galatasaray tarihinin en iyi 11'i? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray tarihinin en efsanevi yabanci kalecisi hangisidir?
  • Zoran Simović (1984-90)
  • Claudio Taffarel (1998-01)
  • Faryd Mondragon (2001-07)
  • Fernando Muslera (2011-...)
  • Baska biri

Yasim itibariyle sadece gördüklerimi yazabiliyorum, biraz düsününce dogru dürüst sag/sol bek, merkez orta saha gelmemis bize son yillarda. Mustafa Sarp-Baris Özbek falan.. Rezalet.. Sabri ve Hakan Balta falan yillarca oynadi. Faydalarina göre degil kalitelerine göre dizmeye calistim daha cok.

Muslera
Eboue Song Tomas Ergün
Melo Selçuk
Keita Sneijder Hasan
Drogba

Mondragon
Mariano Ujfalusi Meira/Neill Riera
Okan Ayhan Ilic Kewell
Silivri Necati

Yedek: Ümit Karan, Arda, Lincoln, Nonda, Baros, Elano, Elmander, Amrabat, Burak, Bruma, Donk, Podolski, Nagatomo, Telles..​

kral murhan

Orkun usak
Sabri bouzid servet omer b.
Mustafa Baris
Josue
Kazim mehmet b. aydin y.

Heyt be duygulandim bak simdi

İzleyebildiklerim arasında en iyileri;

Kaleci: (Claudio Taffarel) Gerek pozisyon bilgisi, gerekse refleksleri, bunlarla birlikte soğukkanlılığı, oyunu başlatma becerisi ve tecrübesiyle izlediğim en iyi kaleci. Arsenal maçındaki meşhur kurtarışı bizim için zirvedir. Kupayı aldığımız an, o andır !

Sağ Bek: (Emmanuel Eboue) 2011-2012 sezonu ve devamında çeyrek final oynadığımız sezonun en iyilerinden biri. Bütün kanadı tek başına kullanabilmesi, tekniği ve atletik özellikleriyle izlediğim en iyi sağ bek.

Stoper: (Gheorghe Popescu) Pozisyon bilgisi, oyun zekası, topu oyuna sokma becerisiyle sadece bizim için değil Türk futbolunun gördüğü en iyi stoperlerden bir tanesi.

Stoper: (Bülent Korkmaz) Büyük kaptan, cesur yürek. Çocukluğumuzun efsanelerinden biri.
Ayrıca çok büyük bir profesyonel. Arsenal maçının uzatmalarında, çıkık omzuyla oyuna devam etmesi gerçekten de büyük bir fedakarlıktı.

Sol Bek: (Ergün Penbe) Hakan Ünsal'ı yazmayı düşünüyordum ancak Ergün'ün oyun tarzı daha çok hoşuma gidiyor. Sakinliği, top tekniği ve oyun zekasıyla sadece sol bekte de değil pek çok mevkide iyi performanslar sergilemiştir.

Ön Libero: (Felipe Melo) Galatasaray taraftarının sahada vücut bulmuş hali. Hırsı, tekniği ve sertliğiyle ligi bir dönem domine etmemizde katkı sağlamış oldukça önemli bir isim. Yerli hala doldurulamayanlardan.

Merkez Orta Saha: (Emre Belözoğlu) Karakter olarak hiç haz etmediğim biri ama yiğidi öldür, hakkını ver. Futbolculuğu tartışılmaz. Altyapımızdan çıkmış en iyi futbolculardan biri. Top tekniği, oyun zekası, pasları ve hırsıyla hala iyi işler yapmakta. Keşke Avrupa'dan döndükten sonra bizi tercih etmiş olsaydı.

Merkez Orta Saha: (Tugay Kerimoğlu) Yine altyapımızdan çıkmış bir başka isim. Hakkı yeterince teslim edilememiş, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi merkez orta saha oyuncularından biri. Oyun zekası, soğukanlılığı, yüksek top tekniği ve paslarıyla Premier Lig'de 39 yaşına kadar forma giydi.

Ofansif Orta Saha: (Gheorghe Hagi) Karpatların Maradonası, Türkiye gelmiş en iyi yabancı futbolcu, bir futbol efsanesi. Televizyondan da olsa onu canlı bir şekilde izleyebildiğim için kendimi şanslı addediyorum.

Forvet: (Hakan Şükür) Çocukluğumuzun bir başka efsanesi. Pek çok kişi onun golleriyle büyüdü. Galatasaray'ın ve Türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi forvetlerinden biri. Keşke hiç siyasete atılmasaydı da adını kirletmeseydi. Ancak yine de çoğu insanın kalbinde yer edinmeye devam ediyor.

Santrafor: (Didier Drogba) Dünya futbolu efsanesi. 1.5 sezon oynamasına rağmen yaptıklarıyla akıllarda ve kalplerde iz bıraktı. Keşke daha erken yaşta gelseydi de doya doya izleyebilseydik. Real Madrid'e dalga geçercesine attığı topuk golü unutulmaz.

Bir de bu isimlere ek olarak karakterleri ve duruşlarıyla gönüllerde yeri olan Johan Elmander, Rigobert Song, Stjepan Tomas, Faryd Mondragon, Albert Riera, Capone, Emre Aşık ve nicesi var.

Müthiş 11

Sadece Drogba'nin yerine Süper Mario Jardel yazardim.

-----------------TAFO----------------
davala-----stumpf- pope -----h.ünsal

-----------tugay----melo--------------

keita-------------hagi-----------cevad

------------------Tanju-----------------

tarihimizin en iyi forveti fetöcü hakan'dır

drogba bizde forma giymiş en üst düzey forvetti ama bizdeki kariyerlerini kıyaslarsak hakan'ın eline su dökebilecek pek oyuncu yok. metin oktay'ın rekorlarını bile kırmış birisi sonuçta.

Üst Alt