Galatasaray Tarihinin % ... sini Bu Adam Yazdı.. | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Tarihinin % ... sini Bu Adam Yazdı..

Galatasarayımızın Türkiye'nin en büyük kulübü olmasında, belki binlerce insanın emeği vardır..

Ama bazı insanlar var ki, bu takıma çok şey kattılar..

Bu başlık altında bu insanları analım istedim..

Fatih hoca ile başlamak istiyorum.

Galatasaray Tarihinin %30'unu, Fatih hoca yazdı desek yanlış olmaz sanıyorum :hat:

Ben Fatih Hoca'nın katkısını minimum %50 görüyorum. Geriye dönüp baktığımda Uefa Kupası olmayan, kulüpler sıralamasında 1. sıraya kadar çıkmamış bir Galatasaray düşünemiyorum.

%30 Derwall. 14 sene şampiyon olamamış durumdaki takımı hem şampiyon yaptı, hem de Avrupa'da gelecek başarıların temelini attı.

Kendisine ve avanesine karşı şu anki pozisyonum sabit olmakla birlikte Fatih Terim'in Galatasaray tarihi üzerindeki etkisi %50'ye yakındır. Çarpan etkisiyle düşünmek lazım sadece şampiyonlukların üçte birini aldı diye değil. Terim öncesi BJK ile aynı yarda takımdık ve kabul edelim ki Fenerbahçe 1990'lara kadar bir numaralı kulüptü Türk futbolunda. 1988'de bir kırılma var ama asıl değişim ve yükseliş 1996 ile başlar.

Kurucu Başkan Ali Sami Yen ve arkadaşları %25.

Galatasaraylılık felsefesini oturtması açısından Metin Oktay'ında camiaya katkısı muazzam. Gündüz Kılıçla M.Oktay'ı beraber anmak gerekiyor o açıdan ikisini de aynı yüzdede değerlendirmek lazım. Rakamlar değişebilir herkes için. Biz %25 diyelim. %25'i ikisine yazalım.

Taraftar 14 sene sonra şampiyon olduğumuz sezonda Derwall'in bir demecine kızıp idmana gelip onu tartaklamasına rağmen hocanın takımı terk etmemesi önemli. Zaten şampiyonluk o andan sonra geliyor. Floryaya yeşil zemin, Arkada bir sistem ve onu yönetecek bir hoca bırakması o takımında eski dönem UCL sinde başarı yakalaması tarihimiz açısından değerli. %15

Hagi ve Hakan Şükür %10. Diğer tüm efsane futbolcuların tamamı yüzde 5.

Ne kaldı? Yüzde 20. Onu da Hocama yazarım az bile ama olsun. 6 Şampiyonluk, 1 avrupa kupası(Daha önce hiç alınmamış.) ve sayısız yerel kupa... Şöyle bir baktığında müthiş bir background, Komplekssiz bakarsa herkes bunu görecektir. Bence Hocanın değeri Vefatından sonra anlaşılacak.

Son düzenleme:
Kurucu Başkan Ali Sami Yen ve arkadaşları %25.

Galatasaraylılık felsefesini oturtması açısından Metin Oktay'ında camiaya katkısı muazzam. Gündüz Kılıçla M.Oktay'ı beraber anmak gerekiyor o açıdan ikisini de aynı yüzdede değerlendirmek lazım. Rakamlar değişebilir herkes için. Biz %25 diyelim. %25'i ikisine yazalım.

Taraftar 14 sene sonra şampiyon olduğumuz sezonda Derwall'in bir demecine kızıp idmana gelip onu tartaklamasına rağmen hocanın takımı terk etmemesi önemli. Zaten şampiyonluk o andan sonra geliyor. Floryaya yeşil zemin, Arkada bir sistem ve onu yönetecek bir hoca bırakması o takımında eski dönem UCL sinde başarı yakalaması tarihimiz açısından değerli. %15

Hagi ve Hakan Şükür %10. Diğer tüm efsane futbolcuların tamamı yüzde 5.

Ne kaldı? Yüzde 20. Onu da Hocama yazarım az bile ama olsun. 6 Şampiyonluk, 1 avrupa kupası(Daha önce hiç alınmamış.) ve sayısız yerel kupa... Şöyle bir baktığında müthiş bir background, Komplekssiz bakarsa herkes bunu görecektir. Bence Hocanın değeri Vefatından sonra anlaşılacak.

Dostum klasına yakışır bir analiz olmuş :hat:

Konuyu açma amacım, Fatih hocanın yaşayan bir efsanemiz olduğunu hatırlamamız içindi.. Bazı kendini bilmezler, şenol güneş ile kıyaslıyorlar :mad:

Yüzde vermek istemiyorum ama yakın dönemden örnekler vermek gerekirse, sadece Galatasaray’ da değil Türkiye’ de bir futbol devrimi gerçekleştiren Derwall. Galatasaray’ ın şansı her zaman %51’ dir, 3 yediysek 5 atarız diyerek Galatasaray’ ın Avrupa Fatihi olması yolunda ilk taşları koyan, Okan Buruk’ u, Arif Erdem’ i bulup çıkartan Mustafa Denizli, o Okan’ lı, Suat’ lı, K. Hakan’ lı, Tugay’ lı, Hakan Şükür’ lü, Arif Erdem’ li kadroyu takım yapan Feldkamp ve o takımı bir araya getiren Alp Yalman, bu arada Derwall’ in Türkiye’ ye gelmesinde de Yalman’ ın emeği çoktur unutmayalım.

Ve tabi tarih yazan Fatih Terim.

Galatasaray’ a Galatasaray ruhunu veren adamlar Gündüz Kılıç, Metin Oktay, Turgay Şeren, Bülent Korkmaz.

Efsane Hagi tabi.

Bu adamlar unutulmaz.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
doruk sana yakışmadı bu konu ilk defa bu kadar içi boş bir konu açtığına şahit oluyorum derin keder içerisindeyim.

Üst Alt