Galatasaray'da Sorun "Winner" Eksikliği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Çok fazla irdelemeye gerek yok , sahaya baktığınızda takımı ileri taşıyacak , rakibe korku salıp önlem almaya itecek , oyun sıkıştığında , takım sindiğinde , hop birader noluyoruz deyip şapkadan tavşan çıkartacak ve takımı, taraftarı ateşleyecek bir tane oyuncumuz yok.

Sneijder , Drogba , Melo ..

Benfica , Porto , Schalke bunların hepsi yenebileceğimiz takımlar idi.Ama sahada o reaksiyonu ne takım olarak ne de bireysel anlamda gösteremedik.

Gelecek yaz transfer döneminde bu hüviyette oyuncular takıma kazandırmalıyız.

İlla astronomik ücretler ödeyeceğimiz ünlü bir oyuncu olmasına gerek yok , sahada rakibe kendini hissetiren oyuncular olmalı.

Takımda marcao ve luyindama karakterli oyuncular olarak göze çarpıyorlar ama gerek genç olmaları gerekse stoper pozisyonunda oynamaları takımı öne taşımaları için bel bağlayabileceğimiz oyuncular değil , zira görevleri de bu değil.

Orta saha ve ileri oyuncularımızın bu statüde olması lazım ki rakip onlara ekstra önlem almak zorunda kalsın.

Çok doğru bir noktaya değindiniz.

Benim futbolla alakalı görüşüm,kaleci,1 tane ön libero,10 numara,1 forvet winner oyuncu olacak. 1 tanede kaşar stoper olacak yaşlı,tecrübeli. Geri kalan mevkilere takım olgusu yüksek mücadeleci oyuncu yapısıyla bir kadro mühendisliği yapılırsa kısa ve uzun vadede başarı geleceğini düşünüyorum.

Bizim kadroyla kıyaslarsak Muslera için hala problem yok kalabilir orda eksik yok,stoper uyumunu yakalıyoruz hadi orayıda es geçelim. 1 tane kaliteli ön libero ve 10 numara şart. Yıldız olsun. Hiç maaş demeyin Selçuğun maaşını veririz win-win durumu olur. Forvette yıldız taraftarıydım ama ne yazık ki Diagneyi aldık. Eğer sene sonuna kadar 5-6 tane atarda yazın iyi bir teklif gelirse (en kötü aldığımız parayı versinler) gelen parayla kesin bir yıldız forvet şart.

Sonra kalan mevkilere kuzeylide olur,güney amerikalıda olur nerede savaşcı futbolcu varsa alalım

Bir takım gol yediğinde bu kadar düşmez oyundan.
En son devre arasına yenik girip hangi maçı çevirdik?
Drogba sneijder melo lu sezonda 2-0 girsek bile devreye dönüp maçı alıyorduk.
Takımın iştahı yok, aidiyet duygusu yok.
Yenilgiyi en başta kabul edip tamam bu iş burada bitti diyorlar daha 50. Dkda.
Haklısınız

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Gidişata isyan eden tek 1 oyuncu olmaz mı bir takımda?

Mağlup duruma düşünce takımın enerjisi ve isteği 2 kat düşüyor.

Galip durumda iken gol yiyorsun panik havası.

Amatör takım değil ki bu 115 senelik koskoca Galatasaray.

ben katılmıyorum winner eksikliğine, Bizim takımın en büyük problemi önde baskı yediğimizde pas yuzdemizin düşmesi orta sahanın abondene olması ve farklı bir anlayışa evrilememesi, dikakt ettiyseniz kim bizim takıma önde baskı yapsa takım orta sahada çöküyor allahtan 2 tane saaglam stoper aldık onlar ortasahanın yükünü azalttı ama o pas baglantıları sağlanamayınca takım ileri gitmekte zorlanıyor GARY RODRİGES gibi çalımla adam gecen kanat oyuncusuda olmayınca extra bir seyler üretemiyor Onyekkuru da rdorigesin yaptıklarını yapmaya çalışıyor ama yeterli olmuyor tabi rodrigesin iyi zamanından bahsediyorum satılmadan önceki zamanından değil

ben katılmıyorum winner eksikliğine, Bizim takımın en büyük problemi önde baskı yediğimizde pas yuzdemizin düşmesi orta sahanın abondene olması ve farklı bir anlayışa evrilememesi, dikakt ettiyseniz kim bizim takıma önde baskı yapsa takım orta sahada çöküyor allahtan 2 tane saaglam stoper aldık onlar ortasahanın yükünü azalttı ama o pas baglantıları sağlanamayınca takım ileri gitmekte zorlanıyor GARY RODRİGES gibi çalımla adam gecen kanat oyuncusuda olmayınca extra bir seyler üretemiyor Onyekkuru da rdorigesin yaptıklarını yapmaya çalışıyor ama yeterli olmuyor tabi rodrigesin iyi zamanından bahsediyorum satılmadan önceki zamanından değil
rodrigues çalım atabilen bir oyuncu değildi renkdaş ,hatta bence onyekuru daha iyi bu konuda.

rodrigues çok iyi verkaç yapan forvet ile iyi pas yapabilen bir oyuncuydu , gomis gidince bütün etkinliği kayboldu.

senin dediğin aslında bruma olabilir yakın zamana bakarsak .

A'dan Z'ye ayni fikirdeyim. Yani ben de ayni gorusu farkli anlatacaktim fakat tema olarak ayni fikirdeyiz. Winner'i filan gec bu takimda kaliteli oyuncu yok. Belhanda'nin takimin en iyi oyuncusu oldugunu dusunenler var. Bunda Hoca da sorunlu. Eger Tavanier icin 10 milyona birakma ihtimalleri varsa idi o adami alacaktiniz. Yazin mutlaka 6 8 10 alinmali.
Sneijder Melo Drogba
Geldikleri takimlar ve kariyerleri ortada.
Simdi bizim kadrodan hadi Madrid Chelsea filan gecelim, hangi oyuncu top classin bir arti takimlarindan oynayabilir. Drogba'yi biz almasak Juve alacakti. Sneijderi biz almasak Liverpool alacakti. Melo'nun kafasi kirik olmasa dunyadaki tum takimlarda oynardi. Bu takima kaliteli oyuncular sart. Oyle 2 3 milyona scout transferi filanla olmaz. Scout yapacaksin parayi bastirip Shaktar gibi Fred Fernandinho filan alacagiz.
Tuttutmusuz genc scout genc scout. Evet takimi 20 22 yasindakilerle doldurup her mac pismelerini bekleyelim. Bu takimin ve genel olarak tum Turk futbolunun sorunu yasli oyuncudan ziyade kalitesiz oyuncularin tercihidir.

WINNER =
belhanda.jpg

Üst Alt