Galatasaray’da Birlik ve Beraberlik Yemeği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’da Birlik ve Beraberlik Yemeği

1523281582145.png

Galatasaray Camiası, Ankara’da bulunan Galatasaraylılar Birliği Derneği’ndeki öğle yemeği organizasyonunda bir araya geldi.

Camiamızın birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı organizasyona Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Adil Araboğlu, Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Okan Böke, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Günay da katıldı.

Organizasyonda 1905 AGS Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Özgür Savaş Özüdoğru ve derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri ile Galatasaraylılar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Yemek sırasında Başkanımız Mustafa Cengiz ve Galatasaraylılar Birliği Derneği 2. Başkanı Mehmet Ali Şuğle, Galatasaray Televizyonu’ndan Deniz Gülen’e açıklamalarda bulundu.

"ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDİYOR"
Başkanımız, Gençlerbirliği karşılaşması ve kalan maçlarla ilgili olarak, "Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor. Hiçbir rakibi ve hiçbir maçı küçümsemeden tek tek maçları kazanmak istiyoruz. Rakipler, karşılarında Galatasaray olunca bir level üste çıkıyor, bu bizim için övünç kaynağı. Fakat bizim de mücadeleyi onların çok üstüne çıkartarak, sahada terimizin son damlasına kadar mücadele etmemiz gerekir” dedi.

"LİSELİ-LİSESİZ AYRIMI YOK"
Başkanımız Mustafa Cengiz, Galatasaraylılar Birliği Derneği'nde düzenlenen yemekte 1905 AGS Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin de yer almasına dikkat çekerek, "Türkiye Galatasaray coğrafyası için tarihi bir ana tanıklık ediyoruz. İş adamları derneğimiz ile Galatasaraylılar Cemiyeti yani kurucu lisemizin mensupları bir aradalar. Demek ki bizde liseli-lisesiz ayrımı yok. Bu tabiri kullananlara da çok sinirleniyorum. Bu tabir bir ayrımı ateşliyor ve biz bunu söndürme çabasındayız. Bugün Cemiyet bizi ağırladı ve bir araya gelmenin fiziki temelini oluşturdu. Derneğimizin Cemiyet ile bir araya gelmesini diğer şehirlerde gerçekleşmesini diliyorum. Çünkü bizi birlik ve beraberliğe bu anlayış götürecek" şeklinde konuştu.

Galatasaraylılar Birliği Derneği 2. Başkanı Mehmet Ali Şuğle ise “Burası Galatasaraylılar evi. Biz başkanımızı ve yöneticilerimizi ağırlamıyoruz, onlar zaten kendi evlerindeler. Galatasaray'a sadece bu sezon için değil her zaman başarılar diliyoruz. Galatasaray'a gönül vermiş herkes Galatasaraylıdır, liseli-lisesiz bizim için fark etmiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: galatasaray.org

Üst Alt