Galatasaray'a 500 Milyon Dolarlık Dev Teklif! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a 500 Milyon Dolarlık Dev Teklif!

Oncelikle klubun satilmasindan ne anladigimizi konusmamiz lazim , satis nedir mesela ? Hisse devri mi ? Dernek alinip satilabilir bir sey degil , o ne olacak ?

Yani bir fikir uzerinde tartisirken ,bilgisizce "satin klubu gitsin" demekten otesini bilmek lazim ki bos muhabbet donmesin .

Oncelikle klubun satilmasindan ne anladigimizi konusmamiz lazim , satis nedir mesela ? Hisse devri mi ? Dernek alinip satilabilir bir sey degil , o ne olacak ?

Yani bir fikir uzerinde tartisirken ,bilgisizce "satin klubu gitsin" demekten otesini bilmek lazim ki bos muhabbet donmesin .

Dün buna benzer bir soruyu sordum. Neyi kime satıyoruz? Hisselerin satışı üzerinden güzel bir cevap gelmişti. Ayrıntılı bilgi sahibi olmadığım için beni tatmin eden bir cevaptı.

Sorum ve cevabı:

Mustafa Sevim Nickli Üyeden Alıntı
Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Bu 500 Milyon lira nereye girecek? Kim kazanacak bu parayı? Galatasaray'ın sahibi yok ki! Kulübün kasasına girecekse adamlar verdikleri parayı yönetecekler; bir nevi kendilerinin olacak?

Bu konuları ayrıntılı bilen biri varsa ve açıklarsa çok sevinirim.

cevap Tuna Köse
Verdikleri parayla sportif a.s.nin buyuk hissedarlarindan birisi olacaklar.
Yonetime adamlarini sokacaklar buyuk ihtimal cok saglam bir sportif direktor getirirler transferi levent gibi andaval herifler cikip ben kefilim aldim dedikleri anda cinde restaurantlarda levent parcalari satilir falan filan.

Dursun gibi parazitler olmaz en azindan. Yilda 20milyin euro harcayip 5.olduk nolcek ya demezler. Cinlide olsa bir is ahlaklari bir planlari vardir. 500 milyon dolar verdigi takimin basarili olmasini isterler en azindan her sene s.ligi demek kulup para kazanmasi demek. Bu da alacak adamin para kazanmasi demek. Borcu olmayan takim oldugu icin gelirler oldygu gibi kasaya gorecek demek ve yilda 30milyon euro borc odemek yerine bu parayi cinli kardeslerimize vermek demek. Daha cok kazanmak icin yayin hakkini cine avrupaya pazarlamalari demek. Sezon oncesi kampini cinde gecirip ekstra gelir elde etmek demek. Daha cok gelir kapisinin acilmasi gibi etkenleri var.

Yani kazan-kazan. Ha gerek var mi bana gore yok ayni parayi kulubu 100bin parlak beyinli insan uye yaparak kaldirirsin. 90 bin ekstra uye yaparsin 15000×90000= 1.3milyar lira yapar.

Uzerine 100000×250= Her sene 25 milyon aidat geliri demek. Buyuk tesislrr kurarsin oteli indirimli kullandirirsin adayi guzel kar getirecek bir duzene getirirsin derken. Her sene kafadan 40-50 milyon liralik gelir uretmek demek oluyor.

Tuzugede gelen yonetim kar ettirmek zorunda ettigi zarari karsilar yazip keskin maddeler ile surekli basarili bir takim yaratmasini saglarsin. Al sana mis gibi yonetim ve para.

Bu GS nin kurtulus recetesi nedir gibi bir soruya verilmis olan fena degil denebilecek bir cevap olabilir , ama satis ozelinde surekli bir basliklar aciliyor , yukaridaki yazida soru net , GS nin sahibi kim ?

Ama hamasi laflarla "GS taraftarindir" , "GS tum GS lilerindir" , "GS halkindir ,Turkiyenindir" , ya da "GS genel kurulundur , kongredir" verilen cevaplarin bir karsiligi yok

Dernek su an sirketin uzerinde karar yetkisine sahip . Oncelikle bu iki yapi tamamen bagimsizlasabilecek mi ? Konu aslinda burada dugumleniyor. Sportif AS nin yonetim kurulunun olusturulmasinda GS derneginin tartismasiz bir dominasyonu var bugunku kosullarda , o yuzden aslinda sportif AS nin aldigi kararlari dernegin yonetim kurulu aliyor

Bu degisirse ciddi bir degisiklikten bahsedebiliriz

112 yıldır liselilerin divan kurulunun genel kurulunun elinde de ne oluyor ?

Satın gitsin artık şu klübü ki bu liselilerden bunaklardan biatçılardan kurtulmuş olalım üstüne birde borçlardan kurtulmuş oluruz

Şimdi Florya+Riva gitti dimi ee elde ne kaldı hiçbirşey borç duruyor mu katlarca artmış şekilde duruyor bir Allahın kuluda Genel Kurulda Dursun denen herifin karşısına geçipte elde avuçta ne varsa sattın şimdi ne yapacan diye sormadı ...

Yani demek istediğim bu gibi biatçılarla kendini düşünen yaşlılarla bu klüp şimdi düzlüğe çıksa bile 2-3 yıl sonra bir daha batırırlar Galatasaray'ın bu halde olması Bruma-Sneijder-Drogba-Amrabat gibi transferler yüzünden olmadı %99 yöneticiler genel-divan kurulu üyeleri yüzünden biatçılar yüzünden ses çıkarmayan taraftar yüzünden bu halde ...

Yenilikci olmak lazim oyle sonsuza dek ayni kalamaz logolar bu zaten sacma olur, zaten son 100 yilda kac defa degisti ufak tefek degisiklikler olabilir cok buyuk degisikler de olabilir bu yasadigimiz zamana da bagli. Hep boyle kalacagini dusunemeyiz.

Oturmayan bir şeyler varmış demek ki o zamanlar.Bu konu özelinde katılmıyorum.Juve'nin eski logosu mu yeni logosu mu sence?

bu dursun haini nasil gündem degistirmek istiyo ama yemezler isterse bill gates almak istesin sen gideceksin dursun haini sen basarisisin sen gelmis gecmis en kötü baskansin

Oturmayan bir şeyler varmış demek ki o zamanlar.Bu konu özelinde katılmıyorum.Juve'nin eski logosu mu yeni logosu mu sence?
Sportif acidan eski markalasma acisindan yeni logosu.
Tipki su alttaki nike logosunda oldugu gibi.
c0f4cc0b4cf8010c5f2553ad5943aff4.jpg

Üst Alt