Galatasaray’da Seçim Kaosu Sürüyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray’da seçim kaosu sürüyor! Sıkıntı büyük…​

Galatasaray'da hem yönetim hem de futbol takımı ile ilgili sıkıntı büyk. Mevcut yönetim devam etmesi veya değişmesi durumunda kulübün dengeleri değişecek. Ancak Teknik Direktör Fatih Terim'in ve 5'i kiralık 12 futbolcunun kontratı sezon sonunda bitiyor.​

Cumartesi günü Beşiktaş ile kader maçına çıkacak Galatasaray'daki seçim süreci nedeniyle büyük bir belirsizlik yaşanıyor.

Sarı-kırmızılı camianın önümüzdeki yaz aylarını hem yönetimsel hem de sportif anlamda nasıl geçireceği belirsiz. Mevcut yönetimin devam etmesi veya değişmesi durumunda futbol takımındaki dengeler de değişecek.

Sözcü Spor, Galatasaray'daki ‘seçim kaosunu' masaya yatırdı:

TEKNİK DİREKTÖR KİM?​

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Teknik Direktör Fatih Terim'in geleceği belirsiz. Seçim ileri bir tarihe ertelenir, mevcut yönetim devam eder veya yeniden seçilirse, Terim'in devam etmesi beklenmiyor. Muhtemel bir seçim sonrası veya seçim ertelenirse futbol takımının başında hangi teknik direktör olacak ve ne zaman işbaşı yapacak belli değil.

BÜTÇEYİ KİMSE BİLMİYOR​

Kadroda zorunlu değişim olacak. 5'i kiralık, 12 futbolcunun kontratı sonlanıyor. Bu isimlerle (kiralık olanların kulüpleriyle) kim masaya oturacak ve nasıl bir bütçeye göre pazarlık yapacak, belli değil. Kulübün bütçesi de belli değil. Devam eden pandemi nedeniyle 2020'de yapılmayan mali genel kurulun ardından mevcut yönetimin 2021 bütçesini hangi kriterlere göre belirlediği bilinmiyor. Transferler veya maaş için bütçe ne kadar, belirsiz.

4654567.jpg

Mesut YILDIRIM
Sozcu

Kadromuz resmen çöplük olmuş.
Emeği geçenler, kazandıklarından hayır görmesin.
Sanki babalarının parası da; manager damatlarına peşkeş çekiyorlar kulübü.

Şu sözleşmesi bitenler arasına bir tane elle tutulur oyuncu yok.
Bir Onyekuru var onunda sakatlık sorunları artık kronik hal almaya başladı gerekirse o dahil hepsine yol verilmeli.

Kadromuz resmen çöplük olmuş.
Emeği geçenler, kazandıklarından hayır görmesin.
Sanki babalarının parası da; manager damatlarına peşkeş çekiyorlar kulübü.

Şu sözleşmesi bitenler arasına bir tane elle tutulur oyuncu yok.
Bir Onyekuru var onunda sakatlık sorunları artık kronik hal almaya başladı gerekirse o dahil hepsine yol verilmeli.
Halil ve Gedson’da yararlı olabilecek isimler. Onun dışında Onyekuru hariç çöplük ya da müzmin sakatlar ordusu.

Halil'e 5 m€
Gedson ise 15-20 m€ istiyorlar

O rakamlara değecek isimler değiller
Gedson maalesef pasaportu ve milli takım etkisiyle o fiyatlarda ama bence Halil düşünülebilir. Bu arada piyasa aşağı yukarı böyle Ahmed. Bonservisi elinde ya da düşüşte adam alınca da üstteki kadroya benzer birşey kuruyorsun doğal olarak. Ya kiralık, ya serbest düşüşte olan ama ya tutarsa transferi (Ghezzal tutmuş örnektir) ya da sakatlık geçmişi olan isimler. Yani mecburen biraz pamuk eller cebe olmalı bu yaz.

Ufak bir ekleme, tepkilere hazır olarak yazıyorum :)
Bu mali şartlarda ve gelecek muhtemel yabancı kotası sebebiyle Akbaba’da “uygun bir maaş” ile elde tutulmalı.
İyi bir hoca ile akbaba farklı seviyelere gelir. Şenolun yada sergenin elinde olsa peşinden koşuyorduk şimdi akbabanın. Terim malesef bu açıdan oyuncuya birşey katmıyor

İyi bir hoca ile akbaba farklı seviyelere gelir. Şenolun yada sergenin elinde olsa peşinden koşuyorduk şimdi akbabanın. Terim malesef bu açıdan oyuncuya birşey katmıyor

Oyuncu hakkında düşüncene(kalite) katılıyorum ama bu adam üstünden Terim’e vurmak bence hatalı. Akbaba bu halde olmasının yegane ve birincil sebebi arka arkaya kritik 3 sakatlık geçirmesi ve 1 sezon (toplamda) sahaya inememesidir. Anca anca anca toparlıyor ve Terim bu konuda onun üstünde ısrar ediyor. Artık bir karar verelim, ısrar ettiği için kızan/eleştiren bir kesim var, oynatmadığını ve bu yüzden geriye gittiğini düşünen bir diğer kesim. Hoca bu konuda hatalı değil. Gayet de doğru oynatıyor son 3-4 maçı ne kadar skor bazlı da olsa bunu doğruluyor. Ama Akbaba şuan hala 90dk oyuncusu değil. Yaz kampı sonrası daha iyi (diri bir Akbaba :) ) bir Emre görürüz.

Son düzenleme:
Oyuncu hakkında düşüncene(kalite) katılıyorum ama bu adam üstünden Terim’e vurmak bence hatalı. Akbaba bu halde olmasının yegane ve birincil sebebi arka arkaya kritik 3 sakatlık geçirmesi ve 1 sezon (toplamda) sahaya inememesidir. Anca anca anca toparlıyor ve Terim bu konuda onun üstünde ısrar ediyor. Artık bir karar verelim, ısrar ettiği için kızan/eleştiren bir kesim var, oynatmadığını ve bu yüzden geriye gittiğini düşünen bir diğer kesim. Hoca bu konuda hatalı değil. Gayet de doğru oynatıyor son 3-4 maçı ne kadar skor bazlı da olsa bunu doğruluyor. Ama Akbaba şuan hala 90dk oyuncusu değil. Yaz kampı sonrası daha iyi (diri bir Akbaba :) ) bir Emre görürüz.
Katılıyorum sakatlığa kadar etkiliydi ama oynaması gereken yer bence forvet arkası. Tek suçu topu acayip geveliyor. 2li mücadeleden kaçıyor. Alanyada vurduğu gol oluyordu

Adamin bacagini kirmasi + ayagini kirip düsmesini de terime baglamazsiniz ama
Sakatlıktan sonra düşüşü zaten kabul ediyorum ama yinede kolayca gözden çıkarılacak oyuncu değil. Terim efekti en yakın Mostafa mohammed de görebiliriz. Lütfen terimi savunmayın. Geçmişle yaşamayıda bırakmak lazım artık. Terim bence misyonunu fazlasıyla tamamladı. Artık Galatasaraya hoca yetiştirmesi gerekirdi bu zamana kadar efsane olarak kalsın zorlamasının anlamı yok

Onyekuru ve Gedson’ı gelecek sene kadroda görmek isterim.
ikisi de gayet beğendiğim oyuncular.
Problem bonservislerde. Diagne’nin satılması şart.
Saracchi 1+1 bonuslarla yıllık 500 bin Euro’ya benim için ideal olur. Bonservis verilmemeli.

Her ne koşul olursa olsun
1. Çok iyi bir fitness antrenörü
2. Çok iyi üç antrenör (defans, orta saha ve hücum)
Şart. Ancak Fatih Terim kalırsa yine her dediğine evet diyen insanlarla beraber aynı sakatlıkları, fitness sorunlarını ve güçsüzlüğü yaşamaya devam ederiz.

Üst Alt