Galatasaray'da Geleceğin Yıldız Adayları - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Emrah hocam terimin başka zamanı yok malesef. En pik yaptığı zaman zaten. O zaman bu kadar korkmuyordu. Yaşlandıkça korkmaya başladı. Biz onu zaten 96-2000 döneminin hatrına anıyoruz
Hiç yok dediğin için yazdım. O zamanlar kaybedecek bir şeyi yoktu. Şimdi garantiye oynayacak. Scout transferlerinde gayet başarılı ama son dönemlerde.

Hiç yok dediğin için yazdım. O zamanlar kaybedecek bir şeyi yoktu. Şimdi garantiye oynayacak. Scout transferlerinde gayet başarılı ama son dönemlerde.
Derdim terim yada birbaşkasıda değil aslında. Tüm temennim Galatasarayın bu ülkenin lokomotifi olması eskisi gibi. Artık yaşlılar yerine gençlerle devam edip 3 4 maks. Tecrübeli serpiştirerek bir yapılanmaya gitmek. Benim için aslolan Galatasarayın başarısı. Kişilere eskisi kadar takılmıyorum

Derdim terim yada birbaşkasıda değil aslında. Tüm temennim Galatasarayın bu ülkenin lokomotifi olması eskisi gibi. Artık yaşlılar yerine gençlerle devam edip 3 4 maks. Tecrübeli serpiştirerek bir yapılanmaya gitmek. Benim için aslolan Galatasarayın başarısı. Kişilere eskisi kadar takılmıyorum
Onun için alt yapı yatırımı lazım.

Arastirmalarim sonuclandi. Ama oncelikle sunu soylemeliyim. Buraya dogum icin gelip giden bi suru insan var. Bu cocuk ta onlardan biri sanirim. Asagidaki linkten herhangi bi onyargida bulunmadan bu cocugun klup yonetimlerine yakin bir isadaminin oglu oldugunu gorebiliriz. Yani.....

@Deniz Kaya evet rengo vatandaşlık için floridada dünyaya getirilmiş bir fußballcı

@Deniz Kaya evet rengo vatandaşlık için floridada dünyaya getirilmiş bir fußballcı

bu vesile ile ilginc seyler ogrendik ,.
futbolcuguluna dair her hangi bir veri yok sanirim (?)
resmi sitemiiz bir cok yonden eksik- bu konu da bile ,...alt yapi guncel durum raporu gunluk olarak vs,yazilmamasi vb gibi durumlar...

neyse. tesekkur ederim arastiran arif renkdasim ve haberdar eden ugur renkdasima.

galatasarayimizin altyapisi eskiye nazaran ust yapiya yeteri kadar oyuncu cikarmiyor as kadro da devam etmeleri adina... cok eskiden altyapidan uste cikan yetenek bir sekilde cabalar as kadroda tutunur ve devam ederdi. ornekler mevcut.

kiraya verilme konusu da yoruma acilmali ayri baslik olarak.
gonderdigimiz oyuncular ,bize benzer oynayan takimlara mi gonderiliyor?
her hafta sure aliyorlar mi 90 dakika 45 dakika,gibi gibi onemli kriterleri yoruma acmak gerekir.
son donemde yunus akgun gidip duzenli oynayan yetenegimiz. o da gittigi takim bize benzer oynayan takim mi bir fikrim yok. yine de tam sezon oynadigi icin duzenli ve istikrarli anlamda, oldukca olumlu oldu hem kendisi hem bizim hem oynadigi kiralik takim adina.
*yunus artik kiralik donem esigini coktan gecti. ya as kadroda tutulmali ya da gonderilmeli. cocugun kariyeri adina en sagliklisi bu iki secenekten biri bence.

bu vesile ile ilginc seyler ogrendik ,.
futbolcuguluna dair her hangi bir veri yok sanirim (?)
resmi sitemiiz bir cok yonden eksik- bu konu da bile ,...alt yapi guncel durum raporu gunluk olarak vs,yazilmamasi vb gibi durumlar...

neyse. tesekkur ederim arastiran arif renkdasim ve haberdar eden ugur renkdasima.

galatasarayimizin altyapisi eskiye nazaran ust yapiya yeteri kadar oyuncu cikarmiyor as kadro da devam etmeleri adina... cok eskiden altyapidan uste cikan yetenek bir sekilde cabalar as kadroda tutunur ve devam ederdi. ornekler mevcut.

kiraya verilme konusu da yoruma acilmali ayri baslik olarak.
gonderdigimiz oyuncular ,bize benzer oynayan takimlara mi gonderiliyor?
her hafta sure aliyorlar mi 90 dakika 45 dakika,gibi gibi onemli kriterleri yoruma acmak gerekir.
son donemde yunus akgun gidip duzenli oynayan yetenegimiz. o da gittigi takim bize benzer oynayan takim mi bir fikrim yok. yine de tam sezon oynadigi icin duzenli ve istikrarli anlamda, oldukca olumlu oldu hem kendisi hem bizim hem oynadigi kiralik takim adina.
*yunus artik kiralik donem esigini coktan gecti. ya as kadroda tutulmali ya da gonderilmeli. cocugun kariyeri adina en sagliklisi bu iki secenekten biri bence.
Altyapi topculari hakkinda tutulan raporlarin halka acik olmasi gibi bir gereklilik yok bence. Belli bir seviyedeki oyuncularin Statistics bilgileri internette mevcut.

Altyapi topculari hakkinda tutulan raporlarin halka acik olmasi gibi bir gereklilik yok bence. Belli bir seviyedeki oyuncularin Statistics bilgileri internette mevcut.
*teknik olarak bu anlasilir olabilir elbette.
sahsen demek istedigim , taraftara yonelik taraftar gozunde; alt yapinin gelisim mevcut durum gibi konularda interaktiflik ve guncel durumlar gibi konularda-avrupa'nin bizim gibi tepe takimlariyla kiyas yaptigimda eksiklik bariz gorunuyor.
*istatistik veri degilde, bir onceki sezon ile mevcut sezon arasindaki donemle kiyas yapilan turde oyuncu salt gunceline yonelik vidyo,roportaj,yakindan takip edenlerin gorusleri vbseyler.
*arada alt yapi maci gstv den veriliyor. misal hafta da bir idman canli yayinlansa oyunculara da motive olur...

*misal,uc bir ornek olsa da< > (abdli futbolseverlerin bahse gecen cocugun gelisimini takip etmesine yonelik) ;
-abd florida dogumlu genc kardesimizi, abd'li futbolseverlerin info olarak guncel duruma yonelik tek bildikleri sarikirmizi formamizla resmi sitedeki fotosu ve dogum bilgi,mevki bilgi vs.
misal youtube da aratilsa veri cikmasi ''yok gibi mevcut durumda''. bu bence eksiklik.
cocugun yeteneginden kumasindan potansiyelinden ayri bir durum bu ustteki parafta belirtmek istedigim.

benim gorusume gore tabiki...

farkli pencereden bakilip yeterli goruluyorsa genel olarak... saygi duyarim.

genel alt yapi olarak en begendigim donemimiz ali yavas'in ilk donemi olsa gerek. sonra azerbaycan'a veya o civara gitmisti, sonrasi tekrar kulubumuze dondu. suan aktif olarak alt yapimizda bu onemli emekcimiz.

bir sekilde ust yapiya risk de olsa(tam yeterli olmasa da) en az bir oyuncu as kadroda tutmaliyiz,kiraya vermektense.
ornek olarak,feghouli'nin tam sezonda verdigi katki dan ne eksik verebilir potansiyeli olan bir genc yetenegimizin...
benim tercihim alt yapi yetenegini uste cikarip belli bir seviye pes etmeden firsat vermek.
oyle kupa macinda vasat zeminde, zor ortamda cikip oyna goster kendini kal kadro da bakisiyla pek saglikli olmuyor, ne de gelisine bir takim secip git kiralik oyna ile de olmuyor benim gozlemledigim kadariyla....

halen yunus kiraya tekrar verilecek haberleri cikiyor. mantikli bulmuyorum.
gecen sezon cok iyi bir kiralik gecirmis oyuncudan ,ne bekleniyor tekrardan kiraya verilecegi gidecegi kulup seruveninde?...

gondermissin, verim vermis,bir kac yonden gelisim,arti seyler katmis donmus takima,
artik bu saatten sonra as kadroya alinmali veya tamamen gonderilmeli futbolcunun genel kariyeri ozelinde.

ornekler daha da yazilir.bartug,vs.

Üst Alt