Galatasaray'da Maaşlara Sınırlama Kararı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Galatasaray'da futbolculara yıllık maaş sınırı getirme kararı alındı.

uefadan_aciklama_galatasarayin_durumu_1525889639_5472.jpg

Takımın maaş yükünü azaltmak isteyen yönetim, önümüzdeki transfer döneminde oyunculara 2.5 milyon euro'dan fazla yıllık maaş ödememe kararı aldı.

Yönetimin UEFA ile FFP kapsamında yaptığı anlaşma gereği takımdaki finansal yükü azaltmak isteyen sarı-kırmızılı ekip, geçtiğimiz sezon 89.4 milyon euro olan yıllık gideri bu sezon 76 milyon euro'ya kadar indirmeyi başarmıştı. Gelecek sezonun planlamasına şimdiden başlayan Fatih Terim ve yöneticiler, yazın yapılacak transferlerde bir oyuncuya maksimum 2.5 milyon euro verme kararı aldı.

Sarı-kırmızılı yönetim, bu plan için devre arasında takıma kattığı Marcao ve Luyindama ikilisini referans alıyor.
Bu iki oyuncuya toplamda 2 milyon euro veren Galatasaray, yeni transferleri için de aynı yöntemi izleyecek.

Mevcut yönetim, aynı zamanda, 2.5 milyon euro üzerinde kazanan Fernando, Younes Belhanda ve Fernando Muslera gibi oyunculara gelecek tekliflerin değerlendirilmesi kararını aldı.

Cnntürk

Luyindama, Marcao yada zaminda Telles ve Garry gibi adamlar alinacak. Oyuncular max 1,5 milyon alir. Degerini yükseltigi an ya bizde 2,5 milyonluk maasla yeni sözlesme kaparlar, yada karla devam satariz.

2.5 milyon bile cok fazla git scout ekibin buldu oyuncularla ucuza anlas, ve dünya kadar para kazanlar tipleri takimdan uzaklastir. Selcuk gibi kan emicilerin sözlesmelerinide sakin uzatmayin

bakim, bu hesapla takimda kimse kalmamasi lazim.
Biz bu hesaplari yillar once yapmistik.
Sistem su sekilde olmali as oyuncular max 2.5
yedekler max 1 milyon euro
Maas toplam 35 olur ki 25 milyon euroluk takim her sene uefada en az ceyrek yapar

Çok doğru bir karar belki ilk başta uygulama konusunda sıkıntı çekebiliriz ama sonrasında gerçekten çok işimize yarar. Takımda 2.5 üzerinde kazananlardan bir tek Muslera ve Feghouli ikilisi kalabilir onlarda kalitelerinin hatırına ...

Mustafa başkan çok doğru birşey söyledi. Bir oyuncuya 10 milyon Euro bonservis vermek sorun değil, onu satınca bonservisi geri alabilirsiniz. Ama maaşı yüksek verince hem adam gitmek istemiyor hem de alacak kulüp o maaşı veremediği için transfer edemiyor. Ya da maaş farkını bonservisinden çıkarmaya çalışıp bize düşük bonservis teklif ediyorlar. Yani hertürlü zarara giren biz oluyoruz.

Başkanımızın bunu tespit etmiş olması kulübün mali idaresi noktasında çok önemli. Hatta mümkünse üst sınırı da 2 milyon Euro'ya çeksin çünkü ülkemizde futbolcular vergi ödemiyor brüt maaş değil, bu net maaş. Bizdeki 2 Avrupadaki 2,75 e denk geliyor.

En dogru en mantıklısı gidip te yıldız alacaz diye paralari carcur etme devri bitti marcao gibi adamlar almalıyız gerekirse 7 -8 milyon bonservis ver ama maas sıkalasını düşük tut elden cıkarman da kolay olur.

Açlık sınırı 2 milyondan başlayan bir kulüp için çok da olumlu bir gelişme değil. 1.8 falan olsa bi gelişme var derdim ama şimdi gene gelene geçene minimum 2 veya 2.5 milyon vermelerinin önünde bir engel yok. Olsa olsa hali hazırda 3-4 milyon bandında maaş alan oyunculara zorunlu indirim yapmaya veya kulüpten gönderilmelerine zemin hazırlamış olur. Tavan ücret daha düşük, alınan kararlar daha radikal olmalı.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

çok özel isimler çıkarsa tabii geçilsin ama yoksa çok yani şu an bizim kadroda bu parayı hak eden isim sayısı bence yok ama fazlasını kazanan var maalesef. 3 tane vasat isme 1 m verileceğine o alanda geçmişi dolu bir isme 3 milyon verilmesi taraftarıyım ben.

Açlık sınırı 2 milyondan başlayan bir kulüp için çok da olumlu bir gelişme değil. 1.8 falan olsa bi gelişme var derdim ama şimdi gene gelene geçene minimum 2 veya 2.5 milyon vermelerinin önünde bir engel yok. Olsa olsa hali hazırda 3-4 milyon bandında maaş alan oyunculara zorunlu indirim yapmaya veya kulüpten gönderilmelerine zemin hazırlamış olur. Tavan ücret daha düşük, alınan kararlar daha radikal olmalı.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Marcao+lyundama toplam 2 milyon aliyor!

alacagin oyuncuya bagli. eger bonservissiz olursa (herrera, brahimi gibilr) 3 mio verilir. Yoksa 2.5 maximum olmasi gayet olumludur

Üst Alt