Galatasaray'a 500 Milyon Dolarlık Dev Teklif! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a 500 Milyon Dolarlık Dev Teklif!

galatasaray_sk4_yildiz_by_adonis90-d8ur7pk.jpg

Dursun Özbek, daha önce Çinlilerin Galatasaray'a talip olduğunu açıklamıştı. Bu konuyla ilgili bir detay bugün ortaya çıktı. Yine Hürriyet Gazetesi'nin Spor Müdürü Mehmet Arslan, sarı kırmızılı takımın başkanı Özbek'in bu açıklamalarıyla ilgili bir detay ile ilgili köşe yazısı yazdı.

İşte Galatasaray için Çinlilerin verdiği teklifle ilgili detayı paylaşan Mehmet Arslan'ın o yazısı:

Başkan Özbek’in “Çinliler G.Saray’ı almak üzere gayri resmi bir teklif yaptı ama ben kabul etmedim” açıklamasının perde arkasında çarpıcı bilgiler var: 1- Teklif aracı vasıtasıyla geldi. 2- İçerdiği rakam 500 milyon dolar. 3- Hisselerin bir kısmına talipler. 4- Yönetimde söz sahibi olmak istiyorlar.

Türkiye’de kulüplerin yapısı pek çok Avrupa ülkesinden farklı. Camialara ait kulüplerin yakın gelecekte “Sahipli” bir sisteme geçip geçmeyecekleri de hep tartışılır. Tıpkı İngiltere ve İtalya’da olduğu gibi. Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın, Beşiktaş’ın sahibi bir şirket ya da şahıs olabilir mi?

Bu sisteme geçilirse temel soru şu:

Büyük kulüpler ne kadara satılır? Camialar buna nasıl tepki verir?

Elbette siz soruları istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz de. Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Spor’da, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in özel bir röportajı yer aldı. Özbek, Çinlilerin, Galatasaray’ı satın almak istediğini ancak kendisinin bu teklife hayır dediğini açıkladı. Ama bunun dışında ser verip sır vermedi? Teklif nasıl ve kimler tarafından getirildi? Ve daha da önemlisi ne kadar teklif edildi? Özbek bu konuda suskun kalmayı tercih etti. Ama detaylı bir araştırmayla bu sorulara kısmen de olsa bir yanıt bulabildim.

Önce ilk sorudan başlayalım. Teklif bir Türk vatandaşı aracılığıyla Galatasaray’a iletilmiş. İsmi bende saklı. Ama kaynağım açıklanmasını istemediği için bu ismi vermem doğru olmaz.

İkinci sorunun yanıtına gelince. Bu konuda net bir rakama ulaştım. 500 milyon dolar... Ama bu 500 milyon dolarlık teklifin karşılığına, tam olarak ne anlama geldiği bilgisine şu an için ulaşamadım. Öyle ya, G.Saray Spor Kulübü’nün neredeyse bu kadar borcu var.

O borçlar ne olacak?

Galatasaray, Çinliler’e satılacaksa, kuşkusuz 500 milyon dolardan çok daha fazla eder. O zaman geriye bir seçenek kalıyor. Çinliler hisselerin ancak bir kısmını alacaklar.
Ama yönetme yetkisine de sahip olacaklar. 500 milyon dolarlık teklif ancak bu bakış açısıyla mantıklı hale gelebilir.

Tribun Dergi

PORTAL HABERİ

500 milyon verdiler ama BEN KABUL ETMEDİM n demek lan. Sanki kabul etsen olacak. 3-5 liraya kefil oldun diye klubün sahibi mi sanıyorsun kendini karaktersiz tursun.

Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Bu 500 Milyon lira nereye girecek? Kim kazanacak bu parayı? Galatasaray'ın sahibi yok ki! Kulübün kasasına girecekse adamlar verdikleri parayı yönetecekler; bir nevi kendilerinin olacak?

Bu konuları ayrıntılı bilen biri varsa ve açıklarsa çok sevinirim.

300-500 neyse satılsın.Her sene fosillerin cebine belli bir miktar komisyon giriyor zaten.Kim alır para nereye gider pek umrumda değil.En azından adam gibi transferler ve adam gibi futbol izleriz.

Geciniz, dursunun kabul etmeme gibi bir yetkisi yok. Böyle bir teklif geldiginde bildigim kadari ile Genel Kurulu bilgilendirmesi gerekiyor. Bir tek Genel Kurul böyle seylere karar verebilir.

Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Bu 500 Milyon lira nereye girecek? Kim kazanacak bu parayı? Galatasaray'ın sahibi yok ki! Kulübün kasasına girecekse adamlar verdikleri parayı yönetecekler; bir nevi kendilerinin olacak?

Bu konuları ayrıntılı bilen biri varsa ve açıklarsa çok sevinirim.
Verdikleri parayla sportif a.s.nin buyuk hissedarlarindan birisi olacaklar.
Yonetime adamlarini sokacaklar buyuk ihtimal cok saglam bir sportif direktor getirirler transferi levent gibi andaval herifler cikip ben kefilim aldim dedikleri anda cinde restaurantlarda levent parcalari satilir falan filan.

Dursun gibi parazitler olmaz en azindan. Yilda 20milyin euro harcayip 5.olduk nolcek ya demezler. Cinlide olsa bir is ahlaklari bir planlari vardir. 500 milyon dolar verdigi takimin basarili olmasini isterler en azindan her sene s.ligi demek kulup para kazanmasi demek. Bu da alacak adamin para kazanmasi demek. Borcu olmayan takim oldugu icin gelirler oldygu gibi kasaya gorecek demek ve yilda 30milyon euro borc odemek yerine bu parayi cinli kardeslerimize vermek demek. Daha cok kazanmak icin yayin hakkini cine avrupaya pazarlamalari demek. Sezon oncesi kampini cinde gecirip ekstra gelir elde etmek demek. Daha cok gelir kapisinin acilmasi gibi etkenleri var.

Yani kazan-kazan. Ha gerek var mi bana gore yok ayni parayi kulubu 100bin parlak beyinli insan uye yaparak kaldirirsin. 90 bin ekstra uye yaparsin 15000×90000= 1.3milyar lira yapar.

Uzerine 100000×250= Her sene 25 milyon aidat geliri demek. Buyuk tesislrr kurarsin oteli indirimli kullandirirsin adayi guzel kar getirecek bir duzene getirirsin derken. Her sene kafadan 40-50 milyon liralik gelir uretmek demek oluyor.

Tuzugede gelen yonetim kar ettirmek zorunda ettigi zarari karsilar yazip keskin maddeler ile surekli basarili bir takim yaratmasini saglarsin. Al sana mis gibi yonetim ve para.

Yonetime adamlarini sokacaklar buyuk ihtimal cok saglam bir sportif direktor getirirler transferi levent gibi andaval herifler cikip ben kefilim aldim dedikleri anda cinde restaurantlarda levent parcalari satilir falan filan.

Dursun gibi parazitler olmaz en azindan. Yilda 20milyin euro harcayip 5.olduk nolcek ya demezler. Cinlide olsa bir is ahlaklari bir planlari vardir. 500 milyon dolar verdigi takimin basarili olmasini isterler en azindan her sene s.ligi demek kulup para kazanmasi demek. Bu da alacak adamin para kazanmasi demek. Borcu olmayan takim oldugu icin gelirler oldygu gibi kasaya gorecek demek ve yilda 30milyon euro borc odemek yerine bu parayi cinli kardeslerimize vermek demek. Daha cok kazanmak icin yayin hakkini cine avrupaya pazarlamalari demek. Sezon oncesi kampini cinde gecirip ekstra gelir elde etmek demek. Daha cok gelir kapisinin acilmasi gibi etkenleri var.

Yani kazan-kazan. Ha gerek var mi bana gore yok ayni parayi kulubu 100bin parlak beyinli insan uye yaparak kaldirirsin. 90 bin ekstra uye yaparsin 15000×90000= 1.3milyar lira yapar.

Uzerine 100000×250= Her sene 25 milyon aidat geliri demek. Buyuk tesislrr kurarsin oteli indirimli kullandirirsin adayi guzel kar getirecek bir duzene getirirsin derken. Her sene kafadan 40-50 milyon liralik gelir uretmek demek oluyor.

Tuzugede gelen yonetim kar ettirmek zorunda ettigi zarari karsilar yazip keskin maddeler ile surekli basarili bir takim yaratmasini saglarsin. Al sana mis gibi yonetim ve para.

Anladım. Galatasaray'ımıza şirket gözüyle hiçbir zaman bakmadım. A.Ş olduğu gözümden kaçtı. Cevap için teşekkür ederim.

İşte bahsettiğin şu nokta işin en önemli noktası ama bunu ne yapacak birisi var yapmaya kalksa bile engel olan çok.O yüzden bu kısım hayalden öteye geçmiyor.

Rivadan gelen para anca borcu kapatmaya yetecek bu yüzden gelecek başkanlar da dursun gibi Linnes, g.rodriguez seviyesinde adamları takıma dolduracak.

Ben Takımda genç yetenekli futbolcular görmek istiyorum.
Ben Avrupa'da şampiyonlar liginde savaşan bir Galatasaray istiyorum.

Neye malolursa olsun. Galatasaray liseye ve dedelere ait değildir.

Rivadan gelen para anca borcu kapatmaya yetecek bu yüzden gelecek başkanlar da dursun gibi Linnes, g.rodriguez seviyesinde adamları takıma dolduracak.

Ben Takımda genç yetenekli futbolcular görmek istiyorum.
Ben Avrupa'da şampiyonlar liginde savaşan bir Galatasaray istiyorum.

Neye malolursa olsun. Galatasaray liseye ve dedelere ait değildir.
Hayır yetmeyecek. Adamlar son senede 290 Milyon TL rekor borç yaptı.

Riva dan para gelene kadar borcu katlayacaklar. Yine mal gibi ortada kalacağız.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Hayır yetmeyecek. Adamlar son senede 290 Milyon TL rekor borç yaptı.

Riva dan para gelene kadar borcu katlayacaklar. Yine mal gibi ortada kalacağız.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Galatasaray'ı toparlayıp yönetebilecek borçsuz bir sekilde iyi bir kadro kurabilecek bir üst akıl yok şu an haklısın.
Bende borçları sıfırlayabileceklerini düşünmüyordum zaten.
Belkide iyisi böyle olur Çine ve veya Katar a satılırsa en azından adam akıllı transferler görürüz.

Üst Alt