Galatasaray'a UEFA fırsatı doğdu mu? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a UEFA fırsatı doğdu mu?

Arkadaslar Fenerbahce, Eskisehir ve Trabzonspor'un ligden dusurulmesi veya puanlarinin silinmesi halinde bizim avrupa'ya gitme ihtimalimiz var midir?

Bunlari tartisalim..

Cevap: Galatasaray'a UEFA firsati dogdu mu?

Dün dinledim bir kanalda.

Fenerbahçenin direk katılma hakkı Trabzona veriliyor.

Trabzon şike dahilinde bulunursa hak Bursa'ya geçiyor.

Bursanın UEFA hakkı Eskişehire geçiyor.

Eskişehir şike dahilinde bulunursa hak Beşiktaşa geçiyor.

Beşiktaş Türkiye Kupası Şamp olduğu için ve zaten katıldığı için hak BİZE geçiyor :)

Biraz karışık ama; Fenerbahçe, Trabzon ve Eskişehir'e bağlı herşey.

Dün dinledim bir kanalda.

Fenerbahçenin direk katılma hakkı Trabzona veriliyor.

Trabzon şike dahilinde bulunursa hak Bursa'ya geçiyor.

Bursanın UEFA hakkı Eskişehire geçiyor.

Eskişehir şike dahilinde bulunursa hak Beşiktaşa geçiyor.

Beşiktaş Türkiye Kupası Şamp olduğu için ve zaten katıldığı için hak BİZE geçiyor :)

Biraz karışık ama; Fenerbahçe, Trabzon ve Eskişehir'e bağlı herşey.

Istanbulspor final oynadi? Onlar'a gecmiyor mu hak bjk'den..

Arti kayseri cuvala mi girdi?

Sıralama şu şekilde olabilir

1. Bursa

2. Antep

3. Galatasaray

Fener-Eskişehir-Kayseri ligden düşerse, Trabzon'da Avrupa'dan İhraç yerse biz gideriz ama böyle birşey olmaz.

Bu konuyu kapatalım bence çok sacma hesaplar cıkacak gibi duruyor. Güldürmeye gerek yok kendimize . Neremizle ne avrupası hakettik gecen sene Allah aşkına.

fener ve es es düstü sayalim.

besiktas 4. oluyor, yani uefaya gidiyor.

ama besiktasin zaten kupasi var, yani bu yuzden gidecekti.

ne olacak?

5. olan kayseri mi gidecek

yoksa ibb mi gidecek?

ibb sanmiyorum, cunku adamlarin birsürü macini saydilar, sike yapildi diye.

kayserininde 1 maci vardi.

bilemiyorum.

Federasyon sampiyonlar ligine bizi gondersin, bakin gorun drogba yarim saat icinde Istanbul'a nasil geliyor :)

Ben bir Galatasaraylı olarak bu şekilde UEFA Kupasına kalmayı kabul etmem.... Üst sıralardaki bir çok takım şike yapmış olabilir ama biz bu sezon öyle bir futbol oynadık ki hiç bir şeyi haketmedik..

Futbolun güzelliklerinden yanayım..Hatta haklı bir penaltı olsa dahi bu şekilde atılan gole fazla sevinemiyorum.. Penaltıdan atılan goller bana zevk vermiyor.

Geçen sene Türkiye Ligi'den bir sürü takım Avrupa Kupalarında oynadı. Birçoğumuz gittiğimize pişman olduk. Sıradan bir takıma elendik. Diğer türk kulüpleri de bizden farksız değildi. . 1 sezon Türkiye Liginden Avrupa Kupalarına takım gitmezse hiç bir şey kaybetmeyiz.

Benim için bu aşamada önemli olan şike yapan kulüplerin en ağır şekilde cezalandırılması. Bu olaylara artık dur denmesi gerekiyor.

Yahu ne seklinden bahsediyorsunuz arkadaslar?

Ustunuzdeki onca takim sike yapip dolayli yollardan sizin uzerinize cikmissa ve adalet yerini bulduktan sonra sizin siralamadaki yeriniz avrupaya gitmenizi sagliyorsa gerisi trastir beyler. Super oynayip kaybettigimiz mac olmuyor mu? berbat oynayip kazandigimiz mac gormediniz mi siz? ben hic gocunmam arkadas.. Gobek bile atarim.. Cunku Avrupa benim serefli takimima ana sutu gibi helal...

Avrupa'ya bu şekilde gitmek bize yakışmaz.

sonucta sadece Galatasarayi düsünerek degil, Türk futbolunu düsünerekde karar/kararlar alabilirler.

türk takimlar gecen sene inanilmaz az puan topladi Türkiye, hemen hemen hicbirsey toplamadi zaten.

bu sene yine ayni sey olursa, bunu temizlemek icin en az 5-6 sene lazim.

seneye sampiyonlar ligine gidecek 2 takimda ön eleme maci oynamak zorunda kalir.

demek istedigim sirf bu yüzden bile bizi gönderebilirler, cünkü uefada gruplardan cikmasi en azindan garanti olur, bir kayseri, bir ibb ama ön elemelerde elenir büyük ihtimalle.

Üst Alt