Galatasaray ve Ali Sami Yen Stadı için söylenmiş ünlü sözler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray ve Ali Sami Yen Stadı için söylenmiş ünlü sözler

'Galatasaray Türkiye''dir'

Adnan Polat/Galatasaray Eski Başkanı

'Galatasaray hiç bir Türk takımına bezemez'

Paulo Maldini/Eski Milan Kaptanı

"Kimse bana, burda 25 bin kisinin olduğuna inandıramaz"

Paulo Maldini/Eski Milan Kaptanı

'Bence Galatasaraylılık din gibi, mezhep gibi yerleşmiş, köklü bir inançtır. Galatasaray'ı işte bunun için tercih eder ve Galatasaraylılığımla her zaman gurur duyarım.'

Metin Oktay/Taçsız Kral

'Üçüncü dünya ülkelerini temsil eden yegane başarılı takım olduğu için konserlerimde Galatasaray forması giydim. Dünyada kültüre önem veren tek spor kulübü. Böyle bir kulübün formasını şerefle giyiyorum.'

Manu Chao/Fransız müzisyen

'Ben Galatasaray'ım Mustafa Sandal ise Fenerbahçe'

Tarkan/Türk pop müziği sanatçısı

'Cehennemde çıplak ayakla gezilmez'

ilk yarıyı 2-0 önde kapatıp maçı 3-2 kaybeden Real Madrid için İspanyol gazetesi Marca'nın kullandığı manşet

Cevap: Galatasaray ve Ali Sami Yen Stadı için söylenmiş ünlüz sözler

'

'Ben Galatasaray'ım Mustafa Sandal ise Fenerbahçe'

Tarkan/Türk pop müziği sanatçısı

'Cehennemde çıplak ayakla gezilmez'

ilk yarıyı 2-0 önde kapatıp maçı 3-2 kaybeden Real Madrid için İspanyol gazetesi Marca'nın kullandığı manşet

Bu ikisi çok sağlam. Teşekkürler.

Ryan Giggs

"Two hours before kick-off, we went out to have a look at the pitch and the stadium was packed! The chanting was brilliant. One side starts, then the other, then quiet, then all of them chanting. The players really enjoyed it. Before it was good, after it wasn't!"

BBC - Phil Minshull: Goodbye to Hell

Çevirisi alıntı :

Asla Galatasaray’ınki gibi bir deneyim yaşamadım. Santradan 2 saat önce zemine bakmak için sahaya çıktık ve stat tamamen doluydu. Tezahürat muhteşemdi; bir taraf başlıyor, sonra diğeri, sonra sessizlik, sonra da hepsi birden bağırıyor. İlk başlarda güzeldi, ama sonra hiç de öyle değildi.

Sir Alex ve Adnan Polat'in sözlerini hicbir zaman unutmam :)

'Üçüncü dünya ülkelerini temsil eden yegane başarılı takım olduğu için konserlerimde Galatasaray forması giydim. Dünyada kültüre önem veren tek spor kulübü. Böyle bir kulübün formasını şerefle giyiyorum.'

Manu Chao/Fransız müzisyen

Manu+Chao.jpg

Her ne kadar son 10 yıllık süreçte kötü dönemler geçirsek de, çok büyük Avrupa devleri ayakları titreyerek girdi Ali Sami Yen'e, onlara bu korkuyu yaşatabilen tek futbol kulübüyüz belki de, işte bu öyle bir büyüklükki, 10 yıldır adımız duyulmasa bile "Turkish giant" denildiğinde akla ilk Galatasaray gelir.

Hala haberlerinde Turkish Giant Galatasaray diye bahsediyorlar. Büyüklük budur işte.

Cevap: Galatasaray ve Ali Sami Yen Stadı için söylenmiş ünlü sözler

Kezman "Biz zaten o stadtan galip çıkabileceğimize inanmıyorduk."

Maldini:"Kimse bana burda 25 bin kişinin olduğuna inandıramaz"

P.Nouma:"Bana hep Ali Sami Yen'den bahsettiler"

HAGİ:"Bu seyirci ölüyü diriltir''

TF1 Fransiz Tv:" Paris Ali Sami Yen cehenneminden nasıl cıkacak"

Corriara Della Sport: "Milan, Dikkat Et Orası Hala Cehennem'

Davids : (Juve macından sonra) :"Bizde böyle taraftar olsa hiçbir takım karşımızda duramaz"

Leeds'li Futbolcular : "Hello hell,We're Leeds United"

Berliner Morgenpost : "Futbolun sadece futbol olmadigini Ali Sami Yen Stadinda anladim"

Collina :"bu cehennemi çok seviyorum"

Almanlar: Hexenkessel(Cadikazani) ,

Höhle des Löwen(Aslanin Magrasi)

Tuttosport:"Yine Cehenneme Gidiyoruz"

La Gezetta:"Şeytanın Evi"

İngilizler Sami Yen'i unutamıyor

İngilizlerin Ali Sami Yen korkusu bitmek bilmiyor. Spor tarihinin önemli taraftar katkılarını değerlendiren İngiliz Guardian Gazetesi, Ali Sami Yen'deki taraftar etkisinin birçok Avrupa devini alt ettiğini yazdı.

Guardian'dan Benjie Goodhart'ın yaptığı değerlendirmede Ali Sami Yen'in muhteşem bir atmosfere sahip olduğu vurgulanırken, tüm Avrupa'nın 25 bin kişilik stadı 'cehennem' adıyla tanıdığı ve dünya devlerinin bu statta büyük çöküşler yaşadığı belirtildi. Türk taraftarının da futbol dünyasında eşsiz olduğunun belirtildiği yazıda futbol dünyasının diğer unutulmaz katkısının da 1995'teki Cristal Palace-ManU maçında olduğunu ifade edildi.

Goodhart yazısında şöyle dedi: "Futbol taraftarındaki coşkunun hiçbir bir spor dalında olmadığı kabul edilirse Türk taraftarı da futbol taraftarları arasında eşsizdir. Şampiyonlar Ligi'nde İstanbul'a kağıt üzerinde favori olarak giden takımların üstünlükleri taraftarın yarattığı ambiansla çok küçük kalır. Meşalelerin yakıldığı ve fişeklerin gürültüyle müthiş bir kombinasyon yarattığı Galatasaray'ın Ali Sami Yen Stadı 'cehennem' olarak kabul edilir. Basının 'Nefretin kazanı' olarak nitelendirdiği stat Real Madrid, Barcelona, Milan ve Manchester United gibi dünyanın en önemli küluplerinin çöküşünü görmüştür."

Zaten çok büyük bir takımız .Ama yine de cesaretlenmek isteyen Rıza kardeşimin yazdıklarını okusun :tiphat:

"Galatasaray'ın adının olduğu her yerde umut vardır"

Jupp Derwall

Zaten çok büyük bir takımız .Ama yine de cesaretlenmek isteyen Rıza kardeşimin yazdıklarını okusun :tiphat:

Bu konuda haklısın. ''Zaten büyük takımız'' dedirttiler bize maalesef.

Son 10 yılda 3 lig şampiyonluğu yaşadık ve kendimizi oldukça başarısız sayıyoruz

Bunun yanında ezik Fenerbahçeliler 4 şampiyonluk kazandı (2011 i sayanın aklına edeyim) ve kendilerini çok başarılı zannediyorlar.

Bundan şu anlaşılıyor. Galatasaray Avrupa'da başarılı olmak zorunda

Arkadaşlar yabancı web sitelerinde bir staddaki taraftar, atmosfer, ses gibi örnekleri vermek istedikleri zaman "like ASY" yazarlar ;)

'Kendi stadımızda oynadığmız maçta tribünlerde 80 bin kişi vardı, 60 bini Galatasaraylıydı'

Dede/Borussia Dortmund'lu oyuncu

Üst Alt