Galatasaray Şike yaptı diyenlere | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Şike yaptı diyenlere

1992-93||Galatasaray Şike Yaptı mı ?

Galatasaray+1992-1993+%255Bhorto+magiko%255D.jpg

Türk Futbolunu derinden sarsan şike skandalı hakkında blog'da yazı yazmama kararı almıştım.En azından Galatasaray başkanı Ünal Aysal'ın verdiği karara saygı duymak,nihai kararı beklemek istemiştim.Fakat son günlerde sanal ortamda bazı Fenerbahçeli dostlarımızın kendilerini aklamak adına 1992-93 sezonundaki 8-0 Galatasaray üstünlüğüyle sona eren Ankaragücü maçını göstermeleri beni bu yazıyı yazmaya sevk etti.İşte o iddia edilen sezondan göze çarpan bir kaç maç.Resimler Federasyonun sitesinden.Vicdan sizin.

Özellikle adı şaibeye karışan Ankaragücü ve şampiyonluk yolundaki rakip Beşiktaş'ın maçlarını seçtim.Yoksa daha çok gollü maçlar bulabilirsiniz o sezona ait.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Beşikaş ligin zayıf ekiplerinden Konyaspor'a gol olup yağarken...

6.jpg

Aynı Ankaragücü hemde kendi sahasında rakip Beşiktaş'tan 6 gol yerken.Fakat bu maçı kimse hatırlamaz yada hatırlamak istemez.

7.jpg

8.jpg

Ve sezonun uzun yıllar konuşulmasına sebep olacak,yıllardır hafızalardan silinmeyen o maç.Galatasaray 8-0 kazandığı Ankaragücü maçından sonra yıllarca çeşitli suçlamalarla muhattap olmak zorunda kalmıştır.Üstelik o maçta Galatasaray'ın şike yapması için hiç bi sebep yok puan tablosuna bakıldığı zaman.Galatasaray Ankaragcü'nü 1-0 dahi yense 92-93 sezonu şampiyonu olacaktı.Satın alındığı ileri sürülen kaleci Zalad ise ilk yarı sonunda yerini takım arkadaşına bırakmış ancak o da kısa sürede 3 gol yemekten kurtulamamıştır.

1.jpg

Yazı için tekpasfutbol bloguna teşekkür ederiz.Hala daha konuşuyormu bunlar?

Cevap: Galatasaray Şike yaptı diyenlere

o zamanlar ne garip bi lig varmış bizden 8 yiyen bi başkasınaa 8 atıyor sonra trabzona 5 atıyor sonra karşıyaka bunlara 5 atıyor sonra bjk 6 atıyor fatmagülü geçmiş olay :asd:

Bu maç incelendikten sonra da 8-0lık liverpol maçı incelensin bjk rekorlar kitabına girmek için şike yapmış olabilir

Galatasaray'ın sadece bu maçı incelensin, Fenerbahçe'nin son 10 yıl da ki tüm maçları incelensin razıyım.

ZALAD: Sinan Engin bana GS maçından önce geldi ve, “Eğer sen bu maçta iyi oynarsan seni Bjk'ye kaleci antrenörü olarak alacaklar.” dedi.

Kendileri dusecek ya, galatasarayimizda bizsey cikmayinca çildiriyorlar... arastirin arastirin bakalim muahahahah

CILDIRIN CILDIRIN....

Beşiktaşlıların hazımsızlığıdır bu.Dedelerinin anlattığı hikayelerle boş konuşuyorlar.Onlar 6-0 yenince bir şey yok,biz 8-0 yenince aauu

Bir de Abdullah abi'nin yazısı var.. kimileri bizim o maçta 8 tane atmamız gerektiğini ve zaladı satın alıp 8 tane attığımızı düşünüyolar da :)

zaten zalad ilk yarı 5 gol yiyip çıktı, 2. yarı kaleye arif geçti. o da 3 tane yedi. e arif neden suçlanmıyor o zaman?

e tabii arif o sene sahasında beşiktaştan 6 gol yedi ya.. suçlanmaz ;)

Şunu da söylemek lazım Bjk 6 attığında ligin sonları değildi.Ama bizden 8 yediğinde herkes ligi bitirmiş oyuncular antremanlara çıkmamış falan.

8-0 lık maçta çok kuvvetli olduğumuz doğru. Ama sezonun genelinde çok kuvvetliydik zaten. Kalli müthiş bir takım yaratmıştı. Trabzon karşısında Ali Sami Yen'de yaklaşık 60 dakika 9 kişi oynayıp son dakikada yediğimiz golle 1-1 berabere kalmıştık diye hatırlıyorum. Ayrıca Beşiktaş ile Kupa finalinde 9 kişi oynayıp 2-2 berabere kalmıştık. Fener'i Kadıköy'de 4-1 yendiğimiz sezondu aynı zamanda.

Fizik-kondüsyonumuzun bu kadar iyi olduğu bir sene hatırlamıyorum. İstanbul'da son 8 dakikasına 2-1 yenik girdiğimiz Bursa maçını 4-2 kazanmıştık. Bursa bayılmıştı maçın sonlarına doğru.

Kalli iyi çalıştırıyordu takımı, bence asıl mesele burada.

Alıntı...

gelin kuşlar size tarih öğretelim,her zaman yaptığımız gibi.o sezon ankaragücüne gelen geçen vuruyodu zaten,arada onun da vurdukları var ama..

acaba Liverpool-bjk macindadami sike varmiydi? bu macda 8-0 bitmisdiya ondan merak ediyorum.fifa ve uefa arastirsin.

Yöneticileri, teknik direktörleri tutuklanan kulüpler nedense çıkıp "BİZ TEMİZİZ" diyemiyorlar, GSyi de işin içine katmak için "onlar da kirli" diye debeleniyorlar!

Gs o sezon 1-0 bile yense şampiyon olacak, hangi takım tutar da şike yapıp 1-0 yapıp yenip şampiyon olmak yerine 8-0 yapar?

Kafaları buna bile çalışmıyor.

Gerçi onların kafaları başka şeylere çalışıyor ya:)

besiktas-liverpool-8-0.jpg

futbolunyorumu_8-00.JPG

axspo30.jpg

tshirt_liverpool_8-0.jpg

"biz temiziz" diyemeyip Gs'yi de kendi düştükleri çukura çekmek isteyenler önce bu başlıkları temizlesinler!

her 8-0 şike ise en büyük şikeci beşiktaş olması lazım:)

Üst Alt