Galatasaray, TFF'yi Göreve Çağırdı! Fenerbahçe-Rizespor İlişkisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'ın Vedat Muric'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili yaptığı açıklamaya Galatasaray cephesinden tepki geldi.

jzPa8_1564903004_8523.jpg

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'ın, "Vedat Muriç'in satışından alacağımız bedel periyodik olarak 3-4 ay içinde ödenecek. Fenerbahçe´den aldığımız sporcuları biliyorsunuz. Bir de sponsorluk sözü verdiler. Bu sponsorluğu satışın içinde mi yoksa dışında mı düşünüyoruz bilmiyorum ama bir söz aldık Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan" sözlerine tepki gösterdi.

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, bu açıklamanın ardından sosyal medyadan tepki gösterdi. Özüdoğru, "Ligde var olan mücadele eden iki takımın birinin Başkanına ait şirketler diğerine sponsor olamaz olmamalı. Eminim TFF gereğini yapacaktır" dedi.

669

galatasaray_tffyi_goreve_cagirdi_fbahce_1564903528_3758.jpg

Bu konu çok es geçildi. İllegal bir durum var mı yok mu bilmiyorum ama etik olarak sıkıntılı bir durum. Bu sponsorluk olayı ile belki de bu transferin değeri 3.5 milyon değil 6 milyon Euro olacak... Ve şahıslar kulüp için bir şekilde transfer için bütçe yaratmış olacaklar...

Geçen sene Emre Akbaba transferi için sponsor olan firma paranın bir kısmını ödemiş olsa bile ffp dahilinde para Galatasaray bütçesinden düşüldü. Ancak burada böyle bir durum söz konusu bile değil...

Bu Alişin babası, abisi reklam bütçesini Fenerbahçe'nin şikesi şaibesi için kullanmasına nasıl izin veriyor? Bukadar basit mi halka açık şirketlerin bütçesinin kamuoyu önünde çarçur edilmesi?

Üst Alt