Galatasaray'a Yakışan Kadro ve Teknik Heyet | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a Yakışan Kadro ve Teknik Heyet

Galatasaray Futbol Takımı tarihinin en saçma yönetim kurulunun elinde gün be gün sıradanlaşırken, bugün Anadolu'dan aldığı ve milyonlar döktüğü vasat futbolcuları elinden çıkarmak adına, yeni vasatları takas ile kadroya katmak gibi çağdışı bir vizyona teslim olmuştur.

Galatasaray büyüklüğünden nasibini almamış kişilerin elinde oyuncağa dönen, teknik direktörlük lisansının olması dışında profesyonel seviyede yarışmacı hiç bir takım da görev dahi almamış bir hoca ile sezon planlaması yapmak durumunda kalan, en son iyi futbolunu 3 sene önce oynamış sönük yıldızların cirit attığı, önüne gelen futbolcunun kapris yaptığı saçma bir düzende başarı kovalıyoruz bugün.

Şahsi kanaatim bu yönetim gitmedikçe asla bizden bir yol olmaz olsa da ser de olan Galatasaray'lılık beni umutlu olmaya zorluyor. Bu sebeple nacizane yapılanma planımı sizler ile paylaşma gereği duydum.

TAKIMDA Kİ EKSİKLİKLER ÜZERİNE

1. Serdar Aziz'in bu yatırım maliyeti ile kadroya katıldığı düşünülürse yanına onu tamamlayacak bir stoper bulmamız şart duruyor.
  2. Sağ bek için en az Eboue kalitesinde ismi tartışılmayacak bir adam lazım. Ne Linnes, ne Cavanda ne de Sabri ile orası yürümüyor.
  3. Orta sahaya Selçuk Inan yerine bir 8 numara gerekiyor. Alınacak isim mutlaka pas ve oyun bilgisi olan bir isim olmalı.
  4. Yasin Öztekin denen kımıl zararlısı yerine bir sağ açık şart. Zira Bruma sadece sol da verimli oluyor.
  5. Forvete top saklayan, tekniği de kötü olmayan gerçek bir golcü şart.
  6. Sol bek için Carole'den daha iyisi bulunursa alınmalı.

EK: Sneijder'in kontratından çıkabilirsek 2. forvet alınmalı. Bu isimde daha hareketli ve teknik (Arif Erdem stili) biri olmalı.
TRANSFER ÖNERİLERİ

STOPER:

46478-1473152310.jpg

İSİM: Ragnar Sigurdsson
UYRUK: İzlanda
D.T: 19/06/1986

Sert havadan oldukça etkili, disiplini ve kademe bilgisi yüksek bir stoper. Çok seri olmasa da oyun içinde varlığını hissettiren bir oyuncu ve üstün alan bilgisi ile bunu kompanse edebiliyor.

SAĞ BEK

20007-1454413148.jpg

İSİM: Pablo Zabaleta
UYRUK: Arjantin
D.T: 16/01/1985

Defansif açıdan çok iyi bir bektir. Pek beğeneni olmaz ama çaktırmadan işini profesyonelce çok iyi yapan biri.

FORVET

34572-1448465837.jpg

İSİM: Mario Mandzukic
UYRUK: Hırvatistan
D.T: 21/05/1986

Juventus'da 3. tercih ve yaşı da bizim lige uygun kıvama geldi. Benim yıllardır çok beğendiğim bir isim hem çalışkan, hem de vasat üstü bitirici. Havadan çok etkili. Ligimize gelirse Hakan Şükür etkisi yapar.

SOL BEK

146258-1456389106.jpg

İSİM: Jetro Willems
UYRUK: Hollanda
D.T: 30/03/1994

Benim ilk çıktığında çok beğendiğim bir isimdi. Son 1 yıldır biraz düşüşte ama bizim ligde temposu ile çok fark yaratır. Sene sonu kontratı bitiyor. Carole'den daha iyi olduğunu düşünüyorum. Carole ile birlikte orayı götürürler.

ORTA SAHA

41414-1454079556.jpg

İSİM: Lucas Leiva
UYRUK: Brezilya
D.T: 09/01/1987

Çok iyi pas dağıtan, savaşçı da bir oyuncu. Sene başı alamadık devre arası tekrar nabız yoklamalıyız. Bu oyuncu kıtlığında tüm orta sahalarımızdan daha verimli olur.

SAĞ AÇIK

89718-1472923957.jpg

İSİM: Eduardo Vargas
UYRUK: Şili
D.T: 20/11/1989

Kiralık olarak alacağımız söyleniyor. Milli Takım dışında çok takip edemedim. Biraz Volkan Şen türevi bir isim. Gol yüzdesi düşük ama hareketli bir oyuncu izlenimi vermişti. Takip eden arkadaşlar da o şekilde olduğunu söylüyor. Ama bizim ligde bu tarz isimler belli ölçüde katkı vermiştir hep.

İLK 11

F.Muslera
P.Zabaleta
R.Sigurdsson
Serdar Aziz
J.Willems
L.Leiva
De Jong/Tolga
A.Bruma
W.Sneijder ??
E.Vargas
M.Mandzukic

TEKNİK HEYET

En önemli kısım sona kaldı. Burada ki isimler hep farazi oluyor. Zira adam gibi kendi sistemini oturtacak realist ve taşı sıkıp suyunu çıkartabilecek ikinci bir KALLİ şart bu takıma. Fatih Terim daha önce camı kırınız anında ilk akla gelen isim olduğu için ve bu yönetimin KALLİ gibi birini bulacak vizyonu olmadığı için masada adı geçen isimlerden biri ama ben zor görüyorum.

Önerdiğin 5 adamın 4 tanesi yaş olarak 30 ve üstü.

Yanılmıyorsam sen burada hep böyle transferlere karşı çıkıyordun genelde.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Önerdiğin 5 adamın 4 tanesi yaş olarak 30 ve üstü.

Yanılmıyorsam sen burada hep böyle transferlere karşı çıkıyordun genelde.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Hayır tam tersi iyi gençleri bu lige getiremediğimiz için Carole, Linnes gibi vasatlardansa 27-31 arası tecrübeli isimlerin kadroya katılıp Türk futbolcusu ise gençleri toplama tarafındaydım hep.

Alper, Ozan, Şener gibi isimlerin bize gelmesini istemiştim bu yüzden.

Begenmedim kadroyu.

Zabaleta yasli, Lucas yasli degil genc degil, ama orta saha'ya hareketlik getirecek bir isim degil. Lucas'i alinca yaninda Tolga fln olmaz, yaninda daha hareketli box-to-box oyuncusu olmali.

Eduardo Vargas Hoffenheim'da oynadigi gibi oynarsa katki saglamaz, milli takimda oldugu gibi oynarsa, ligi sallar.

Yazının tamamını okursanız kadronun örnek bir şablon olduğunu kalanını sizlere bıraktığımı görebilirsiniz.

Ama bizim beke Zabalete gibi kademesi ve defansif özellikleri sağlam, ayağı sağlam basan birine ihtiyacımız var.

Yine alanını kaybetmeyen, konsatrasyonu yüksek bir stoper de lazım. Boyu da 1.85 üzeri tercihen olmalı.

Orta saha takip edemedim pek Lucas'ı yazdım daha iyisi aklına gelen varsa yazar. 8 numara diyorum. Lucas biraz 6.5 numara gibi defansif yönü ağır isim.

Mandzukic ligi donunda sallar bana göre. Ve tam da yaşı. 2 sene sonra değil olacaksa şimdi olmalı.

Hayır tam tersi iyi gençleri bu lige getiremediğimiz için Carole, Linnes gibi vasatlardansa 27-31 arası tecrübeli isimlerin kadroya katılıp Türk futbolcusu ise gençleri toplama tarafındaydım hep.

Alper, Ozan, Şener gibi isimlerin bize gelmesini istemiştim bu yüzden.

Sener olabilirdi ama diger ikisi iyi ki gelmemis. Istemiyordum da zaten.

Seneri de istemiyordum ama daha iyisini alacagimizi ümit ettigim icin istemiyordum. Bu sag bek yoklugunda adam Eboue etkisi yaratirdi herhalde.

Leiva dışında iyi kadro

Zabaleta sanırım yıllık 5m avro kazanıyor

Daha düşük maaş için Trye gelmek istediğini sanmıyorum

Sener olabilirdi ama diger ikisi iyi ki gelmemis. Istemiyordum da zaten.

Seneri de istemiyordum ama daha iyisini alacagimizi ümit ettigim icin istemiyordum. Bu sag bek yoklugunda adam Eboue etkisi yaratirdi herhalde.

Ozan da Alper'de Terim kalsa şu an olduğunun 2 katı verim aldığımız iki isim olurdu. Selçuk yerine düşün bunları kadroda. İkisi birden değil birini alsak iyiydi.Çok zeki adamlar değil ama tempoları yüksek.

Yine çok hantal, 150 pasla kaleye anca giden bir takım oluruz. Willems ve Sigurdson neyse de Vargas'ın mevcut durumu, Leiva'nın tarzı bizi bu hantallıktan zor kurtarır. Bir de yaş meselesi var tabi.

Transfer önerileri iyi de Vargas hariç bu tarz adamlar buraya son kontratlarını imzalamaya geliyorlar. 30'unda alıyorsun, tamam 1-2 sene cidden iyi performans gösterseler de sonra yaşa bağlı performans düşüşü başlıyor (bkz: Selçuk, Sneijder, Melo, Eboue, Riera ve seneye Podolski).

Sonra da kontratları bitince serbest bırakıyorsun. Kazanç sıfır.

Hep böyle yapınca her birine ort. 5-6m bonservis 2-3m maaş veriyoruz ama sonra genel olarak takımdan bedelsiz ayrılıyorlar ve ekonomik kriz geliyor. Evet böyle oyuncular da lazım ama sayısı 2-3'ü geçmemeli.

Bir de neden habire top çevirip geriye oynuyoruz diyorsunuz. Bruma, Carole, Tolga dışında tempoyu arttıracak tipte oyuncu yok ki nasıl öyle herkesin görmek istediği gibi oynayabilelim?

Sneijder - 32
Selçuk - 32 oldu sayılır
De Jong - 32
Sabri - 32
Balta - 33
Podolski - 31

Muslera'yı saymasak bile geriye kalan ideal 11'in yarıdan fazlası 30+

Şimdi bu oyuncu grubunun başına dünyanın en iyi hocasını getirseniz ne yazar?

Riekerink Bey de bunun farkında, bilincinde olduğu için topu rakibe vermeden düşük tempoda top çevirerek sonuca gitmeye çalışıyor.

O nedenle Riekerink'in bu oyuncularla toplanabilecek maksimum puanı topladığını düşünüyorum. Sorun kendisinde değil. Terim'den bu yana kaç tane hoca değiştirdik, zaman zaman Mancini yönetimindeki Arena maçları ve Hamza'nın ilk birkaç maçındaki oyunu göremedik. En kötü sezon sonuna kadar sabredilmeyi hak ediyor bu adam. Kuşlar yeterince üzerine gidiyor zaten bir de kendi takımınızın taraftarı olarak köstek olmayın.

Stoper tandemine giorgio chiellini ve pepe, sol beke kolarov, sağ beke zabaleta veya sagna, sol açığa eski aşkımız göz bebeğimiz ribery, forvete Mario gomez

Ozan da Alper'de Terim kalsa şu an olduğunun 2 katı verim aldığımız iki isim olurdu. Selçuk yerine düşün bunları kadroda. İkisi birden değil birini alsak iyiydi.Çok zeki adamlar değil ama tempoları yüksek.

Bence Ozan cok ama cok abartilan bir oyuncu. Alper teknik olarak falan kötü degil ama dedigin gibi zeki degil ve cok istikrarsiz.

Ozan diri ve ayakta kalan bir oyuncu ama zamaninda pohpohlandigi kadar da degil. Neyse iyi ki almadik yasklasik 16 Milyonluk kazik girmis olurdu.

Üst Alt