Galatasaray Spor Kulübü Tüzüğü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Spor Kulübü Tüzüğü

Cevap: Galatasaray Spor Kulübü Tüzüğü

Koskoca Tüzük hazırlamışlar koydukları maddeye bak...

G1.3) Bu Tüzük'le sınırlandırılan veya ortadan kaldırılan haklara ilişkin eski Tüzük hükümleri 31.12.2011 tarihine kadar yürürlükte kalır,

Bu arada yeni yönetim veya Adnan Polat yönetimi yeni dönemde bu tüzüğü değiştirecek.

Yeni seçilecek Başkan ve ekibi kim olursa olsun değiştirmek zorunda zaten

Koskoca Tüzük hazırlamışlar koydukları maddeye bak...

G1.3) Bu Tüzük'le sınırlandırılan veya ortadan kaldırılan haklara ilişkin eski Tüzük hükümleri 31.12.2011 tarihine kadar yürürlükte kalır,

Bu arada yeni yönetim veya Adnan Polat yönetimi yeni dönemde bu tüzüğü değiştirecek.

GELELİM MAHKEME KARARINA..

Şimdi OLAĞANÜSTÜ KONGREYE TEDBİR KARARI diye bir karar yok..

Burada İDARİ YÖNDEN İBRANIN TEDBİR KARARI var..

Bu da şu demektir..

İdari yönden İBRA edilmediğine göre, yeni tüzük gereği, ibra edilmeyen yönetimkurulundaki bütün isimler bir seçim dönemi seçime giremiyorlardı.

ve yine İBRA edilmediği için 30 gün içinde OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI alınması gerekiyordu..

işte bu karar düşmüştür..

Yani İBRASIZLIĞA DAYANAN OLAĞANÜSTÜ SEÇİM KARARI DÜŞMÜŞTÜR. ASKIYA ALINMIŞTIR.. BU KARAR DA 3 MAYISDA GÖRÜŞÜLECEKTİR.

Beyoğlu 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin TEDBİR kararında İBRA olayının ASKIYA ALINDIĞI, İHTİYATİ TEDBİR KARARI KONULDUĞU olay ile yönetiminizin aldığı OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARININ ALAKASI yoktur..

Şimdi bu mahkeme kendi mecrasında ilerlemektedir.

bunu bir kenara bıralım. 3 Mayıs ya da daha sonrası o orada devam etsin..

Bu ayrı bir konu..

Ama burada farklı olan şu..

Mali kongreyi unutun..

Polat ve yönetimi, kendi rızası ile YÖNETİM KARARI İLE OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI almıştır..

Bunun mahkeme ile hukuk ile ne alakası var..

Yönetim karar almış, karar deftesinde yazılmış, divana verilmiş kamuoyuna duyurulmuş bir OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI var..

Bu net ve değiştirilemez.

Bu kadar basit bir olayı anlamak için hukukçu mu olmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Biraz beyin cimnastiği, biraz okuduğunu anlamak yeter sanıyorum.

Anlamamak için ise farklı hesaplar içinde olmak gerekir.

ALINTI...

olay bu beyler rahat olun seçimin olmaması gibi bir ihtimal yok...

Bu adamlar ne tüzük tanıyor, ne etik!! G.Saray menfaatlerini mahkeme kapılarında arayanlar, ömür boyu bu utançla yaşayacaklardır.

🗳️ G.Saray yönetimini derbi öncesi önemli bir sınav bekliyor. Tüzük kongresi cumartesi sabahı gerçekleşecek

✅ İdari ibrasızlığı ortadan kaldıran, yönetimlerin görev süresini 3 yıldan 2 yıla indiren maddelerin yer aldığı tüzük tadil tasarısı, üyelerin onayına sunulacak.

(Sabah)

Üst Alt