galatasaray.jpg

Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetim kadrosu çalışmalara başladı. Öncelikli hedef oyuncuların maaşlarını yatırmak.

İşte Galatasaray’ın hedefleri:

1- Ocak ayı sonunda ‘financial fair play’ için oyunculardan borçsuzluk belgesi alınacak. Bu sebepten dolayı oyunculara toplam 8 milyon euro ödeme yapılacak. Ayrıca mayısta şampiyonluğun öneminin farkında olan yönetim, oyuncuların huzurlu ve kendilerini futbola vermelerini istiyor.

2- Şubat ayında Avrupa Kupalarına katılım ve ‘financial fair play’ için Uefa ile görüşme var. Ve transfer için de bu görüşme içinde devlet kurumlarına vergi ve sgk borcu olmamalı. 2 sezondur avrupadan yoksun kalan Galatasaray kulübün geleneği ve olası maddi gelirler için avrupa kupalarına katılmak zorunda. Bu sebepten dolayı ve transfer yapabilmek için vergi borcunu ödeyecekler. Kulübün toplam 11 milyon tl, Sportif AŞ’nin ise 19 milyon tl vergi ve sgk borcu var.

3- 31 ocak’ta transfer dönemi bitiyor. Öncelik Stoke City’ye transfer olacak olan Badou Ndiaye’nin yerini doldurmak, sonra da takımın en büyük eksiği olan sol bek mevkisine transfer yapmak. Transfer döneminin bitmesine 5 gün kalması nedeniyle çalışmalar hızlandırıldı. Tuttosport’un Spinazzola Juventus’a dönüyor haberi Asamoah için Galatasaray’ı umutlandırdı. Asamoah için fırsatlar son ana kadar kovalanacak.

Gamaspor
 
Üst Alt