Galatasaray’da Lucien Favre Sürprizi - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’da Lucien Favre Sürprizi

Duymak istedigini söylüyorum SIFIR. Isler iyi gitseydi adam ayrilirmiydi yahu?

Nasil bir zihniyet bu böyle. Klopp da gecen sezon ligin ilk devresini sonuncu bitirdi. Ne yapalim simdi bu adam kötü antrenör mü diyelim. Mourinho'nun hali ortada bu sezon.

Senin mantigin ile bunlar da kötü hoca oluyor sonucta. Cok sig bakiyorsun bu adama. Favre'yi gectim bir kac kere Hamzayi Dursunun malliklari ile savundugunu hatirliyorum hatta bana da böyle gelmistin. Hamzanin kendi sucu tamamen, sen herkese sirin gözükmeye calisirsan sonunda hepsi senin basini aynen böyle koparir.

Taraftarlar haric herkesi sivadi adam, sonucuna da katlanacak artik. Futbolcular satti, yönetim satti, eh kendinde "iyi niyeti" neye yaradi. Hic bir halta. Kendisini kapinin önünde buldu. Neyse konumuz Hamza degil.

Dursunu savunmak ve ben bu forumda birarada olabilecek son sey. GS tarihinin acik ara en capsiz baskani.

Hamzayi gecen sene o 7 macta tum takimlar bizim kaleyi abluka altina aldiginda hic bir sekilde mudahale etmedigi icin yerin dibine sokmustum.

Ancak her hata yapani kovamazsin. Eger daha iyi alternatifin varsa yazin kovar yeni hocaya takim kurmasi icin zaman ve transfer sansi verirsin. Bunu yapmayip 3 yillik kontrat verirsen en azindan sene sonuna kadar adamin en azindan kendi basina fail etmesini beklersin ki takim gayet sampiyonluk potasinda iken kovuyorsun. Hatta uefa sansi varken. Ben buna karsiyim. En kotu devre arasinda kovarsin yahu. Yeni gelene 1-2 oyuncu alma , takimi tanima sansi verirsin.

Klopp ve Mourinho ile karsilastirmissin. Klopp dortmundu sampiyon yapti ve yillardir Bayern ile kafaya oynadi . Sampiyonlar liginde barcayi dumduz edip final oynadi, Mourinhoyu saymayim istersen. Yani adamlarin kariyeri bu la havle ile karsilastirilabilecek bir kariyer degil. Adam takimi kume dusurmus iste en iyi derecesi 3.luk olan biri.

Biz de her yil TD degistiren hatta belki sampiyon yapan hocayi yollama konusunda Dunyada 1. Sirada olan bir kulubuz. Sence bu asi tutar mi?

Bu la havle takimini 120 km hatta galiba bazen 130 km kosturan biri. Selcuk, Sneijder, Podilski, Burak gibi adamlarin oldugu takima uygun bir model mi? Bu adamlari yollayip yerlerine yenisini alabilecek durumdamiyiz basimizda bu capsiz Dursun varken?

Peki 100 milyon TL lik gelirden vazgecebilecek durumda miyiz 1 milyar birc ve ffp kiskacindayken? Onemli degil bu final gorememis hocaya tahammul edebiliriz diyor musun?

Lutfen durumumuzu objektif degerlendirin. Bu tip adamlari alacaksan karriyeri klopp gibi tartisilmayacak adami alacaksin ki sabretmenin bir aciklamasi olsun.

Bizim takimin son donemde surekli sampiyon olmasinin sebebi her yil aldigimiz rakiplerimizden extra gelen 100 milyon TL dir. Ve son 4 yilda extra 400 milyon TL koyduk Turkiye liginde sampiyon olarak ve CL ye katilarak. Bu para rakiplerin eline gectiginde onlarin sampiyonluk serilerini seyrederiz.

Bu riske girmek aptalliktir.

Son düzenleme:
Ya suna bir cavap verin biriniz verin denizli elinde sampiyonluk kupasiyla mi geliyor, hamza ile super otesi futbol oynayip rakibe simdiden 15-20 puan mi fark attik.

Favre-denizli-hamza-veya x kisi fark etmiyor. Sampiyonluk sansin hepsinde assagi yukari ayni. Gecen sene hamza gelirkrn sampiyon olacagimiz garanti miydi cok iyi durumumuz mu vardi neydi.
Sonra mourinho nerdeyse chelsea'yi ligden dusurecek berbat hoca mi, klop kovuldu berbat hoca mi.

Klopp sampiyon yapmis CL de final oynatmis adamdir.

Mourinhoyu sayamazsin bile.

La havlenin kariyerinde gordugu en fazla 3.luk!! Adam takimini kume dusurmus. Bu yil 5 macta sifir cekmis!!

Hamzayi aldik cunku yine sampiyonluk yasamamis yabanci prandelli vardi basimizda. Daha kotusu olamazdi zaten.

Denizliyi ben de istemem ama Hamzayi cl ve uefa sampiyonasinda devam sansimiz ve sampiyonluk sansimiz gayet devam ediyorken kovmak basli basina salaklik. Dursunun beyinsizliklerine eklenen bir yeni halka daha!!

Simdi bizim fb ve bjk nin onunde son 4 yilda 3 sampiyonluk yasamamuzin temel sebebi sampiyon olup CL ye gidince elimize gecen extra 100 milyon TL. Iste bu sayede seri yaptik. Borc 1 milyar TL. Kulubun kariyersiz teknik adamla macera aramasi cok riskli.

Denizliyi sevmem. Gunu kurtarir arkasinda enkaz birakir. Yasli takim birakir. Onunla 1 senelik mukavele yap ki o hep boyle yapiyor , bu sayede 100 milyon TL yi kurtar once. Sonra zaten teknik adam ara ve sene sonunda Denizliyi yolla adami getir.

Kisaca ffp yi atlatana kadar "Ayı ya Dayı" de!

Bu yil riske girme.

Hos Dursun denen capsiz bu donemde Hamzayi yollayarak buyuk riski zaten aldi. Buradan sene sonuna kadar bizi 100 milyon TL yi kasamiza alip rakibe birakmama hedefine ulastiracak adama ihtiyacimiz var, romantik bir maceraya degil!

Son düzenleme:
Burada olması çok zor bu tip adamların. Alacaksan disiplin ve taktiği aynı potada eriten Almanlar olmalı. Favre çok soft kalır.

Daha geçen sene 3. oldu Bundesliga'da saçmalamışsın.

Millet o kadar duz mantik degerlendiriyor ki olaylari.

Kardesim bu adam Bayern Munih ile mi 3. veya 4. oldu?

Nasil imkanlarla takimi 3. veya 4. yapti?

Elindeki oyuncularin o zamana kadarki basarisi neydi?

Bunlari analiz etmeden "hicbir basarisi yok" diye elestirmek kadar sacma sapan bir mantik yoktur.

Millet o kadar duz mantik degerlendiriyor ki olaylari.

Kardesim bu adam Bayern Munih ile mi 3. veya 4. oldu?

Nasil imkanlarla takimi 3. veya 4. yapti?

Elindeki oyuncularin o zamana kadarki basarisi neydi?

Bunlari analiz etmeden "hicbir basarisi yok" diye elestirmek kadar sacma sapan bir mantik yoktur.

Klopp'da gecen sene az daha kume dusuyordu ama bu onun ust duzey bir Antrenor oldugu gercegini degistirmez. Maalesef ulkemizdeki insanlar futbolu cok iyi bildigini saniyor ama aslinda tam tersi. Tam bir futbol cahiliyiz...

Klopp'da gecen sene az daha kume dusuyordu ama bu onun ust duzey bir Antrenor oldugu gercegini degistirmez. Maalesef ulkemizdeki insanlar futbolu cok iyi bildigini saniyor ama aslinda tam tersi. Tam bir futbol cahiliyiz...

Kesinlikle..

Yabanci istememeyi bir dereceye kadar anlarim. Mesela bana simdi Favre mi Terim mi dersen gozum kapali Terim derim, her ne kadar kendisinden hic hazzetmesem de.. Ve kabul edebilecegim tek yerli su anda kendisi. Onun disindakiler neyi ispat etmislar, hangi kuluple ne basari elde etmisler ki?

Kesinlikle..

Yabanci istememeyi bir dereceye kadar anlarim. Mesela bana simdi Favre mi Terim mi dersen gozum kapali Terim derim, her ne kadar kendisinden hic hazzetmesem de.. Ve kabul edebilecegim tek yerli su anda kendisi. Onun disindakiler neyi ispat etmislar, hangi kuluple ne basari elde etmisler ki?

Yuzde yuzde hak veriyorum. Yerli olarak sadece Terim benim gozumde iyi bir Teknik Direktordur. Bunu kimse inkar edemez.

Su ortamda Terim gelmeyecegine gore ve Favre gibi bir firsatin varsa gozum kapali Favre derim hocam. Artik gina geldi kisa vadeli planlardan. Yap 4+1 yillik sozlesme Favre ile ve uzun vadeli bir proje yarat. Tum sorumlulugu Favre'ye ver ve yaninada Almanca bilen bir Turk yardimci ( Mesela Davala) ve yaslan arkana.

Agzimiz Prandelli ve Mancini gibi rezil td'lerden yandi kabul ediyorum ama her yabanci TD'ye kotu gozle bakmak nedir?

Futbol futboldur. Iyi bir Td isen ister La liga ister Turkiye ligi. Kaliteni belli edersin.Bakiniz Lucescu oda ligi tanimiyordu ama adam gelir gelmez Super kupayi aldi , 3. Yildizi taktirdi.Neden cunku kaliteli bir Antrenor oldugu icin hele hele yabanci siniri olmayan bir ortamda yerli td kapidan bile girmesin. Onun icin Yabanci td ligi tanimasi lazim falan hikayelerini gecin. Yerli hoca 2 haftada alisirsa Yabanci td'de 5 haftada alisir. Bu kadar abartmanin manasi yok.

Son düzenleme:
Mancini haric her soyledigine katiliyorum. Mancini'ye haksizlik ettik bir sene daha takimin basinda kalmaliydi. Oynattigi futbol gayet hostu ve onun doneminde Bursaya Akhisara 6 cektik, Eskisehir en baba doneminde 3 cektik yolladik. Takim adam gibi futbol oynuyor goruntusu veriyordu. Kendisi bir sezon daha kalsaydi Sneijder gibi efsanelerimiz arasina girecekti.

Yuzde yuzde hak veriyorum. Yerli olarak sadece Terim benim gozumde iyi bir Teknik Direktordur. Bunu kimse inkar edemez.

Su ortamda Terim gelmeyecegine gore ve Favre gibi bir firsatin varsa gozum kapali Favre derim hocam. Artik gina geldi kisa vadeli planlardan. Yap 4+1 yillik sozlesme Favre ile ve uzun vadeli bir proje yarat. Tum sorumlulugu Favre'ye ver ve yaninada Almanca bilen bir Turk yardimci ( Mesela Davala) ve yaslan arkana.

Agzimiz Prandelli ve Mancini gibi rezil td'lerden yandi kabul ediyorum ama her yabanci TD'ye kotu gozle bakmak nedir?

Futbol futboldur. Iyi bir Td isen ister La liga ister Turkiye ligi. Kaliteni belli edersin.Bakiniz Lucescu oda ligi tanimiyordu ama adam gelir gelmez Super kupayi aldi , 3. Yildizi taktirdi.Neden cunku kaliteli bir Antrenor oldugu icin. Hele hele yabanci siniri olmayan bir ortamda yerli td kapidan bile girmesin. Onun icin Yabanci td ligi tanimasi lazim falan hikayelerini gecin. Yerli hoca 2 haftada alisirsa Yabanci td'de 5 haftada alisir. Bu kadar abartmanin manasi yok.

Mancini haric her soyledigine katiliyorum. Mancini'ye haksizlik ettik bir sene daha takimin basinda kalmaliydi. Oynattigi futbol gayet hostu ve onun doneminde Bursaya Akhisara 6 cektik, Eskisehir en baba doneminde 3 cektik yolladik. Takim adam gibi futbol oynuyor goruntusu veriyordu. Kendisi bir sezon daha kalsaydi Sneijder gibi efsanelerimiz arasina girecekti.

Mancini Arena'da muthis oynatiyordu takimi ama deplasmanda cok siliktik. Ama katiliyorum bir sene daha sabir etmeliydik ama kendide ayrilmak istedi. Astronomik transferler istemis ama olmayacagini anladigi an istifa etti zaten.

Mu yu sampiyon oldugunun ertesi yil ayni kadroyu sira takimi yaparsan bi daha buyuk takim vermezler eline.

Kucuk takim antrenorusundur.

Favreymis?? Bu yil 6 macta kac puan aldi bu zat?? Hayatinda 3. Olamamis adam GS a gelirse ne yapacak saniyorsun?

Chealsede morinho farklıydı yani ?

Arkadaş nerede görülmüş dünyada her yıl aynı takımın şampiyon oldugu...

Favre hayatında 3. olamamışmış..

Kardeşim adam sıfırdan aldıgı takıma bellkide hayatında ilk defa şamp. ligi tecrübesi yasattı

Ayrıca Mönchengladbachla GS bir mi ?

Adam orada köklü dortmund bayern münich schalke hele hele son zamanlarda Wolfsburg gibi takımlarla kapışdı.

Bunların yanında mönchengladbachın esamesi okunmazdı...

Türkiyede ise Türkiyenin en iyi takımın başında olucak

Valla ben Denizli'yi istemiyorum ama Favre'ye de sıcak değilim ne yalan söyleyim. Adamın kariyeri de, kendisine yapılan övgüler de hemen hemen Prandelli ile aynı. Başka seçeneklere yönelmek daha mantıklı olur kanımca.

Tapa

Duymak istedigini söylüyorum SIFIR. Isler iyi gitseydi adam ayrilirmiydi yahu?

Nasil bir zihniyet bu böyle. Klopp da gecen sezon ligin ilk devresini sonuncu bitirdi. Ne yapalim simdi bu adam kötü antrenör mü diyelim. Mourinho'nun hali ortada bu sezon.

Senin mantigin ile bunlar da kötü hoca oluyor sonucta. Cok sig bakiyorsun bu adama. Favre'yi gectim bir kac kere Hamzayi Dursunun malliklari ile savundugunu hatirliyorum hatta bana da böyle gelmistin. Hamzanin kendi sucu tamamen, sen herkese sirin gözükmeye calisirsan sonunda hepsi senin basini aynen böyle koparir.

Taraftarlar haric herkesi sivadi adam, sonucuna da katlanacak artik. Futbolcular satti, yönetim satti, eh kendinde "iyi niyeti" neye yaradi. Hic bir halta. Kendisini kapinin önünde buldu. Neyse konumuz Hamza degil.
11 kişiyle maça çıkılıuo bir iki kişi sabote etse kaybedersin maçları bunu anlamıyolar hocayı göndermek isteyen futbolcular gönderir..bkz Prandelli Mancini,

Chealsede morinho farklıydı yani ?

Arkadaş nerede görülmüş dünyada her yıl aynı takımın şampiyon oldugu...

Favre hayatında 3. olamamışmış..

Kardeşim adam sıfırdan aldıgı takıma bellkide hayatında ilk defa şamp. ligi tecrübesi yasattı

Ayrıca Mönchengladbachla GS bir mi ?

Adam orada köklü dortmund bayern münich schalke hele hele son zamanlarda Wolfsburg gibi takımlarla kapışdı.

Bunların yanında mönchengladbachın esamesi okunmazdı...

Türkiyede ise Türkiyenin en iyi takımın başında olucak

Mourinho ile karsilastirmak cok sacma. Adam tartisilacak adam degil. Bu sene belkide takim içi ihanete ugradi. Kariyerine bakinca akilli olan yonetici kılıcı sene sonu mourinhonun eline verir istedigini buda yollayalim takimdan der.

Favre kim moyes kim ? CL kupasi gormuslermi hayatinda ? Gorebilecekler mi? Adam 4 ayri ulkede sampiyon olmus portoyu cl sampiyonu yapmis adam ya bi kendinize gelin ya! Adam xavi iniesta en top seviyedeyken Barcelonanin nasil yenilecegini gostermis adam tum dunyaya siz dalga mi geciyorsunuz?

Ben de inanin asagidaki sorularima mantikli cevap alirsam bu La Havle yi isteyecegim soz.

1. Favrenin 130 km yi bulan takim kosusuna ve pres temposuna Sneijder, Selcuk, Podolski,Burak uyum saglayabilir mi? Saglar diyorsaniz diger maddeleri okumayin. Saglayamaz diyorsaniz neden favre gelsin istiyorsunuz? Bu adamlari nasil satariz kapi gibi sozlesmeleri varken ve olagan ustu para kazaniyorlarken?

2. Hertha berlinde kume dusme potasini gormus sonrada yine 7 macta 6 maglubiyet aldiginda tekmeyi yemis, sonra Almanyanin en iyi altyapilarindan birine sahip olan Monchongladbachta 3 ile 8. Lik arasi gidip gelmis ve bu yil 5 macta sifir puan almis hali ile yol verilmis adam hayati isvicrede ve almanyada gecmis bu adam bizde ne yapabilir?

3. Bu yil sampiyon olamazsak 100 milyon TL lik gelirden olacagiz. 4 yildir bu parayi hep biz aldik. Bu sayede sampiyonluk serisi yakaladik. Bu para rakibine gidince borcu 1 milyar olan ve ffp kiskacinda olan kulup ne yapacak?

4. Favre hic futbol altyapisini almamis adamlarla calismis mi? Umut,Burak,Sabri,Emre colak gibi yetenek ve beyin fikaralari ile karsilasinca ve bunlarin toplam yilda 8 milyon euro alan kapi gibi sozlesmeleri surerken ne yapabilecek?

5. Dursun ve ekibi Kevini alamadi daha. Bu adamin isteyecegi adamlari nasil alacak?

6. Sizce bu adamin ne kadar kredisi olur Turkiyede bu kadar sabirsiz bir taraftar, kelleci bir medya varken? Bu sene 5. Yapti seneye de is kotu gitmeye basladigi anda adam nasil essegin bir tarafina sokulup cikartilir sizce? Benim dedigim"adamin onceki basarisi ne ki" lafinin kac katini ederler sizce? Peki diyelim olmaz ya Dursun bu adamin istedigi oyunculari aldi, sistem oyunculari, ne olur? Onlari da yolla sonra yeni yasli yildizlar alinmaz mi acil basari icin? Cunku 2 yilda borc 200 milyon TL daha artmis olacak minimum yillik 100 er milyonluk gelirden olunca.

Simdi tum romantik arkadaslar yukaridaki maddeleri bir an olsun romantizmden uzaklasip gercekci bir sekilde cevaplarsa ben de belki La havle gelsin derim.

Son düzenleme:
Mourinho ile karsilastirmak cok sacma. Adam tartisilacak adam degil. Bu sene belkide takim ici ihanete ugradi. Kariyerine bakinca akilli olan yonetici kilici sene sonu mourinhonun eline verir istedigini buda yollayalim takimdan der.

Favre kim moyes kim ? CL kupasi gormuslermi hayatinda ? Gorebilecekler mi? Adam 4 ayri ulkede sampiyon olmus portoyu cl sampiyonu yapmis adam ya bi kendinize gelin ya! Adam xavi iniesta en top sevoyedeyken Barcelonanin nasil yenilecegini gostermis adam siz dalga mi geciyorsunuz?

Ben de inanin asagidaki sorularima mantikli cevap alirsam bu La Havle yi isteyecegim soz.

1. Favrenin 130 km yi bulan takim kosusuna ve pres temposuna Sneijder, Selcuk, Podolski,Burak uyum saglayabilir mi? Saglar diyorsaniz diger maddeleri okumayin. Saglayamaz diyorsaniz neden favre gelsin istiyorsunuz? Bu adamlari nasil satariz kapi gibi sozlesmeleri varken ve olagan ustu para kazaniyorlarken?

2. Hertha berlinde kume dusme potasini gormus sonrada yine 7 macta 6 maglubiyet aldiginda tekmeyi yemis, sonra Almanyanin en iyi altyapilarindan birine sahip olan Monchongladbachta 3 ile 8. Lik arasi gidip gelmis ve bu yil 5 macta sifir puan almis hali ile yol verilmis adam hayati isvicrede ve almanyada gecmis bu adam bizde ne yapabilir?

3. Bu yil sampiyon olamazsak 100 milyon TL lik gelirden olacagiz. 4 yildir bu parayi hep biz aldik. Bu sayede sampiyonluk serisi yakaladik. Bu para rakibine gidince borcu 1 milyar olan ve ffp kiskacinda olan kulup ne yapacak?

4. Favre hic futbol altyapisini almamis adamlarla calismis mi? Umut,Burak,Sabri,Emre colak gibi yetenek ve beyin fikaralari ile karsilasinca ve bunlarin toplam yilda 8 milyon euro alan kapi gibi sozlesmeleri surerken ne yapabilecek?

5. Dursun ve ekibi Kevini alamadi daha. Bu adamin isteyecegi adamlari nasil alacak?

6. Sizce bu adamin ne kadar kredisi olur Turkiyede bu kadar sabirsiz bir taraftar, kelleci bir medya varken? Bu sene 5. Yapti seneye de is kotu gitmeye basladigi anda adam nasil essegin bir tarafina sokulup cikartilir sizce? Benim dedigim"adamin onceki basarisi ne ki" lafinin kac katini ederler sizce? Peki diyelim olmaz ya Dursun bu adamin istedigi oyunculari aldi, sistem oyunculari, ne olur? Onlari da yolla sonra yeni yasli yildizlar alinmaz mi acil basari icin? Cunku 2 yilda borc 200 milyon TL daha artmis olacak minimum yillik 100 er milyonluk gelirden olunca.

Simdi tum romantik arkadaslar yukaridaki maddeleri bir an olsun romantizmden uzaklasip gercekci bir sekilde cevaplarsa ben de belki La havle gelsin derim.

Hepsini okudum. Son 4 senenin ucunde sampiyon olduysak ve her sene sizin demenize gore 100 milyon TL gelir elde ettiysek, rakiplerimiz bu gelirden yoksun nasil idare edebiliyorlar? Siz de bana bunu aciklayin. O zaman belki tartisabiliriz.

lucien-favre-mit-prestigesieg

ŞL için tecrübesi yok lig için geliyor desek ligimizi tanımıyor bizde de sabırlı taraftar yok yine boşu boşuna yabancı hayranlığı yapıyorsunuz bence. Prandelli faciası olur eğer gelirse çünkü bir mantığı yok oluru yok örneklerini çok gördük.

Hepsini okudum. Son 4 senenin ucunde sampiyon olduysak ve her sene sizin demenize gore 100 milyon TL gelir elde ettiysek, rakiplerimiz bu gelirden yoksun nasil idare edebiliyorlar? Siz de bana bunu aciklayin. O zaman belki tartisabiliriz.

Aciklarim tabi.

Fb denen şikeci takimin sahenkinden ulkerine ali kocuna aldiklari parasal destegi biz alabilir miyiz? Bu adamlarin 1 milyon uye projesi patladi. Bir dolu kaynak duyuyoruz. Ama o proje sayesinde bu yavsaklar oradan geliyor gibi gosterip iceriye para aktariyor. Adamlarin futbolculara odedikleri para bile net aktarilmiyor.

Ayrica bizim GS store yilda 60 milyon TL ciro yaparken feneriumlar 90 milyon ciro yapiyor.

Bjkden ne bahsedeyim? Adamlarin takim maasi 20 milyon euro seviyesinde iken bizim 45 milyon euro seviyesinde idi yeni 40 milyon euroya indirdik. Heriflerin tupcu baskani iceride 100 milyon lirasini tutuyor. Borclari 1 milyar TL!!

Üst Alt