galatasaray'a faydalı olabilecek bazı genç futbolcular | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'a faydalı olabilecek bazı genç futbolcular

Galatasaray'a yakışacak ve takıma faydalı olabilecek bazı genç yetenekleri araştırdım ve izledim..İzlenimlerim şöyle..

1-Cezar Aspilicueta

Osasuna forması giyiyor.89 doğumlu çok yetenekli bir sağbek gerçekten.İspanya milli takımı için bile alternatif olarak zaman zaman düşünülebilen bir isim.18 yaşından beri Osasuna'da özellikle bu sene gösterdiği performans çok iyiydi.Ayrıca zaman zaman sağ açıktada görev yapabiliyor.Biraz defansif yönü zayıf ama müthiş bir hücum bek.Defansif yönünü geliştirirse yeni bir Sergio Ramos olur.O potansiyel var kendisinde.

2-Edgar Barreto

Barreto'yu Hollanda liginde oynadığından beri takip ediyorum.Gerçekten oyunun iki yönünü de kusursuz oynayan bir oyuncu.Yaşı 26 genç sayılmaz.Ama kendisini özellikle yazmak istedim.Grella'larla ilgileneceğimize bu adamı çok makul bir fiyata alabiliriz.Paraguaylı kendisi.Bu Dünya Kupası'nda da dikkatle seyredeceğim kendisini.İtalya ligine pek uyum sağlayamadı ama Türkiye'de süper işler yapar.Sol kanatta da oynayabiliyor,ve sol kanadı iyi kullanıyor.Frikikleri de çok iyi keşke gelse gerçekten komple bir adam.

3-Sotiris Ninis

Önerilerim arasında belki de transferi en zor gözüken isim.Yine de şunu söyleyebilirim.Türkiye için Arda Turan neyse Yunanistan için Ninis odur.Bence Yunanistan'dan çıkan gelmiş geçmiş en büyük oyuncu olabilir.Transferi zor gözüküyor bonservisi tuzlu.Ama Pana Servet'le takas yada Elano'yla takas karşılığında bir güzellik yapabilir.90 doğumlu kendisi.Bu sene iyi maçlar çıkardı özellikle benim de seyrettiğim bu sene Avrupa Ligi maçında Roma-Panathinaikos maçında takımına 1 penaltı kazandırdı ve 1 asist,1 de gol atarak müthiş bir maç çıkardı.3.goldeki asist özellikle şahaneydi.İsterseniz izleyebilirsiniz youtube'dan aratıp..Arda'nın süratli hali.Keita'nın satılmasını istemem ama illa Keita'yı satacaksak Ninis onun yerini doldurabilecek nadir adamlardan.Hem yaşı da çok genç..

4-Marko Arnautovic

Bu transfer döneminde Bremen'e transfer oldu.Çok yetenekli bir isim kesinlikle.89 doğumlu..

Bir türlü kendisinden beklenen patlamayı yapamadı.Twente,İnter ve şimdi de Bremen son durağı olacak genç yıldızın.Ben Bremen'de patlayacağını düşünüyorum.Oldu ki orada da patlamadı.Kapalım derim.Boyu da 1.89 uzun sayılabilir.Zlatan İbrahimovic'e benzetilen bir oyun stili var.Top ayağına çok yakışıyor gerçekten,top ayağına yapışıyor hatta.Hareketleri falan bana Cristiano Ronaldo'yu andırıyor.Tekniği de mükemmel.Avusturya'dan çıkan nadir yeteneklerden.Yasin Pehlivan,Veli Kavlak,Arnautovic bu 3'ü mükemmel olur bizim takıma Avusturya'dan.

5-Deniz Naki

Forvet mevkine yerli bir forvet arayanlara işte uygun çözüm.Sercan'a 10 isteyen Bursa,Pektemek'e 4-5 isteyen G.Birliği'ne inat.Sercan ve Pektemek'ten bir eksiği olmadığına inandığım bir isim Deniz Naki.Bir ara Beşiktaş'a transferi gündeme gelmişti.Ama anlaşma sağlanamamıştı.Leverkusen alt yapısından yetişen bir oyuncu.Alman milli takımını seçen bir isim maalesef.Bence 2.Mesut Özil bile olabilir.Gayet teknik ve çok süratli.Kendisinin kürt olduğu için milli takımımızı seçmediğine dair yalanlar ortaya atılmıştır.Gelirse Galatasaray için mükemmel bir yerli forvet alternatifi olur.Kendisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için şu videoyu izleyebilirsiniz :

YouTube - Deniz Naki (U-19 Euro 08)

6-Sezer Öztürk

Yine yerli bir isim ile karşınızdayım.Tabii ki Sezer'in transferi zor gözüküyor Adnan Sezgin sağolsun.Ancak gelmeyecek bir isim değil keşke gelseydi gerçekten.Mükemmel bir alternatif olurdu.85 doğumlu 24-25 yaşlarında artık genç denilemez kendisine ama gerçekten patlamaya açık bir oyuncu.Eskişehirspor'da bu sezon mükemmel maçlar çıkardı.A milli takımın ABD kampına Hiddink tarafından çağrılan isimlerden biri oldu bunun sonucu.Keşke Hiddink şans verseydi de biraz da milli formayla seyredebilseydik Sezer Öztürk'ü.2 sene önce kendisine 3-5 gömlek fazla olmasına rağmen Bank Asya'da müthiş maçlar çıkarmıştı.Ve Manisaspor'un TSL'ye çıkmasında şüphesiz en büyük pay sahibiydi.Hatta canlı olarak seyrettiğim Karşıyaka maçında attığı golü hala unutamıyorum.Uzaktan toplara çok sert ve etkili vuran bir isim.Frikikleri de iyi.Gelirse uzaktan müthiş goller seyrettir bize Aslantepe'de.İnsanüstü vuruyor toplara.Çok iyi top yapan bir oyuncu ve kanatta da oynama özelliği var sürati de iyi.Sezer'e çok yakışırdı bizim formamız..Bu transferin az da olsa olma olasılığı var..Benim hala umudum var,ah Adnan Sezgin ah..

7-Aykut Demir

Ve şimdilik son olarak yine yerli bir futbolcu önerim olacak.Hollanda'da yetişmiş olan bir isim Aykut Demir Hollanda'da NAC Breda,Excelsior'da forma giyen bir oyuncu.Hollanda'da yetişmesi Rijkaard ve Neeskens reisler açısından ciddi bir avantajdır.Bu sene aslında beklediğim altında bir performans gösterdi Gençlerbirliği'nde,ama yine de iyi oynadığı maçlar da oldu tabii ki.Ama 2010-2011 sezonu Aykut'un iyice parlayacağı sezon olabilir diye düşünüyorum.88 doğumlu kendisi.Ben kendisini Arsenal'de oynayan Thomas Vermaelen'e benzetiyorum.İkisi de Hollanda'dan geldiler.İkisi de hem solbek hem stoper oynayabilen oyuncular.Hatta Aykut zaman zaman Ümit milli takımda sağbekte bile oynuyor.Yani defansın her yerinde oynayabilen bir adam diyebiliriz.Boylarına baktım ve aynı ikisi de 1.80 boyunda.2-3 yıl sonra bu Aykut bugünkü Vermaelen gibi olabilir o kadar da iddaalıyım bu konuda.Kötü yönleri de var aşırı agresif olması mesela,zaman zaman dengesiz hareketleri olabiliyor.Eğer sinirine hakim olursa bu çocuğu iyi bir gelecek bekliyor.

Şimdilik 7 futbolcu önerisiyle karşınızda oldum,ama araştırmalar ve yeni futbolcu önerileriyle bu konuda tekrar karşınızda olacağım..

Cevap: Mert Erak'tan Galatasaray'a faydalı olacak bazı genç futbolcular..

Hiç biri gelmez , hiç biriyle temas kurulmaz. Gelsede hiç biri iş yapmaz.Belki Ninis işe yarayabilir ama oda dediğim gibi olmaz.

Ama emeğine saygı duyarım

Cevap: Galatasaray'a faydalı olabilecek bazı genç futbolcular...

8-Yassine Chikhaoui

İşte Tunus'tan bir genç yetenek bu sefer.86 doğumlu,Zürih formasını giyiyor.Dribblingleri,tekniği gerçekten üst seviyede.Tunus'lu olmasına rağmen "Yeni Zidane" olarak lanse edilmekte kendisi.Yumuşak bilekleri var gerçekten çok yetenekli bir isim.Türkiye liginin tozunu atar,attırır.Orta sahanın her bölgesinde ve forvette görev yapabiliyor.Hava toplarında da etkili bir isim ve oldukça kuvvetli.Her 2 ayağına da hakim sol ve sağ ayağını da çok iyi kullanıyor.Fiziği ideal bir pivot santraforu andırsa da çok değişik özellikleri olan bir adam.

Alıcılarınızın ayarlarıyla oynamayınız otorite konuşuyor.. Belki ninis işe yarayabilir dedi adam ya :) ama bende saygı duyarım üstteki kişiye..

Biraz sert , umursamaz bir ifade olmuş tamam :)

Ama üstte yazdığım cümlenin önemli noktaları , Hiç biri gelmez ve hiç biriyle temas kurulmaz bölümüdür .

Gelmeyecek , bırak gelmeyi temas kurulmayacak adamları yararlılığını tartışmakta biraz saçma olur bence.

Ha bu transferler seni Football Manager'de 5 yıl taşır orası ayrı ;) :)

Okan Salmaz

Okan Yıldız

Ersan Gülüm

Burak Çalık

Bu Azpilicueta Fm 2009'da kendi keşfimdir. Yani programsız felan. O günden beri 2009 ve 2010 mutlaka alırım oynatmasam bile. :D Birkaç kez Barca, Real maçında felan izlemişliğim var. Bu yılda milli takıma seçildi.

aykut demir isabetli olur,sol bekte oynadığı bi kaç maçta dikkatimi çekti,defansın da her bölgesinde oynuyor bildiğim kadarıyla

Deniz Naki için bölücülük yanlısı olduğu şeklinde şeyler duymuştum ben de bu yüzde Alman Milli Takımını seçtiği de söyleniyor bir kaç maçını izlemişliğim var gerçekten iyi de değil çok iyi bir potansiyeli var..

Biraz sert , umursamaz bir ifade olmuş tamam :)

Ama üstte yazdığım cümlenin önemli noktaları , Hiç biri gelmez ve hiç biriyle temas kurulmaz bölümüdür .

Gelmeyecek , bırak gelmeyi temas kurulmayacak adamları yararlılığını tartışmakta biraz saçma olur bence.

Ha bu transferler seni Football Manager'de 5 yıl taşır orası ayrı ;) :)

Şu FM kompleksinden kurtulun. FM oynamayanın futbol bilgisine saygım yok bu arada benimde :)

Bana 1 tane oyuncu gösterin FM de yıldızlaşacak olarak gösterilip vasat kalan...

Genç değil ama Salcido, Çağlardan daha fazla maliyeti olmadığına eminim ve en az 2-3 sene sol kanadımızı götürebilirdi :(

Sağ açıkta Keita'yı unutturucak tek adam var ''Georginio Wijnaldum''

aykut demir iyi bir futbolcu hakan balta'yı stopere kaydırıp çağlar'a solbekte görev verirsek, aykut da iyi bir alternatif olarak elimizde bulunur.

Bu devirde teknik direktörler bile sistemlerini FM'de denerken siz hala neyi tartışıyorsunuz ki? FM insanın futbol ve taktik bilgisini katlar.Bu kadar basit.

6-Sezer Öztürk

Yine yerli bir isim ile karşınızdayım.Tabii ki Sezer'in transferi zor gözüküyor Adnan Sezgin sağolsun.Ancak gelmeyecek bir isim değil keşke gelseydi gerçekten.Mükemmel bir alternatif olurdu.85 doğumlu 24-25 yaşlarında artık genç denilemez kendisine ama gerçekten patlamaya açık bir oyuncu.Eskişehirspor'da bu sezon mükemmel maçlar çıkardı.A milli takımın ABD kampına Hiddink tarafından çağrılan isimlerden biri oldu bunun sonucu.Keşke Hiddink şans verseydi de biraz da milli formayla seyredebilseydik Sezer Öztürk'ü.2 sene önce kendisine 3-5 gömlek fazla olmasına rağmen Bank Asya'da müthiş maçlar çıkarmıştı.Ve Manisaspor'un TSL'ye çıkmasında şüphesiz en büyük pay sahibiydi.Hatta canlı olarak seyrettiğim Karşıyaka maçında attığı golü hala unutamıyorum.Uzaktan toplara çok sert ve etkili vuran bir isim.Frikikleri de iyi.Gelirse uzaktan müthiş goller seyrettir bize Aslantepe'de.İnsanüstü vuruyor toplara.Çok iyi top yapan bir oyuncu ve kanatta da oynama özelliği var sürati de iyi.Sezer'e çok yakışırdı bizim formamız..Bu transferin az da olsa olma olasılığı var..Benim hala umudum var,ah Adnan Sezgin ah..

Geçen senen bu çocugu alsaydın hersey farklı olurdu

Üst Alt