Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor mu gerekli? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor mu gerekli?

Hedefimiz UEFA Avrupa ligini kazanmak ise bu iş Baros,Nonda ve Sabri ile olmaz başlığı altında anlatmaya çalışmıştım bunu ama insanlar Barosu ve Nondayı beğenmediğimi düşünmüştü(özellikle Barosu) İnanılmaz tepkiler almıştım gözlerime inanamadım hakaretlere kadar gitti bu elbette bende o sinirle ters cevaplar verdim kırdıklarım varsa özürdilerim

Neyse konuya gelirsek oynadığımız sistem 4-3-3 eğer tek forvet oynayacaksanız forvetiniz top tutacak Barosta bu özellik var mı? Hayır süratli olacak araya kaçacak Barosun en önemli özelliği, Bitirici olacak Barosun o konuda eksikleri var ama çok kötü olduğuda söylenemez

Yani sizin Milan Baros dediğiniz adamla oynamanız için klasık 4-4-2 oynamanız gerekli Hayır 4-3-3 oynamak istiyorsanız size bir merkez forvet gerekli ki Barcelona bunu farketti Eto´oyu gönderip İbrahimovici aldı

Benim görüşüm bu Sizin görüşlerinizi merak ediyorum bu konuda

Ama beni kırmadan saygı çerçevesinde görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim

Saygılarımla Okan DAMGACI

Cevap: Galatasaraya Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor gerek

Barcelona Eto'o'yu merkez forvet için değil kan değişikliği ve Eto'o'nun takım içi huzuru bozmaması için gönderdi.Çünkü Eto'o hem sırtı dönük hem de yüzü dönük oynayabiliyor.(İbrahimoviç gibi)Ama Baros konusuna gelince ne yazık ki haklısın.Ne kadar çok sevsemde Baros bizim sistemimizin oyuncusu değil.Bizim hem sırtı dönük hem yüzü dönük oynayan forvet almamız imkansız olduğu için Nonda gibi sırtı dönük oynayan ama daha hızlı olan bir forvet(Dzeko,Semih) almalıyız.

Cevap: Galatasaraya Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor gerek

Guzel bir oneri fakat ****m dusunceme gore bu bolge transferın dusunulecegı son bolgedır.Niye derseniz gercekten ortasaha ve defans hattında sorunlarımız var.Sizin onerınız ıcın ıse bence Baros yerine cok daha yararlı olabılır elmander.Dribling gucu de Baros'tan assa kalır bı oyuncu degil.190 cıvarı boyu olmasına ragmen.Sayet Bolton bırakırsa ıyı bır secenek.

Anlamadığım şey madem Baros denilen adam 4-4-2 için uygun, geçen sene Lincoln'ün önünde 15 golle devreyi nasıl bitirdi ?

Ya da "Hedefimiz UEFA Avrupa ligini kazanmak ise bu iş Baros,Nonda ve Sabri ile olmaz" konusundaki eleştirinizden varsayarak, Pana maçından sonra Baros'tan özür dileyip, tekrar aynı konulara yönelmeniz çelişki değil mi ?

Ayrıca takımda ilk takviye edilmesi gereken yer savunmadır.

Bu öneri gerçekleşebilecek bir transfer.Alırsak şahane olur. Ama ben Baros ve Nonda'nın hala yetersiz olduğu kanaatinde olmayarak bu görüşün arkasındayım. Baros ve Nonda çok iyi forvetler şu an için yeterlilerde fakat eğer Nonda gönderilecekse Elmander ilk düşünülecek isim olmalı.

Anlamadığım şey madem Baros denilen adam 4-4-2 için uygun, geçen sene Lincoln'ün önünde 15 golle devreyi nasıl bitirdi ?

Ya da "Hedefimiz UEFA Avrupa ligini kazanmak ise bu iş Baros,Nonda ve Sabri ile olmaz" konusundaki eleştirinizden varsayarak, Pana maçından sonra Baros'tan özür dileyip, tekrar aynı konulara yönelmeniz çelişki değil mi ?

Barosu eleştirseydim mesela Baros top tutamıyor deseydim Okan DAMGACI yine ortalığı karıştırıyor olurdu

Ha hiçbirşey yazmasaydın derseniz haklısınız ama maç heyecanı ile birşeyler yazmak istiyor insan

Ayrıca geçen sene Lincoln 2. forvet gibi oynadı

Dediklerine bir nebze katılıyorum.İlk takviye gereken yer -müzmin sakatları gönderdikten sonra- defansdır.Baros'la öyle yada böyle bu sezonu bitirebiliriz.Ancak şunuda unutmamak lazım.Takımımız geçen sene rakibi yarı sahasına hapsedip,baskı kuran değil.İyi,etkili,hızlı ayağa paslarla,en kısa sürede rakip kaleye gitmeye çalışan bir ekipti.Keza Pana maçındada buna benzer bir oyun oynamıştık.Ama kesinlikle bir hücum futbolunda Baros'u tam bir santrafor olarak göremeyiz.

Cevap: Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor gere

4-3-3'ün en önünde oynayan santrafor merkez değil, tavşan santrafor denilen Saviola gibi süratli oyuncular olmalı, Baros da bu kategoriye dahil.. İleride top tutmak gibi amacı yok ki bu sistemin, merkez santraforu napacağız? Top mu şişireceğiz ona?

Dediklerine bir nebze katılıyorum.İlk takviye gereken yer -müzmin sakatları gönderdikten sonra- defansdır.Baros'la öyle yada böyle bu sezonu bitirebiliriz.Ancak şunuda unutmamak lazım.Takımımız geçen sene rakibi yarı sahasına hapsedip,baskı kuran değil.İyi,etkili,hızlı ayağa paslarla,en kısa sürede rakip kaleye gitmeye çalışan bir ekipti.Keza Pana maçındada buna benzer bir oyun oynamıştık.Ama kesinlikle bir hücum futbolunda Baros'u tam bir santrafor olarak göremeyiz.

Baros ileri uçta pek yeterli olmayabilir ama bu sorunun Elmander ile çözüleceğinide sanmıyorum. Keza geçtiğimiz senelerde basında adı geçen bir oyuncuydu Elmander. O zamanlar alınmasını istesemde şimdi pek uygun görmüyorum. Alacaksak daha kaliteli, daha bitirici bir forvet almalıyız. Yani dünya üzerinde bir ismi olan, ne genç nede ileri yaşta değilde Türkiye'ye futbol oynamak için gelecek bir forvet almalıyız. Ama şuan dediğiniz gibi böyle bir şey söz konusu değil.

Cevap: Galatasaray'a Milan Baros gibi sprinter bir forvet değil merkez santrafor gere

4-3-3'ün en önünde oynayan santrafor merkez değil, tavşan santrafor denilen Saviola gibi süratli oyuncular olmalı, Baros da bu kategoriye dahil.. İleride top tutmak gibi amacı yok ki bu sistemin, merkez santraforu napacağız? Top mu şişireceğiz ona?

Baros top önüne atıldığında etkili bir futbolcu.Biz zaten rakip stoperleri ceza sahasında kadar götürüyoruz.Bu durumda savunmanın arkasına top atma gibi bir durumumuz olmuyor.Ayrıca ileride top tutan,iyi pas dağıtabilen forvetle 1. ve 2.bölgede iyi yapabildiğimiz pas trafiğini 3.bölgeyede yayabiliriz.Merkez için illa top şişirmeye gerek yok.Baros'a pas atıldığında rakip stoper rahatlıkla topu çalabiliyor.Bu yüzden pas trafiği kesiliyor.Ama Nonda gibi bir futbolcuyla iyi bir pas organizsayonu yapabiliyoruz.(yediğimiz gole kadar Eskişehir maçında baya iyi paslaşıyorduk.Arda biraz daha takım oyunu oynasaydı çok üretken ve bol gollü bir maç olabilirdi bizim için)

135 maçta 102 gol Eto'nun barça macerası.Eto nun gönderilme sebebi takım içindeki Eto'nun açtığı sorunlar.

Elmander'e gelince çok üst düzey bir forvet değil eminim Baros'a yapılan eleştirilerin 2 katı Elmander'e yapılır.

Önce Defans ve Ortasaha transferine ihtiyaç varken Baros gibi bir forveti kesip yerine aynı kalitede bir forvet almak nerden baksan 10 15 milyon euro, onun için bu iş bize kar getirmez .Baros iyidir.

Ben Obafemi Martins derim, dünyanin en hizli hücum oyuncularindan biri ve yasida genc.

Daha defansta eksiklerimiz varken forve çok lüks olur kaldıki Baros bu boru değil adamın itibarı var yaşı genç sayılır..

Birkaç sene öncesine kadar şl finalinde oynamış adam..

Okan kardeş kusura bakma Barca, Eto'o ve İbra yorumların biraz fantezi olmuş. Barca geçen sene Eto'o ile ne varsa sildi süpürdü. ' Ortalığı sildik süpürdük ama hala merkez santraforumuz yok şu Eto'o'yu gönderelim İbo'yu alalım' dediklerini hiç sanmıyorum. Eto'o Barca için zaten problemli bir oyuncuydu geçen senede kerhen oynadı. Sorun Eto'o'nun futbol karakterinde değil kişiliğindeydi.

Şu 4-3-3 mevzuusu ne zaman açılsa Barca gündeme geliyor. Bence bir takımın bu sistemde oynayabilmesi için merkez santrafora değil, koşan, pres yapan, adam kovalayan bir santrafor tipine ihtiyaç var. 3'lü orta saha ile oynayabilmen için eksilen orta sahadaki adamın boşluğunu doldurabilmek adına ileri 3'lünün çok daha hareketli, topu ve adamı kovalaması gerekir kanımca. Barca'da İbra bu tarz bir oyuncu değil kabul. Ama Barca'nın bu sistemi uygulayabilmek için en büyük artısı son derece yüksek pas yüzdeleri ile dikine oynayabilen, adam kovalayan, orta sahadaki eksik oyuncuyu üst düzey top teknikleri ve futbol zekaları ile kapatan meşhur xavi - iniesta ikilisinin olmasıdır. Bunlara sorunsuz bir Keita'da eşlik edince takım İbra lüksünü kaldırabilir.

Şayet 4-3-3 oynamaya çalışacaksak - ki bu kadro yapısı ile bunu başarabileceğimizi sanmıyorum - orta alanda ayhan - elano ve arkalarında Tobi'yi konuşlandırmak gerekir. Bu üçlü ne kadar formda ve zinde olurlarsa olsun ileri de yer alacak Arda - Baros - Keita üçlüsü bugüne kadar olduğu gibi rakip kovalamaz, rahatsız etmez ve sadece ayaklarına top geldiğinde hareketlenecek olurlarsa bu sistem yürümez. Bu yüzden aynı isimlerin yer aldığı 4-2-3-1 sistemi bize daha uygun gibi geliyor. Tabiki Tobi ve Ayhan'ın oyunun iki yönünü de sorunsuz bir şekilde oynayabilecek form ve kondisyona sahip olacakları varsayımı altında

Eto ibrahimovten daha yararlı olur barca forvetine ama onlar etoyu sevmedikleri için yolladılar.

Bana kalırsa ibrahimoviç barca sistemine uygun değil henry varken.

Okan kardeş kusura bakma Barca, Eto'o ve İbra yorumların biraz fantezi olmuş. Barca geçen sene Eto'o ile ne varsa sildi süpürdü. ' Ortalığı sildik süpürdük ama hala merkez santraforumuz yok şu Eto'o'yu gönderelim İbo'yu alalım' dediklerini hiç sanmıyorum. Eto'o Barca için zaten problemli bir oyuncuydu geçen senede kerhen oynadı. Sorun Eto'o'nun futbol karakterinde değil kişiliğindeydi.

İbrahimovicin yanında Eto´o sütten çıkmış ak kaşığı gibi kalır ibrahimovici çok takip eden biri olarak size sadece bukadarını söyleyebilirim İbra Eto´odan çok daha sorunlu bir oyuncudur

Şu 4-3-3 mevzuusu ne zaman açılsa Barca gündeme geliyor. Bence bir takımın bu sistemde oynayabilmesi için merkez santrafora değil, koşan, pres yapan, adam kovalayan bir santrafor tipine ihtiyaç var. 3'lü orta saha ile oynayabilmen için eksilen orta sahadaki adamın boşluğunu doldurabilmek adına ileri 3'lünün çok daha hareketli, topu ve adamı kovalaması gerekir kanımca. Barca'da İbra bu tarz bir oyuncu değil kabul. Ama Barca'nın bu sistemi uygulayabilmek için en büyük artısı son derece yüksek pas yüzdeleri ile dikine oynayabilen, adam kovalayan, orta sahadaki eksik oyuncuyu üst düzey top teknikleri ve futbol zekaları ile kapatan meşhur xavi - iniesta ikilisinin olmasıdır. Bunlara sorunsuz bir Keita'da eşlik edince takım İbra lüksünü kaldırabilir.

Şayet 4-3-3 oynamaya çalışacaksak - ki bu kadro yapısı ile bunu başarabileceğimizi sanmıyorum - orta alanda ayhan - elano ve arkalarında Tobi'yi konuşlandırmak gerekir. Bu üçlü ne kadar formda ve zinde olurlarsa olsun ileri de yer alacak Arda - Baros - Keita üçlüsü bugüne kadar olduğu gibi rakip kovalamaz, rahatsız etmez ve sadece ayaklarına top geldiğinde hareketlenecek olurlarsa bu sistem yürümez. Bu yüzden aynı isimlerin yer aldığı 4-2-3-1 sistemi bize daha uygun gibi geliyor. Tabiki Tobi ve Ayhan'ın oyunun iki yönünü de sorunsuz bir şekilde oynayabilecek form ve kondisyona sahip olacakları varsayımı altında

Tek forvet oynayacak adamın top tutma özelliği olmalı

Topu zaten kale önüne kadar götürüyoruz pas trafiğini kesmemesi için sırtı dönük oynayacak adam lazım

İbrahimovicin yanında Eto´o sütten çıkmış ak kaşığı gibi kalır ibrahimovici çok takip eden biri olarak size sadece bukadarını söyleyebilirim İbra Eto´odan çok daha sorunlu bir oyuncudur

Tek forvet oynayacak adam top tutma özelliği olmalı

Topu zaten kale önüne kadar götürüyoruz pas trafiğini kesmemesi için sırtı dönük oynayacak adam lazım

Nondayla baros karışımı istiyosun o kadar adama vericek paramız yok..Elmander dediğin adam 9 mn sterline gitti..

forvetten ziyade defans ve bilhassa ortasahaya ihtiyacımız var...

Carew i alsak ve Baros sol acika ceksek de olur

ve bitane kaliteli ön libero

Baros - Carew - Keita

----Arda----Elano----

Üst Alt