Galatasaray Tudor'un Yerine Blanc'ı Düşünüyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray Tudor'un Yerine Blanc'ı Düşünüyor!

[h=2]Fanatik, Galatasaray yönetimi'nde Igor Tudor'un yerine düşünülen ilk ismi açıklıyor. Sarı-Kırmızılılar, son olarak Fransız devi PSG’yi çalıştıran 52 yaşındaki teknik adamla temas kurmaya hazırlanıyor. Blanc isminin öne çıkmasını sağlayan iki önemli etken var: Tecrübe ve kadroda Fransızca konuşan oyuncuların çokluğu. Başakşehir deplasmanındaki son hezimetin ardından Galatasaray’daki geleceği tartışma konusu olan Igor Tudor’un alternatifi belli oldu! Sarı-Kırmızılı yönetimin son gerçekleşen toplantısında, Laurent Blanc isminin ön plana çıktığı öğrenildi. FANATİK’in elde ettiği bilgiye göre Galatasaraylı idarecilerin, başta kulüp başkanı Dursun Özbek olmak üzere, Blanc isminin üzerinde durmasının iki önemli sebebi var. Bunlardan biri, 52 yaşındaki teknik adamın tecrübesi ve kısa sürede elde ettiği başarılar.

‘Daha iyi motive eder’

Laurent Blanc’la ilgili diğer önemli unsur da, Galatasaray kadrosunda Fransızca konuşan oyuncu sayısındaki fazlalık. Bafetimbi Gomis, Younes Belhanda, Badou Ndiaye, Sofiane Feghouli, Jason Denayer ve Muslera’nın yedeği olarak transfer edilen 35 yaşındaki kaleci Carrasso, ana dil olarak Fransızcayı kullanıyor. Yöneticiler arasında Blanc’ın bu oyuncularla daha rahat anlaşıp onları daha iyi motive edebileceği görüşü hakim.

Milli takımla son 8

Fransız teknik adam, başarılarla dolu futbolculuk kariyerine, teknik adam olarak da aynı şekilde devam etti. İlk olarak 2007’den 2010’a kadar Bordeaux’yu çalıştıran Blanc, mütevazı kadrosuyla lig şampiyonluğu, lig kupası ve 2 de Fransa Süper Kupası kazanarak müthiş bir başarıya imza attı. 2010 ve 2012 yılları arasında Fransa Milli Takımı’nın başına geçen Blanc, EURO 2012’de ülkesinin İspanya’ya çeyrek finalde elenmesiyle beraber görevinden ayrıldı ve 2013-2014 sezonuyla birlikte PSG’nin teknik direktörlüğüne getirildi. 38 yaşına kadar oynadı

Yeni takımında kupalara ambargo koyan Blanc, Fransız devine 3 lig şampiyonluğu, 3 lig kupası, 2 Fransa Kupası, 2 de Fransa Süper Kupası zaferi yaşattı. 2016 yazında görevinden ayrılan Blanc, o günden beri boşta. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin, önümüzdeki günlerde Fransız hocayla ilk teması kurmaya hazırlandığı öğrenildi. Blanc, oyunculuk döneminde de 38 yaşına kadar stoper olarak devam etmiş, Montpellier, Napoli, Nimes, St.Etienne, Auxerre, Barcelona, Marsilya, İnter ve Manchester United formaları giymişti.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor’a, başkan Dursun Özbek tarafından verilen kredinin sadece 1 puanlık olduğu ortaya çıktı! Yeni hoca arayışları için kolları sıvayan Sarı-Kırmızılılar’da, cumartesi günü oynanacak Aytemiz Alanyaspor maçında yaşanması muhtemel bir puan kaybında, Hırvat hocayla yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Tudor'un kredisi limitli!

Bu durum, 39 yaşındaki çalıştırıcının üzerinde büyük bir baskı yaratmış durumda. Aslan bu mücadeleyi kayıpsız atlatsa bile, bir sonraki Beşiktaş deplasmanının kaybedilmesi halinde yine Tudor’un ipinin çekileceği belirtiliyor.

fanatik özel
5226837.jpg
[/h]

napoli , barcelona , united , marsilya , inter

milli takimi soylemiyorum bile , dunya kupasi ve avrupa sampiyonasi sampiyonluklari

Tudorun su an iyi bir teknik adam olmadigi asikar. Belki ileride olur. 39 yasinda daha. Iyi bir secici. Iyi kondusyoner. Ama henuz o kadar.

Ancak isini onun kadar bile yapamayan dursun var baskanlik koltugunda.

Hani Tudor gitsin ok. Ama uzun vadeli td ye gerek yok simdi. Iyi teknik adam yeni baskanla gelsin. Haaa bi 3 yil daha bu herif baskan olursa biz onumuzdeki 3 yil daha kazara bir derbi galibiyeti gorursek o da TK da olur sadece. Sampiyonluk hasreti de 7 yila cikar !

Olaganustu kongreyi mayistaki secim icin vaad konusmasina cevirecegine eminim ozbek in

yarim kalan isleri bitirmek icin destek isteyecektir , bildiginiz gibi 4-5 aydir divan kurulu vs ye gitmeyi biraktim , bilmiyorum icerideki durumlari ama ciddi bir aday da yok karsisinda , olsa simdiye kadar kendini belli ederdi

palavra haber! takımda italyan futbolcu fazla olsa italyan alman futbolcu çok olsa alman t.direktör yazacaklar.klasik fanatik balon haber merkezi haberi!

Yabancı olsun da ne olursa olsun zihniyeti bu adamı da beğenir şaşırmam

Fransa'yı rezil etti,bu herif yüzünden çoğu futbolcu affını istedi milli takımdan.Milli takımda sağ kanatta Debuchy'i oynatmıştı iyi hatırlıyorum

En büyük başarısı Bordeaux'u şampiyon yapması.Psg ile yaşadığı şampiyonluklar ne kadar değerli tartışılır

Yabancı olsun da ne olursa olsun zihniyeti bu adamı da beğenir şaşırmam

Fransa'yı rezil etti,bu herif yüzünden çoğu futbolcu affını istedi milli takımdan.Milli takımda sağ kanatta Debuchy'i oynatmıştı iyi hatırlıyorum

En büyük başarısı Bordeaux'u şampiyon yapması.Psg ile yaşadığı şampiyonluklar ne kadar değerli tartışılır
Aydın Terim mi Tudor mu?

Aydın Terim mi Tudor mu?

Aslında Tudor'un devam etmesinden yanayım ama madem bir T.D lük değişiklik şart koşuluyor o isim ne olursa olsun Terim olmalı.Başkası büyük risk

+ olarak

[FONT=&quot]Mehmet Demirkol: Laurent Blanc gelirse, Arda kesin gelir. Zaten bence öyle... Burada değişik değişik durumlar var
[/FONT]

[FONT=&quot]
DPTifztXUAEhGa9.jpg

[/FONT]

Aslında Tudor'un devam etmesinden yanayım ama madem bir T.D lük değişiklik şart koşuluyor o isim ne olursa olsun Terim olmalı.Başkası büyük risk

+ olarak

Mehmet Demirkol: Laurent Blanc gelirse, Arda kesin gelir. Zaten bence öyle... Burada değişik değişik durumlar var

DPTifztXUAEhGa9.jpg

Ben de öyle düşünüyorum .Açıkçası uzun vadeli başarılı bir kulüp olacaksak Tudor'un hatalarını düzeltip agresif futbol anlayışını devam ettirmesinden yanayım.Ama Beşiktaş maçından sonra eğer hala abzürd kadro ve formasyon değişikliklerinde inat ettiğini görürsek Terim getirilip florya kendisine tahsis edilmeli.

Transfer konusundaki sistematik yaklaşımı bozmamalıyız , bu daha da mühim bence.

Basımızda demokles'in kılıcı gibi UEFA Financial Fairplay kriterleri varken boyle isimli bir adamı getiremeyiz diye dusunuyorum.

Tudor ile devam yada yurt içinden ucuza calışacak bir adam olabilir..

Üst Alt