Galatasaray Tarihinde En Çok Üzüldüğünüz Maçlar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Tarihinde En Çok Üzüldüğünüz Maçlar

Cevap: Galatasaray Tarihinde En Çok Üzüldüğünüz Maçlar

Hamburg-Atl. Madrid-Karpaty Lyiv(ne koymuştu be gol atıp yemek)-Bir de şu geçen sene içerdeki Fener maçı Seyrantepe'deki ilk mağlubiyetin Fener'den gelmesi

1. 2008-2009 Sezonu Galatasaray 2 Hamburg 3

(Kadıköyde final umutlarımızı yıkan maç olduğu için. 2-0'dan 3-2'ye gelmesi çok üzücüydü. Stoper krizinin de etkisi çoktu)

2. 1998-1999 Sezonu A.Bilbao 1 Galatasaray 0

(Anamızın ak sütü gibi hak ettiğimiz grup liderliğini kaçırıp 2. olarak Şampiyonlar Ligine veda edişimiz gerçekten çok dramatikti)

3. 2001-2002 Sezonu Galatasaray 0 Barcelona 1

(Grupta son maça kadar çok iyi mücadele edip gelmiştik. Son maçta alınacak bir galibiyet çeyrek finali getirecekti ama iyi futbola rağmen olmadı)

4. 1991-1992 Sezonu Galatasaray 0 W.Bremen 0

(Kupa Galipleri Kupası Çeyrek finalinde ilk maçı 2-1 kaybetmiş ve Ali Sami Yen'de 1-0'a turu geçecektik. Son dakikada Rotariu'nun çamura saplanan topu belki de bir Avrupa Kupası daha gelmesine mani olmuştu)

5. 1994-1995 Sezonu Samsun-Antep-Antalya Serisi

(Ligde lider durumda bulunurken 10 gün içinde 3 Ali Sami Yen maçından da yenilgiyle ayrılıp Beşiktaş'a şampiyonluk hediye ettiğimiz sezon)

6. 2005-2006 Sezonu Galatasaray 3 Fenerbahçe 2

(Çok iyi oynayıp kazanmamıza rağmen ilk maçı 2-1 kaybettiğimiz için kupada turu geçen Fenerbahçe olmuştu. Futbolun melekleri yine fazlasıyla onların yanındaydı)

7. 2002-2003 Sezonu Fenerbahçe 6 Galatasaray 0

(Her ne sebep olursa olsun Galatasaray tarihinde böyle bir skor olmamalıydı. Bugün bile sancısını çekiyoruz ne yazıkki)

8. 1997-1998 Sezonu Galatasaray 0 B.Dortmund 1

(Bir önceki yılın Şampiyonlar Ligi şampiyonuna sahayı dar etmemize rağmen son dakika golüyle yenilmemiz grubun kaderini çok etkilemişti. Yıkıcı etkisi fazla oldu)

9. 2004-2005 Sezonu Kayserispor 2 Galatasaray 2

(79. dakikada 1-0 yenik duruma düştükten sonra hiç bozmadan 5 dakika içinde 2-1 öne geçip son dakika golüyle çok kritik bir maçta 2 puan bırakmak aynı zamanda 100. yıl şampiyonluğunu da Fenerbahçeye teslim etmemize neden olmuştu)

10. 2002-2003 Sezonu Galatasaray 0 Beşiktaş 1

(25 maçlık iç saha galibiyetinde dünya rekorunun kırılmasını engelleyen maç olmasının yanı sıra şampiyonluk yarışında Beşiktaşın gerisine düşüşümüz moral bozucuydu)

6. 2005-2006 Sezonu Galatasaray 3 Fenerbahçe 2

(Çok iyi oynayıp kazanmamıza rağmen ilk maçı 2-1 kaybettiğimiz için kupada turu geçen Fenerbahçe olmuştu. Futbolun melekleri yine fazlasıyla onların yanındaydı)

Bu da vardı tabi bunu unutmuşum

CL 2001-02'de Sami Yende 0-1 kaybettigimiz FC Barcelona maci. O mac belkide kirilma aniydi takimin gelecegi acisindan, kazansak yine ceyrek finaldeydik. Yanlis hatirlamiyorsam yedigimiz golde ofsaytti. :(

Al benden de o kadar ya. Tribündeydim, Luis Enrique 2 metre ofsayttan atmıştı resmen. Hatta son maçlara kadar Liverool ve Roma'nın da olduğu grubumzuda her maç berabere bitmişti diye hatırlıyorum. Barça'nın çok sayıda eksiği vardı İstanbul'a gelirken ama hakem sağolsun değerlendirememiştik. Bir de aynı grupta Sami Yen'deki 1-1'lik Roma maçında 90+3'te yediğimiz absürt gol çok koymuştu. Kaleci Kerem İnan'ın gazabına uğruyoduk o aralar.

Al benden de o kadar ya. Tribündeydim, Luis Enrique 2 metre ofsayttan atmıştı resmen. Hatta son maçlara kadar Liverool ve Roma'nın da olduğu grubumzuda her maç berabere bitmişti diye hatırlıyorum. Barça'nın çok sayıda eksiği vardı İstanbul'a gelirken ama hakem sağolsun değerlendirememiştik. Bir de aynı grupta Sami Yen'deki 1-1'lik Roma maçında 90+3'te yediğimiz absürt gol çok koymuştu. Kaleci Kerem İnan'ın gazabına uğruyoduk o aralar.

o maçtı mondi vardı. beklenmeyecek hataydı

1998 Atletico Bilbao maçı: O zamanlar gruplarda sadece birinci olanlar çeyrek finale çıkıyorlardı. Şu an yapılan ikinci tur maçları da yoktu. Atletico Bilbao son maça iddaasız çıkmıştı diye hatırlıyorum. Ama Fatih Akyel denen adam yüzünden ve kaçırdığımız pozisyonlar yüzünden o sene elenmiştik. Çok ama çok hüzünlüydü.

2002 Barcelona maçı: Çok iyi oynadığımız bir grup maçlarında son maçta yıkılmak hem de ofsayttan maçı kaybetmek çok acıydı. Eğer o gruptan çıkabilseydik en az bir yarı final bizi bekliyor olacaktı. Ama olmadı, tam bir hayal kırıklığı.

2009 Hamburg maçı: İlk maçta daha çok iyi oynamamıza rağmen gol atamamıştık. İkinci maçta işler çok iyi giderken yıkılmak inanılmaz acı vermişti. O sezon Kadıköy'e gidebilecek bir havamızda oluşmuştu. Keşke hatalar yapılmasaydı.

6-0 FB'ye yenildigimiz mactir acik ara . Bir cogumuz icin boyle oldugunu fakat dile getirmek istemedigimizi dusunuyorum . Maci su an izledigimiz de FB'den daha cok pozisyon buldugumuzu goruyorum . Fakat inanilmaz bir sansizlikti . Sansiz mac 6-0 olmaz diyenler olabilir ama gercekten basiretsizlik ve sanssizliktir o mac . Kahrolmustum . Deve kuslari gibi kafami topraga gommek istemistim umarim bir daha oyle bir sey yasamayiz ve rakibimize daha fazlasini yasatiriz .

He bir de TROMSO maci var . Lanet bir macti o da . Ordaki skor umrumda degildi camurdu burda fark atariz diyordum mactan once cok ama cok rahattim maci izlerken sinirden deli oldum tek kelimeyle kahroldum .

hamburg ve atletcio maçları...eskilerden ise real madrid maçı

Hamburg maçı beni şoka uğrattı. Çeyrek finale gidiyorduk, önümüz belki Kadıköy'dü. Talihsizlik!

İlk aklıma gelenler;

Futbol ;

Fenerbahce - Galatasaray Türkiye kupası (müthiş bir azimle üstelik dıs sahada 4-1 den 4-4 e getirdik ama penaltılarda şans bize gülmedi)

Galatasaray - Roma maçları (eğer 1 gol yemesek 2 sene üst üste şampiyonlar liginde çeyrek final yapacaktık)

Real Madrid - Galatasaray (destan yazacağımıza yürekten inanıyorduk mac cok erken koptu)

Galatasaray - A.Madrid (orta okul sınıf maclarında bile yenmeyecek bir gol yedik ve malum penaltıyla elendik)

Galatasaray - Hamburg (buna diyecek birşey bulamıyorum bir takım bu kadar talihsiz olmaz)

Galatasaray - Tromso (bildiğiniz köy takımı ama futbol işte .Topun çizgiyi gecmeye niyeti yok)

Galatasaray - Antalyaspor Türkiye kupası (2-1 öndeydik ve 1 gol turu gecmemiz için yetiyordu. Yine müthiş bir futbol ama şans her zaman olduğu gibi rakibe gülüyor ve Necati hem kendisi adına hem takımı adına mactaki ilk gol pozisyonunu Sarp'ın da yardımıyla gol yapıyor ve turu geciyor.)

Basketbol ;

Galatasaray - Telekom serisi son 2 macı (onca emeğin,kusursuz bir oyunun emek hırsızlığıyla nasıl calındığı.....)

Galatasaray - F.Ülker (34 sayı fark yediğimiz mac. normal sezon macı ama bu sporu ülkeye getirmiş bir markanın düştüğü durum.....)

Galatasaray - Fenerbahce final serisi (kızlarımızın emeğini yok etmek için sıradan bir düdük yetiyor)

Öyle çok eskilerden aklıma gelmedi ama Karparty maçında son saniye golünde donup kalmıştım uzun süre.

Hamburg maçında ilginç bir şey olmuştu, bazı meseleler yüzünden başka yerdeydim maçı izleyemiyordum. Kız arkadaşımı uyarmış, devamlı skora bak, mesaj at demiştim. Uzun süre mesaj gelmedi, sonra direk maç sonucunu attı. Tüh çevirememişiz diye üzüldüm, biz öne geçmişiz meğer ne bileyim. Sonra dedim iyi ki öndeyken haber vermedi çok kötü yıkılırdım.

Cok üzüldügüm maclar var

Galatasaray 3 Real Madrid 2 Yil 2001 di galiba, cok güzel dönmüstükt, ama elektrikler mi ne kesilmisti, ve takim tam ateslen real i söndürürken, o olay oldu, ve biz de söndük, yoksa daha fazla gol attardik gibi geliyordu, tabiki orda kaybettik.

Atletico Maci da bir ilginc di, Caner insani deli etti, ama bide hakem de... Son Yillarda, tipik yenildigimiz maclar. Iyi oynadik, ama ne hakem bizim yaninimzida oldu, hadi yanimizda olmayi bosver, bari isini yapsin, nede bi gram sansimiz oldu...

Galatasaray - Hamburg

Yenilcektik, basbaya belliydi, B Korkmaz göz göre göre lades oynadi, yine tipik sansiz goller yedik, ne oluyorsa bize oluyor, her sut sanki Zidane dan cekilmis gibi oluyor...

Galatasaray - Fenerbahce 2010

Sampionluk sansimiz var, ama ne olduysa yine böyle bir kritik macta oldu...

Herkes sucu Leo Franco ya verirken, ben bu macta en büyük sucu Mustafa Sarp a arman ediyorum. Ön Liberoluk yapacagina, Libero olmus, ve defansin arkasinda, adami tutacigi kisi Selcuk Sahin, Selcuk ama bos. Elano tam kendi adamindan kopup Selcuk un üstüne kostu, ve Selcuk dünyanin bütün zamani ondaydi, uzaktan cekti ve gol. Tabi alex atsaydi insana okadar vurmazdi, Selcuk tam bir kazma, ama okadar zaman verirsen, her profesyonel futbolcu kaleye gönderir, doksana gider mi gitmez mi, o baska bir olay. Ama yine yidigimiz bir tipik goldü.

Galatasaray - Anakaragücü (17 ekim 2010)

4te 4 yapdik, sonra karabürük te 2-1 yenildik. Ayni günde mi ne, Hoca nin babasi öldü, ama sanki bizim takim ölmüs gibi oynadik, cok utandim, o gün bu oyunculari destekledigime, saygisiz hareketlerdi ve de Hocamizin son maci oldu... Ondan Sonra zaten battikta battik.

Zaten bu mactan sonra da takimi yarim yamalak izledim, cünkü kimse keyif vermedi, ve Servet denen hayliz hala takimda... etik bulmuyorum, böyle bir oyuncumuz olduguna

gökan ünal son dakikada atmıştı kayseride oynarken.2-2 bitmişti o maçtan sonra ağladıgımı bilirim sinirden üzüntüden.ama en çok üzen hamburg maçı oldu.bi hafta kendime gelemedim.

Bir numara Ali Sami Yen'de ki Hamburg ve Atletico macları elbette.

5'lik oldugumuz Chelsea macı da baya koymustu bana. Fatih Terim'in takımın icine ettigi bir mactı:)

Birde iceride ezdikten sonra, gidip parcalarız dedigimiz 5-1'lik Bayer Leverkusen macı. Orkun'un kulakları cınlasın.

Kesinlikle, açık ara, efsane Werder Bremen maçı, koskoca İstanbul'da sadece Sami Yen'e yağan kar ve Rotariu'nun dk 90'da çamura saplanan topu,

Radyoda dinlememe rağmen, maç bitiminde sinirden hüngür hüngür ağlamıştım:(

Rotariu'nun kaleye giderken camura saplanan topu. SKK'da ikinci bir yarı finalin kapısından döndügümüz efsane mac.

Üst Alt