalım ?

Scouting’den de bahsedelim. başkan Adnan Polat bu sistemin devreye gireceğini açıklamıştı. Sizin bu sistemde rolünüz ve bakışınız nedir? Aktif olarak bir rolünüz var mı?

Galatasaray’ın bir felsefesi var. O felsefi çok iyi yansıtmak istiyoruz, oyun felsefesinden bahsediyorum. Buradaki hocaların futbolcu takibi, buraya getirecekleri futbolcuların yetiştirilmesinde rol alacak arkadaşların çok önemli olduğu, onlara her türlü destekte bulunacağımızı vurgulamak istiyorum.

Eyyyy Adnan Polat , Nerdeyse 1 yıl geçti , hani 15 kişilik ekip ? Neredeler Güney Amerikada'mı ? nerdeler ?

Rijkaard gönderildi .

Hagi Geldi.

Scout istenmedi.

Stancu , Zapata alındı .

Paralar çarçur oldu .

• İşte , ekim ayında birkaç haberi sizle paylaşıcam ;

Sarı-Kırmızılılar’ın hem A Takımı’na, hem de altyapıya yeni yıldızlar kazandırmak için çalışmalarını sürdüren ekibin, son dönemde ağırlığı Güney Amerika’ya verdiği öğrenildi. Cim Bom’un devre arasında ilk hedefi olan forvet bölgesi transferi için birkaç adayın belirlendiği ve bu isimler üzerinde yoğunlaşıldığı belirtildi.

• Eveetttt , geldik aralık ayına . Transfer dönemine 1-2 hafta kala Adnan Polat konuşuyor ;

Bu ekibin kuruluşu geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Başkanlığını, eski futbolculardan Cüneyt Tanman’ın yaptığı scout ekibi, Hagi’nin verdiği liste doğrultusunda şu anda 12 oyuncuyu izliyor. Kurulan sisteme göre, her futbolcuyu üç ayrı yetkili takip ediyor. Bu ekibin oluşturucağı rapora göre, izlenen futbolculardan 3 ya da 4 tanesi ocak ayında kadroya katılacak. Sarı-Kırmızılılar’ın bir diğer önem verdiği konu da altyapıyı eski parlak günlerine döndürmek. Polat, A takım kadrosunda, Galatasaray’dan yetişen oyuncu sayısının artırılması için altyapı sisteminde de bazı köklü değişiklikler yapacak.

İzlenen futbolcular ; Stancu - Zapata - Culio -

Bravo yönetim . Bravo Sayın POLAT!

Cevap: Galatasaray Scout Ekibi !?

1-2 hafta kadar önce,Cüneyt Tanman yine bir TV programında dünyanın bir çok yerinden,özellikle Güney Amerika'dan oyuncu izlediklerini,ellerinde bir liste olduğunu ancak seçimin kulüpteki belirsizliğin hala devam etmesinin kendileri hakkında en büyük engel olduğunu söylemişti.

Şimdi bu yazı scout ekibini yermek için mi,yüceltmek için mi yazıldı bilemiyorum.Zapata belki evet,o muhtemelen Hagi'nin baskısı sonucunda geldi.Ancak Culio ve Stancu Romanya liginin en iyi 5 futbolcusundan 2'siydi aldığımızda,Stancu bize gelirken gol kralıydı.Şimdi mesela arkadaşlar diyor,Stancu'ya 5 milyon euro verilir mi,biz o parayı sokağa atsak bir farkı olmazdı diye.Haklılar.Ancak şu olay da var.Lig arası kendi ülkesinde çok iyi performans göstermiş bir oyuncuyu normal ederinin 2 katına alırsın,Stancu'da gayet öyle oldu.Normalde bu adam 2-3'den fazla etmezdi ama,sen kalkıp o ligin gol kralını almaya çalıştın,elin yandı.Bu da yönetim hatasıdır,scout ekibi hatası değil.Stancu gibi uluslararası arenada az da olsa ismini duyurmuş,ligde iyi performans gösteren bir adama scout ekibinin biz bu adamı almayalım demesi olmazdı zatne.

Kızgınlığı anlıyorum da! Bu bilmeden sallama olayını anlamıyorum.

Bir kere devre arası trasnferlerinde kurulan ekibin hiç bir etkisi ve dahli yoktur.

İkinci olarak scouting öyle bizde yazılı olduğu gibi kamuya açık olarak yapılmaz (Barcelona scoutları Gökhan ve Santos için geldi haberlerine istinaden söylüyorum,bu son gelenler kulübün kendi teknik ekibinden insanlar, onlar buraya gelinceye kadar bu iki oyuncu da scoutlar tarafından uzunca bir süredir izlenmiş ve kulübe alınabileceği yönünde rapor edilmişlerdir, kulüp teknik ekibi de oyun sistemlerine uyup uynayacağını ve scout raporlarının teyidi için gözlem için gelmişlerdir) zira menejerlerin baskısından uzak sağlıklı gözlem yapabilmek için gizli olarak çalışırlar.

Üçüncüsü ve en önemlisi Scout ekibi tarafından verilen raporların derlendiği ve sadece şifresi olanların girebildiği galatasarayscouting.com diye bir site var. Eğer şifre kırmak gibi bir yeteneğiniz var ise bu siteye girerek şuana kadar yapılan çalışmalar ve oyuncu analizlerini ekibin çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Yapılan resmi açıklamaya göre bütün dünya üzerinde Türk ve yabancı olarak yaklaşık 300'e yakın oyuncu ile ilgili raporlar mevcut bu sitede.

Scout falan hikaye.Bi kere porto gibi manchester gibi arsenal gibi klüpler bu işin kitabını yazmışlar.Öyle büyük yıldız olacak adamları bize kaptırmazlar.Anca 10 futbolcudan 1i işe yarar çıkar.

Scout falan hikaye.Bi kere porto gibi manchester gibi arsenal gibi klüpler bu işin kitabını yazmışlar.Öyle büyük yıldız olacak adamları bize kaptırmazlar.Anca 10 futbolcudan 1i işe yarar çıkar.

Onbinlerce oyuncu var dünyada.Elbet bizim de bulabileceğimiz büyük yıldız adayları olmalı.Hepsini bu 3 takım kapacak değil ya:)

işin içinde cüneyt tanman olmasa, polat taraftarı oyalamak için ayak üstü uydurdu derdim ama tanman yalan söylemez. kurulmuş ama kullanılmamıştır büyük ihtimalle. polat sevmez zaten başkasına danışmayı kafasına göre yapar transferi.

Culio, Zapata ve Stancu scout ekibinin önerisi dışında alındı. Adnan Polat sene sonunda ihaleyi Hagi'ye bırakmak için onun istediği oyuncuları almıştı. Yoksa Scout ekibinin önerisiyle Formica ve Ledesma gelecekti.

Culio, Zapata ve Stancu scout ekibinin önerisi dışında alındı. Adnan Polat sene sonunda ihaleyi Hagi'ye bırakmak için onun istediği oyuncuları almıştı. Yoksa Scout ekibinin önerisiyle Formica ve Ledesma gelecekti.

Bende böyle biliyorum. Zapata ve cetesi asla scout ekibi tarafindan önerilmedi. Sadece Hagi'nin istegi dogrultusunda alindi bunlar. Zaten Adnan bey kendisi söyledi bunu.

işin içinde cüneyt tanman olmasa, polat taraftarı oyalamak için ayak üstü uydurdu derdim ama tanman yalan söylemez. kurulmuş ama kullanılmamıştır büyük ihtimalle. polat sevmez zaten başkasına danışmayı kafasına göre yapar transferi.

Bu güne kadar hep başkasına bıraktı Polat transferi. Nasıl başkasına danışmaz. Eleştiricez diye aslı astarı olmayan şeyler yazmamak lazım.

Culio,Zapata'nın scout'la alakası yok.Hagi getirdi onları.Scout uzun sürede iş yapar..Hemen kısa vadede bir oyuncuya karar verirsek hiçbirşey olmaz..Benimde bildiğim Maçları izleyen bir ekibimiz sanırım var..Tanman ekibi daha önce peruda yapılan gençler şampiyonasınıda izlemişler..

Yabancı sınırı Scout ekibinin önünde ki en büyük engel, Scout ekibinin bulduğu en fazla 2 oyuncu alınabilir ki onlarda ilk şanslarında patlama yapamazlarsa ilerleyen zamanlarda zor şans bulurlar.

Benim önerim, scout ekibinin bulduğu isimleri alıp, Bank Asya yada Süper Lig'de ki anadolu takımlarına kiralayıp performanslarını takip etmek.

Evet Yönetime göre biz de Dünya Kupasinda oyuncu izliyorduk, Uruguay fialn

Ya yetmedi o zamanlar bizim takimda olan adamlar (Gio) iyi oynarken bile sildik kafadan. Keita yi harektet icin sattik.

Busquet gibi bir futbolcu var, Barcelona satti mi onu ? biz niye ozaman bizim takimda ki Messi yi satiyoruz ? Akill var mantik var, ama biz cidden aptalliz

adamların aldığı her oyuncuda müthiş çıkmıyor.10 oyuncu alıyorlarsa 2-3 tanesi iyi çıkıyor.ayrıca dediğine katılmıyorum büyük yıldızları bize bırakmazlar diye bir şey yok ribey'i nasıl aldığımız ortada

ne scoutu ya?maddi imkan kalmadı.taraftara yıldız alamadın mı ne yapacaksın?alın size yıldız adayı tepe tepe kullanın diyceksin.basit oyunlar bunlar.

Üst Alt