Galatasaray'da Diagne Krizi Büyüyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1581000282601.png

Galatasaray'ın bonuslar hariç 10 milyon avro ödeyerek Kasımpaşa'dan alıp Brugge'a kiraladığı Diagne'de işler karıştı.

Senegalli yıldız Belçika ekibine 3 milyon 350 bin avroya kiralanmış, sözleşmesine de 13 milyon avro satın alma opsiyonu konmuştu. Brugge'un disiplinsiz tavırları yüzünden kadro dışı bıraktığı yıldız oyuncu giderek değer kaybı yaşıyor. Çünkü 28 yaşındaki oyuncu takımın tesislerinde idmana bile çıkamıyor. Mecburi izin verilen Diagne ise çalışmalarına bireysel olarak ülkesi Senegal'de devam ediyor. Sarı-kırmızılılar Belçika ekibine "3 milyon 350 bin avroyu ödeyin, sözleşmesini feshedelim, oyuncuyu geri alalım" teklifinde bulunmuş ancak bu talep Brugge tarafından kabul edilmemişti.

ALTI AYDA ÜÇ MİLYON ERİDİ

Bunun üzerine Galatasaray Başkan'ı Mustafa Cengiz, Belçikalılarla bir görüşme daha yaparak Diagne'nin çalışmalarına İstanbul'da devam etmesini istediklerini iletti. Ancak bu teklif de kabul görmedi. Piyasa değeri sadece birkaç ay içinde 9 milyon avrodan 6 milyon avroya kadar düşen Diagne için sarı-kırmızılılar son çare olarak FIFA'ya başvurmaya hazırlanıyor.

Galatasaray yönetimi Diagne'nin tesislerde çalışmasına bile izin verilmediğini belirtip, oyuncunun yaşadığı değer kaybından dolayı kulübün zarara uğradığını vurgulayacak.

Galatasaray, bu problemin çözülmesi adına oyuncunun Brugge'a kiralanırken sözleşmede belirtilen 13 milyon avroluk satın alma opsiyonunun kullanılmasını talep edecek.

MUSTAFA CENGİZ DIAGNE İÇİN NE DEDİ?

"Diagne'nin maaşını hala biz ödüyoruz; fakat Brugge kulübünden 2 milyon Euro alacağımız var. Gecikmiş 1 milyon Euro kadar ücreti ödemediler. Bununla ilgili kendileriyle olan taleplerimizin dışında konu FIFA'lık hale gelecek"

"Diagne çok istendi. Taraftarımız da çok istedi. Biz mali konuda çok zorluk çekerek onu aldık. Tutmadı, olmadı. Anderlecht ile Brugge kulüpleri onu almak için ciddi anlamda yarıştılar. Futbolcu Brugge'ü tercih etti. Brugge, Diagne'yi kendi takım antrenmanına almıyor. Futbolcuyu neredeyse ölüme mahkum ediyor. Biz yazıyı bugün yazdık ve gönderdik. Brugge kulübü, sen benim en değerli yatırımlarından birini böyle çöpe atamazsın. Buna hakkın yok. Hem parasını ödemiyorsun hem de futbolcuyu olduğu gibi bırakıyorsun. Bu nedenle bize 15 küsür milyon Euro'ya yakın bedeli ödemek durumundasın. Bununla ilgili gereken tüm legal tedbirleri alacağız. Bu yakışmaz hiçbir kulübe."

Kaynak: Türkiye

Başkan en değerli yatırımın ligin gol kralı olmuş (lig tarihinin en çok gol atan yabancı oyuncusu) hem kupa hem ligi kazandığın sezon sonunda.
Juventus forması giymişte bir adam.
Sen olmadı tutmadı , askerliğini bitirmedi diye saçmasapan açıklamalar yapıyorsun.

Rüzgara göre mikrofona konuşursan işin sonu böyle olur. Fikret ve Koç olsaydı 20'ye satmıştı bu adamı. Brugge'u dava edene kadar biraz ticaret yapmayı öğrenin.

Giren girdi. Neyi kurtarma çabası bu! Bırakın oyuncuyu "ölüme" terk edin. Bu adam, Belhanda kesinlikle antrenmana çıkmayı hak etmiyor. Brugge en mantıklısını yapıyor.

Yapılması gereken bruggedan 3 milyon Euro’yu almak

10 milyon Euro’ya aldık

Takımda düşünmüyorsak bize şampiyonluk getirmiş adamı 3-4 milyon Euro’dan satmak böylece sadece 3-4 milyon Euro zararımız olur ki bir şampiyonluğa bedel bu

Bu kadar yangın yapacak bir şey yok 15e satamazsın bu adamı taraftarın gazıyla alındığı için yine taraftarın istediği paraya satılmaya çalışılıyor rahat bence 4 milyon Euro’ya satarız hemen bruggedan da 3ü alalım işlem tamam

Umarim Diagnenin iyi ve akilli menajeri vardir. Artik kendiside avrupa rüyasinin mantikli olmadigini görmüstür belki.

Yazin normalde 5 milyona falan araplara satilir. Hele kendisi tek 3-3,5 milyon maasi kabul ederse, normalde araplar alir bunu. Gitsin oraya 4 senelik +3 milyon sözlesmeyle. O parayla 3-4 kadin birden doyurabilir zaten.

Yapılabilecek tek şey kiralama bedelinin tamamını almak. Eğer kiralama sözleşmesinde aksi yönde bir yüküm yoksa Diagne ile Brugge arasında olan olaylara karışamayız, o oyuncu ile kulüp arasındaki bir mesele. Yine aynı şekilde oyuncu ile kulüp arasında olan bir meseleden dolayı kiralama bedelinin ödenmemesi söz konusu olamaz. Aynı zamanda Diagne'nin maaşını da biz ödüyoruz. O nedenle gelecek kiralama bedeline ciddi surette ihtiyacımız var.

Topu taraftara atmış.
Biz çok istemişiz onlarda dar boğazdayken almış güya.

Yazın 3 ay forvet alamadın, kış geldi 1 ay belirsiz adamların peşinde koştun sonra bizi Diagne'ye mecbur ettin.
Sonra biz istemişiz oldu.
Gitsen 3 tane 19-21 yaşında golcüye versen o parayı ayakta alkışlardık.
Elbet bir tanesi tutardı.

Bir de şu var, dar boğaz dediği transfer sezonunda, 11 milyona Ozan, 9 milyona Garry satıldı.

Çık deki, biz bu forvet transferini yapamadık. Şurada yanlışlarımız var, burada yanlışlarımız var.
Bundan sonra daha dikkatli olacağız.
Genç adam alıp, yetiştirip satacağız.

Gscimbom mobil

Yapılması gereken bruggedan 3 milyon Euro’yu almak

10 milyon Euro’ya aldık

Takımda düşünmüyorsak bize şampiyonluk getirmiş adamı 3-4 milyon Euro’dan satmak böylece sadece 3-4 milyon Euro zararımız olur ki bir şampiyonluğa bedel bu

Bu kadar yangın yapacak bir şey yok 15e satamazsın bu adamı taraftarın gazıyla alındığı için yine taraftarın istediği paraya satılmaya çalışılıyor rahat bence 4 milyon Euro’ya satarız hemen bruggedan da 3ü alalım işlem tamam

O verilen 3.3 milyon Euro içinde Diagne’nin 2.4 milyon Euro’luk maaşı da var. Gerçek kiralama ücreti 1 milyon Euro.

Diagne’nin 10’a alındığını da sanmıyorum. Bonuslar olduğu söylendi ve KDV’sinin ödeneceği söylendi. 13 milyon Euro dense, gerçek zarar şu an için 12 milyon Euro. Şu noktada gittiği iki takımdan da kovulan Diagne’nin alıcısının çıkacağını da düşünmüyorum.

Ayrıca Diagne’ye verilen garanti sözleşme süresi ve maaşı da bu zarar içine katmadık daha.

Gerçek zararın 3-4 milyon olmasını umuyorum. Ama onun 3 katı olacağını sanıyorum.

O verilen 3.3 milyon Euro içinde Diagne’nin 2.4 milyon Euro’luk maaşı da var. Gerçek kiralama ücreti 1 milyon Euro.

Diagne’nin 10’a alındığını da sanmıyorum. Bonuslar olduğu söylendi ve KDV’sinin ödeneceği söylendi. 13 milyon Euro dense, gerçek zarar şu an için 12 milyon Euro. Şu noktada gittiği iki takımdan da kovulan Diagne’nin alıcısının çıkacağını da düşünmüyorum.

Ayrıca Diagne’ye verilen garanti sözleşme süresi ve maaşı da bu zarar içine katmadık daha.

Gerçek zararın 3-4 milyon olmasını umuyorum. Ama onun 3 katı olacağını sanıyorum.
Satılırsa 3-4 milyona o kadar olur zararımız

Üst Alt